Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam nem akar szopizni....

Kisfiam nem akar szopizni. Tanácstalan vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tejem is kevés van, bár keveset kapunk gyűjtőből. Azt a kevés (350-380 ml/nap) tejet fejem, ez 5 adagból jön össze. A többi szükségszerűen tápszer. 4 hónaposan kezdjük a hozzátáplálást. Szerintetek meddig fejjek? Nagyon fáraszt, bár a kedvéért megteszek bármit.
2009. jan. 20. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz akkor hat hónapos koráig. Ha tényleg nagyon fáraszt és kellemetlen neked, akkor nem kell magadat kínozni. Ne legyen lelkiismeret furdalásod.
2009. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 hónapig tudtam csak szoptatni. Nagyon megviselt (főleg az összebújás hiányzott), de nem tudtam mit tenni, egyik pillanatról a másikra ment el a tejem. 4,5 hónapos koráig tápszerezett, aztán már nem fogadta el, se tejpépet, se tejet. Pépesítettem a kaját, amit mi ettünk meg bébiételt vettem neki. Igyekeztem, hogy minden vitamint adjak neki, nagyon féltem, hogy mindenféle tejtermék nélkül lesz valami baja. De hálistennek tökéletes gyerek lett, már 4 éves gyönyörű, és az oviban a legügyesebb!


Az, ha tejcsit enne, az lenne a legjobb, főleg neked jelentene könnyebbséget (ha cicizne, így nem), de anélkül is teljesen normálisan fejlődnek a gyerekek. Főleg ha elfogadja a tápszert (írtad, hogy már most is kap), nem lesz semmi baj tej nélkül.


Boldog babázást!

2009. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkifurdalásod a tejcsi miatt, ha fárasztó és fájdalmas a fejés, akkor ne erőltesd! A mi babánk is tápszeres, két hónapig kínoztam magam a fejéssel, a végén naponta összesen 100 ml-t tudtam fejni, úgy hogy véraláfutásos lett a mellem és fájtak az ujjaim, de mindenki azzal stresszelt, hogy fontos a babának a tejcsi, még a kevés is több a semminél, úgyhogy sírva fejtem és magam vádoltam mert nem volt tejem, pedig mindent megtettem. Aztán anyukám és anyósom mondta, hogy fejezzem ezt be, hisz én is, a párom is tápszeresek voltunk. Kicsikénk is minden gond nélkül eszi a tápszert, három hónapos és kezdjük a hozzátáplálást. Jó étvágyú, boldog kis baba, úgyhogy nyugodj meg ha nem megy a tejcsi, a tápszer is jó!!
2009. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat és a történeteket! Kedvesek vagytok!
2009. jan. 20. 14:52
 5/7 anonim ***** válasza:
én a helyedben nem fejném le azt a kevés tejcsit ami van két gyerekes anyuka vagyok és én csak akkor fejtem a tejemetha nagyon sok volt a mellembe és veszittet ,most egy két honapos kisfiam van és ö nappal két oránként este pedig három oránként szopizik én azt tanácsolom hogy ne fejd ki a tejed,remélem beválik és elég lesz a picinek prbáld ki
2009. jan. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom se szopik, de én most is fejem neki a tejet. Eleinte, 3 óránként 10-10 percig fejtem, akkor is, ha nem jött csak cseppek. Ittam a szoptatós teát, meg az Inka kávét és ezek így együtt beindították. Hetek alatt eljutottam oda, hogy egy nap 3szor fejek és alkalmanként 2 dl jön le mellenként!6 hetes kora óta nem szopizik, csak üvegből eszik, most 3,5 hónapos, és ha minden jól megy még sokáig kaphat anyatejet! Megértelek, mert néha én is baromira unom a fejést, meg fárasztó is, de kitarok a baba miatt!

Sok sikert és bárhogy lesz boldog babázást neked!

2009. jan. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm!
2009. jan. 21. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!