Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 6,5 hónapos....

A kislányom 6,5 hónapos. Szinte semmit nem hajlandó megenni, a bébiételt elfogadja, de semmilyen tápszert (pedig 6-féle van itthon), semmilyen tejpépet. Babakrémtúrót meg édesfehér joghurtot már adtam neki, ímmel-ámmal megette. Mit adhatok még neki?

Figyelt kérdés
A doki azt mondja,hogy próbáljam meg a tehéntejet.Lehet már ennyi idősen? Mennyi fehérjét kéne min. megennie naponta?
2010. dec. 1. 16:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
ja, persze az orvos azt fogja igazolni, hogy vészes vérszegény. Mitől? A kecsketejtől, amit annyira ajánlgattok. Aztán majd lehet kikezelni a bajait szegény babának. Ismétlem, nem ijesztgetés miatt, hanem megelőzés gyanánt, a kecsketej beteggé (súlyos vérszegénnyé) teszi a gyereket. Orvos mondta, nem a kis ujjamból van. Egyébként az gyerekorvos nézetett vérképet egyáltalán? A sima vérszegénységtől is lehet étvágytalan a kicsi. De ha esetleg vérszegény és erre kecsketejet kap, akkor kórház lesz a vége a jóvoltatokból. Ez sem ijesztgetés.
2010. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

vérszegény..lehet. De legalább eszik valamit.


Ha nem eszik, attól vérszegényebb lesz, mintha csak kecsketejet kap.

Ha nem kap tejet, semmilyet.


egy-két évet kibír vérszegényen, aztán kap spenótot. Én egész gyerekkoromban vérszegény voltam, és?

2010. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

lehet, hoyg nem a tápszerrel van baja, hanem a cumisüveggel. ismerek olyat, aki cumisüvegből semmit sem fogad el, de pohárból, kanálból bármit.

Próbáld meg hidegen, vagy melegebben. langyosabban, cukrozva..valahogy csak meg eszi. Mézzel Felsikoltanak, de igya meg cukrozva hidegen, mint sehogysem. Pl az én nagy gyerekeim a kakaót csak hidegen bírják inni.

2010. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Igen,amíg evett tápszert addig szobahőmérsékleten itta csak.Tettem bele pici cukrot,többet,sokat,úgy sem kellett neki. Nemrég próbáltam kanálból,másfél óra alatt 120 ml-t megevett.Ez még nem rendes adag neki,és majdnem a következő etetésig tartott.Két napja adok ismét házikosztot,úgy látom igazi kis ínyenc!Paradicsomos húsgombócból jól bepekolt tegnapelőtt,tegnap pedig a húslevesből.Ezeknek több íze van,mint a bébiételnek,talán ez lesz a nyerő.
2010. dec. 6. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!