Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül mostanában egy...

Mennyibe kerül mostanában egy terhesség, és az alapvető babaholmik?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen szükséges kiadások vannak egy babával kapcsolatban az első terhességi teszttől mondjuk az első évig? Úgy, hogy nem csak a legszükségesebb vizsgálatokra gondolunk például, és nem feltétlenül mindenből a legolcsóbbat vesszük.
2009. jan. 20. 21:37
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
85%

Én 30 hetes vagyok. Eddig ezek a költségei voltak:

- ruhák: egy rakás rucit kaptunk, így csak pár újat vettem, az kb 15000 volt

- kiságy+pelenkázó használtan 15000

- kád: 2000

- gyerekszoba berendezés: 20000 (szekrény már volt)

- ruci nekem a terhesség idejére: 10000 (szintén használtan)

- légzésfigyelő használtan 10000

- mellszívó használtan: 6000

- könyvek használtan: 5000

- szoptatós felső+melltartó: 10000

- korházi cuccok nekem : 5000

- meg a sok-sok kis apróság, ami kell a babának: 20000


Gyerekülést, babakocsit kaptunk kölcsön, de ha nem kaptunk volna, ilyen "online" piacokon, meg a vásárban is pár ezer Ft-ért lehet venni, szóval aki akarja, az "olcsón" meg tudja úszni.


Még annyi visszavan: dokinak 50000, meg a babócának kell pelust vegyek, kb ennyi. Mondjuk én a doki sztk-s rendelésére járok, szóval azért nem kellett fizetnem. Én azt mondom, ha akarod, akkor 200.000-ből is meg tudod úszni, csak okosan kell vásárolni. Szerintem jó a használt ezekből a dolgokból, mert úgy is kinövi.


A ruhákról még annyit, hogy használtan a vásárban, meg szintén ezeken az "online" piacokon 100 meg 200 Ft-ért lehet kapni ruhákat, amik jó minőségűek, és csak ki kell őket mosni egyszer.

Nekem sok ismerősöm ott vásárolja, és ha mi nem kaptunk volna ilyen halom ruhát, tuti, hogy én is ott vásárlok be.

2009. jan. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
92%
Én nem tudok pontos összeget mondani,de szerintem 1 millió az egy kicsit sok.(persze szerintem nem mindenből a legdrágábbat kell venni).De nagyon jó dolgokat lehet beszerezni a bababörzéken , a teszveszen vagy a vaterán is.És itt vannak új dolgok is.És nem feledd!Nem az a fontos,hogy minnél drágább legyen a babakelengye,hanem az,hogy szeresd a picit ,és egészséges legyen!
2009. jan. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Kiságy kaptuk, de alaptípus, Brendonban 10.000,-

Kókuszmatrac 9000,-

Babakocsi kaptuk, de 50.000,- volt

Autósülést kaptuk, használt bababoltban láttam 5000,-

Szoptatóspárna: 4000.-

Kenguru (karácsonyra kértük a két mamától) 17000,-

Pelenkázó: volt egy yiskben 20000-ért vásárolt komódunk, abba vannak babuci ruhái, apuci arra csinált pelenkázó feltétet, amire egy szivacs került.

Falipolc: volt itthon, de csinálni kb. 3000,-

Ruhák: nagyrészét kaptuk, illetve angol bálásban kilóra vettem, meg bababoltban használtakat. Kb. 15000-et költöttem rá, nagyszülők vettek újakat, kb. 5-6 ilyen van.

Pelenka: átlag 32-35 ft/db, napi 8-9 kell

babatörlő: 300 ft, ez kb. 4-5 napig elég.

Fürdetőkrém: gyógyszertári 500,-

Kád+biztonsági ülés: 4000,-

Kádállvány = vasalódeszka legkisebb magasságban

Ágynemű volt családból, a kiságyba körbe rácsvédőt vettünk: 2500, zenélő körforgó: 2500

mérleg bérlés 3 hónap: 10000

tápszer (ha kell) egy doboz kb. 2000, ha csak tápszeres egy baba, kb. 5 napra elég.

Mellszívó: 11000

sterilizáló: 7000 (ez hülyeség, már belátom)

cumisüvegek, cumik: 10000,-

Olló, fésű, fültisztító, porszívós orrszívó, testápoló: 10000.

Össze se számolom, mi nagyon sok mindent kaptunk, illetvle használtan vettem, de szerintem így is simán üti az félmilliót, de csak két hónaposak vagyunk.

Ha csak azt nézem, hogy a családtagoktól kapott pénzeket mind elköltöttük (születéskor+karácsonykor kaptunk) az kb. 300, szerintem ugyanennyit mi is hozzátettünk.

Terhesség alatt doki havonta 7000, szülésre 30000-et adtam.

Hát több is ez mint fél millió, és messze van még az egy év.

2009. jan. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
88%

Hát...itt nagyon sok indent leirtak, rengeteg extrát is, amire nem biztos, hogy én például költenék.

De ezt neked kell eldöntened. Mi fél millánál sem tartunk, igaz nem vetettem le az őssejtet, nincs elekromos mellszívóm, stb. Vásárolok a CA-ban és a turiban is. Sokan megvesznek felesleges dolgokat.

2 gyerekes anyuka

2009. jan. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, fogadott dokim is volt.
2009. jan. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
56%

Sziasztok.

Szerintem az őssejt levétel egyáltalán nem haszontalan,mert nézd meg hányan járnak a tv-be beteg gyerekkel az őssejt terápiára koldulni, hát én nem adok nekik az biztos. Nekem két gyerekem van, mindkettőnek levetettük, pedig Apa fizetése 100 körül van az enyém picivel több.

Most fog születni a 3. babánk, neki is levetetjük, igaz nem egyszerre fizettük ki egyiket sem, hanem részletekben.

Van melette lakáshitel is, mégis kibírjuk.

Én dolgozok most is, igáz már csak itthonról mig a nagyok iskolába, oviba vannak.

Mi itt járunk eddig, harmadik bébi!!!

Babakocsit neki is újat vettünk:90000Ft

Mózes, autóba köthető: 50000 Ft

Hordozó: 35000 Ft

Kiságy, Brendonos: 20000 Ft

Ágynemű volt, csak huzat: 5000 Ft

Matrac a kiságyba: 12000 Ft

Ruhák: 50000 Ft kb és még nincs meg minden

Doki: 5000 Ft/alkalom

Szülésre 60000 Ft-ot fog kapni a Szülésznőm 40000 Ft

Kőldökzsinórvér 350000 Ft

Babaápolási cuccok ebbe már pampers pelus és popsitörlő is benne van 30000 Ft

Fürdetőszekrény+pelenkázó: 30000Ft

Kismama ruha: 50000 Ft ezt találom egyedül extra kiadásnak.

Védőoltások: 5000 Ft/db ami nem kötelező, de ajánlott ebből 6 db van, tehát 30000 Ft

minden hónapba pelus,nekünk mindkét gyerek bőre csak a pampers sensitivet birta, fürdető, stb.

Szóval jócskán egy milla fölött pedig nem sok extra van benne

2009. jan. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
70%

Hát ezek pl szerintem fölösleges dolgok:

sterilizáló: tudsz Te vizet forralni vagy nem?

kokuszmatrac: barátnőm is megvette jó drágán, soha nem használta.

szoptatós párna: amíg szoptattam addig is csak szenvedtem vele.

tápszer se minden esetben 2000ft: a miénk 600 receptre

biztonsági ülés: minek? Bízz magadban, meg tudod fogni az a gyereket (anyáink se használtak ilyet)

mérleg: ugyis kell majd járni a védőnőhöz ahol mindig megmérik.

olló: én a gyerekollóval le se tudom vágni a körmét csak a miénkel.


Egyenlőre ennyi jut eszembe

2009. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
64%
elárulnám, ha a gyereket nem biztonsági ülésbe teszed, jan 1 óta még a jogsidat is elvehtik, a bünti meg az ülés árának min. a duplája...
2009. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
100%

[link]


11:13-as vagyok. Cumira és cumisüvegre sem érdemes még költeni, lehet hogy nem is fogod használni. Jah és nézd meg a fenti linket. Érdemes!

2009. jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is sok felesleges dolgot lehet kapni!Az én generációm is felnőtt 200000ft-os babakocsi nélkül.Ja és általában a mélykocsit csak addig szeretik használni az anyukák amig muszáj.Utána áttérnek a sportkocsira.

Mi szinte mindent használtan vettünk,és egészséges,boldog,nyugodt a kisfiam.Szerintem amire érdemes költeni az a mellszívó(én az avent isist ajánlom),én 3,5 hónapig adtam le tejet és ez nagyon sokat segített.(A tejért kapott pénzből megvettem ami még kellett)És érdemes áldozni ha van autótok a biztonsági ülésre.De ha okosan vásárolsz akkor olcsón és jó dolgokat tudsz megvenni.A sterilizáló nekem jól jött,mert mindennap kellett a mellszívót fertőtlenítenem,hogy baci mentes tejcsit tudjak adni!

2009. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!