Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vesztek 15 hónapos babáito...

Mit vesztek 15 hónapos babáitoknak karácsonyra? És mivel teszitek a lakást ünnepivé?

Figyelt kérdés
Ja és mit főztök Mi lesz az ünnepi menü?
2010. dec. 3. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Tavaly volt ekkora.

diszités: fa mamánál volt. Itthon a szobája volt feldiszitve oly módon hogy az ablakban volt egy kép, a polcán girlandot futtattam végig.


Menü: Húsleves csigatésztával

rántott hús és rántott sajt előre paniroztuk frissen sütöttük ki.

rizs, zöldköret és burgonyapüré - ezeket mindig frissen.

egy halom francia és egy másik halom burgonyasaláta.


sütik:

sajtos köményes rúd

sajtos pogácsa meg valami édes amiből nem ettem.

2010. dec. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Bea24 ***** válasza:
100%

Szia! 16 hós lesz 6.-án a kislányom, ma vette meg a férjem az ajándékait, a Tescoban most akciósan. Kap egy FP-os kockafaló vizilovat, szeret ki be pakolászni, rá is lehet ülni, kap egy fürdőjátékot, amit a csempére lehet ragasztani és vizet kell bele önteni, ettől forog, egy mini esernyőkocsit, ami játékbabának való és egy gyurmakészletet(mondjuk még nem igazán neki való).A bejárati ajtóra karácsonyi kopogtatódísz kerül, a lakásban girlandokat rakok feldíszítve, a konyha ablakban egy karácsonyfa alakú égősor lesz, van több mikulásfigurás mécsestaró, azokat is bevetem, na és persze az elmaradhatatlan fenyőfa és a narancsos párologtató sem maradhat el. :D Azt hiszem ennyi!

Jaaaaaaaaaaaaaa! A menü majdnem kimaradt. Tárkonyos csirkeragu leves lesz, valami töltött husi(azt még pontosan nem tudom milyen), többféle hideg sali, mákos-diós beigli, pogi, forralt bor, és mézeskalács. :)

2010. dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk még csak 3 hónapos, de a fényeket már ő is nézi, kint van az ablakban a karácsonyi világítás, a lakásban is van egy rénszarvas alakú lámpa, annál mindig "magyaráz", ha elhaladunk mellette. :))

Karácsonyi dekorációhoz még a Lidl-ben vásároltunk, 299 Ft ablakra ragasztható üvegmatrica (többször is fel lehet használni), mi hóembereset vettünk, az is csillog-villog, ha ráesik a fény, szereti nézegetni a babánk. :)

2010. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Persze nem 1 db matrica kerül ennyibe, hanem 4 vagy 5 nagy matrica van rajta, es csillagok.


előző voltam

2010. dec. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
karácsonyfa nekünk is a Mamánál lesz.itthon csak egy 30 centis műfenyő lesz az asztalon,ami világít.már kapott egy hintalovat,kap játékokat,fürdőköntöst,bodykat a Déditől,pont ma vettem meg.Játékot elég sokat kap,építőkockát,állat hangokat utánzó játékokat stb
2010. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja,a kaja lemaradt,de szerintem a szokásos lesz. Halászlé,majonézes cuccok,húsok különféle módon.kacsa tuti hogy lesz(nyam-nyam, a kedvencem.),már megrendeltük a tanyasi kacsát.bejgli elmaradhatatlan,mézes süti,pogácsa.persze ezeket nem egyedül csinálom,hanem közösen a Nagyszülőknél
2010. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én már 3 éve nagyából a lakás dekorálásában: A ablakokról díszeket lógatok le:

Szalag, rákötözve rafaelló, meg becsomagolt gyufáskatuják, amibe cukrot rejtek...

A szekrényekre mikuláscsizmákat rakok ki, a konyhában a kürtőre (páraelszívóra)...A hűtőre hűtőmágnesekkel rögzítem az idei karácsnyi lapokat. A házat már éjszaka megvilágítjuk,az ablakokban fent vannak a fények.

Karácsonyfát majd 22-én éjjel felállítjuk majd, hogy ha reggel felkelnek a srácok "megkaphatják"...

Főzni nem kell, mert egész karácsonyi időszakban rokonlátogatásban vagyunk, mindkét mamánál...Sütni sütök persze, majd mézeskalácsot, de most még szeretnék újítani, már kinéztem pár fincsi süti receptet. Meglátjuk, mire lesz idő a karácsonyi rohanás közben.

2010. dec. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mármint 3 éve nagyjából ez a lakás dekoráció...

elnézést, összekeveredett szavak...:D

2010. dec. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 1 éves lesz karácsonykor!FP sütifaló kincsesbödönt,FP hipp-hopp ugráló zebrát,Growie házikót/kalapálós,kulcsos,golyógurítós/,leporellót,ruhát kap ajándékba.Mi állítunk karácsonyfát természetesen illetve az étkező_konyha közötti boltívre kerűl minden évben fenyőgirland feldíszítve,ízzósorral!Este olyan mint egy varázskapu,ami a meseországba nyílik.Nagyon látványos.Azon kívűl bejárati ajtóra ajtó dísz,és a fiam szobájába egy mini kari fa!

A karácsonyi menü a következő:spárga vagy brokkoli krémleves/imádjuk/ A főétel mézes pulyka áfogy illetve barna mártással-tepsis krumplival.A sütemények:beigli/diós,mákos/ zserbó,idén talán mézeskalács/egyszer próbáltam és kő kemény volt egy hét után is:(/pedíg nagyon ünnepi szerintem!Illetve sajtos rúd!Kb. ennyi!Én már nagyon várom!Imádom a karácsonyt!!!

2010. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kisfiam 29-én múlt 15 hónapos.kap egy verdás egynemű garnitúrát,verdás tányérkészlet(pohár,lapos-mélytányér) és egy mászóalagutat sátorral.nálunk lesz karácsonyfa.a teraszra raktam grinlandot gömbökkel,meg a szobaajtónkra is.az ablakokra raktam hópihéket,meg tapados mikulásfigurákat.és a menü mi lesz.még fogalmam sincs.húsleves az biztos,meg rántotthús,szerintem fasérozott is lesz.szóval az még kérdéses h mi lesz az ebéd.sütit meg még majd ezután nézem ki.
2010. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!