Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül mostanában egy...

Mennyibe kerül mostanában egy terhesség, és az alapvető babaholmik?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen szükséges kiadások vannak egy babával kapcsolatban az első terhességi teszttől mondjuk az első évig? Úgy, hogy nem csak a legszükségesebb vizsgálatokra gondolunk például, és nem feltétlenül mindenből a legolcsóbbat vesszük.
2009. jan. 20. 21:37
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
49%

nem az összeg a nagyzolás, hanem az alapvető dolog=őssejt levétel

aztán érezze rosszul magát akinek erre az "alapvető"dologra nincs keret?az ne szüljön?

2009. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
66%

Hát mi semmit nem kaptunk,még egy pár zoknit sem.

Orvos+szülésznő:120000.-

Babakelengye:300000.-

Gyerekülés:18000.-

Havi kiadás(ruci+tisztasági dolgok):15000.-

Gyerekorvos:4000.-/alkalom(házhoz jön)

Gyerekszoba:(bútor,függöny,falvédő,kiságy,heverő nekem)650000.-

Semmi extra nincs benne.Középkategóriás dolgok.Talán a szoba kicsit jobb.

2009. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Mi senkitől nem kaptunk semmit és nem is fogunk mert nincs senkink. Ill. pár babaruhát kaptam a barinőmtől de azok majd csak most lesznek jók a lányomra aki 8,5 hónapos. Nekünk csak a születéséig került 1,5 millióba, de mindenből újat vettünk, valamint levetettük a köldökvért is. A születés óta is elment már legalább fél millió és nem több százezres babakocsit vettünk stb... Mindenből a közép és felső katergóriákat. Tehát állati sokba kerül a gyerek de mindent megér. Persze ez a szülők igényeitől és anyagi helyzetétől is függ. Mi eladtunk egy lakást és abból finanszíroztuk a dolgokat. Határ a csillagos ég. Nekünk nem lesz több babánk és úgy gondoljuk, hogy mindenből a szerintünk legjobbat kell kapja a gyerek. Ezért nem vettünk semmit használtan. De hiába is vannak az embernek igényei ha nincs rá pénze akkor az van ami van. Ahol meg nagy a család ott sokkal könnyebb mert mindenki vesz valamit. De a barátnőmék nagyon nagyon szegények és mégis bevállalták a gyereket. Igaz ott van szülői háttér és azért nyomják őket rendesen. És az sem mindegy hol él az ember. Mármint kis faluban vagy nagy városban. Én nagyvárosban élek és itt bizony kétszer olyan kevés a kereset mint Bp-en viszont kétszer olyan drága minden mint a fővárosban.

2009. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
73%
nem alapvető, hanem szükséges dolgokat kérdezett. és kihangsúlyozta, hogy ne a lelgszükségesebb vizsgálatokkal számoljunk, stb... mondott vki ilyet, h az ne szüljön, akinek őssejtre nincs lóvéja??? mi ez a hatalmas támadási hullám már megint????
2009. jan. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
89%

én 34 hetes vagyok, a dokival egyutt 300ezernel jarunk.

nem kaptunk semmit egy 10ezer forintos kisagyat leszamitva. volt, amibol sikerult nagyon olcsót venni, volt, amibol nem.

megszuletik, akkor majd jonnek az oltási dijak, a babacuccok, a pelus, a minden, szerintem is siman veri az egy milliot.

pelda:

9 honap alatt, mondjuk ha 10x megyek nodokihoz: 60.000

szules, fogadott szulesszel: 60.000

babaszoba: 150.000

babacuccok: 150.000

extra babacuccok: 100.000

(legzesfigyelo, parologtato, elektromos mellszivo, stb

kismama holmik: 50.000

(terhesmelltarto, szoptatos melltarto, felsok, nadrag, stb)

ja, meg se szuletett a baba, de mar 600ezer?

ha az ember sporol, leszoritja a felere, meg nem vesz meg par dolgot (de mivel ELSŐ babaról van szó, es inkabb tulvasarolja magat a kismama, mivel ha ezt nem veszed meg, akkor rossz anya vagy bogarat ultetik az ember fulebe), mondjuk allapodjunk meg 500 ezerben.

megszuletik a baba, mondjuk oltasok legyen 50.000

pelenka 150.000 (havi 10 ezer+ probalgatas, hogy mi jo)

ruhak haromhavonta: 300.000 (az ember azt gondolna, hogy a babaruhak olcsobbak, mert negyedakkora, mint a rendes, de a fraszt, magunknak nem veszunk annyiert ruhat, amennyibe egy egy babaruha kerul) (de ezen is lehet sporolni, mondjuk legyen 200.000

egyeb extra kiadas (mindig van) 100.000

ha nem szopik a baba, hanem "tápos": nemtudom, de 250.000 biztos van.


jo, tuti van, aki megoldja 1 millio alatt, de az rutinos, nem elso gyerek, vagy kap dolgokat, vagy nemtudom. elso babas kismama nem olyan tapasztalt, és biztos benne van/lesz az egy millában.

2009. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
82%
22,11-es vagyok. Hát igen. Már megint egy irigy ember aki. Én levetettem a gyerek őssejtjét és akkor mi van? Nem kötelező. Ha neked tellett rá akkor miért nem vetetted le ha meg nem hát akkor sajnos ez van. Nekem sem telik milliós luxusautóra stbb.... Én ezt fontosnak tartottam és mivel volt egy lakásom amit örököltem eladtam hogy a gyerekemnek tudjak megadni dolgokat. Ezért nem kell lenézni senkit. Én sem fikázlak hogy ilyen meg olyan vagy csak mert te nem tehetted meg hogy levetesd a gyereked őssejtjét. Nevetséges ez a támadó stílus. Itt már nem lehet úgy kérdést feltenni hogy ne ba....ák az embert? Szégyeld magad 22,09-es!
2009. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszok tömkelegét, nagyon sokat segítettetek! (Különösen a részletezős válaszok és az összahasonlítósak voltak hasznosak.)
2009. jan. 20. 22:27
 18/52 anonim ***** válasza:
68%

"miért szerinted??? doki, szülési lóvé, kiságy, autósülés, babahordozó, 1-2 babakocsi, légzésfigyelő, ultrahangok, down-kór szűrés, őssejt levétel soroljam még??? esetleg bölcső... ha nem tud szoptatni, akkor a tápszer... szerintem még több is."


Maszek dokit nem fizettem. Szülési lóvé??? Nem csak fogadott dokinál lehet szülni. Én nem fizettem érte. Utósülés annak, akinek van autója. Nekem nincs. Az ultrahang ingyenes, protokoll vizsgálat. Őssejt levétel??? Ez messze túl van az alap dolgokon szerintem, aki gazdag, tegye, de még ha nem is csak a legszükségesebbekre költ valaki, akkor sem biztos, hogy ez benne van.

2009. jan. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
42%
Hát így olvasgatva titeket egyetértek az előttem szólóval! És még annyit hozzá tennék hogy ez már tiszta röhej! Inkább nem írom le ami most eszembe jutott...
2009. jan. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező!

Légyszi írd le, hogy kb mikre gondolsz, mert itt vannak, akik azt hiszik, hogy 30-40 ezer ft-ból gyereket lehet nevelni.

Nekem indított szülésem volt,mert a köldökzsinór meg volt tekeredve. Injekciónként 4000Ft... Meg az összeg, amennyiért a doki megoldotta a dolgot, és ezt nem mi adtuk, hanem ő kérte szülés után. csak az az egy nap volt kb 150000 Ft. És én fizettem az ultrahangért is, 2500 Ft volt/ db.

én a kérdésedet úgy értelmeztem, hogy a lehető legtöbbet és legjobbat szeretnéd a babádnak, magánorvos, stb... így van 1 milla símán...

2009. jan. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!