Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül mostanában egy...

Mennyibe kerül mostanában egy terhesség, és az alapvető babaholmik?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen szükséges kiadások vannak egy babával kapcsolatban az első terhességi teszttől mondjuk az első évig? Úgy, hogy nem csak a legszükségesebb vizsgálatokra gondolunk például, és nem feltétlenül mindenből a legolcsóbbat vesszük.
2009. jan. 20. 21:37
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok,csak egy -két példa:Babaágy+kókuszmatrac 10000ft.(ismerőstől)Etetőszék 4600ft szinte új (teszvesz)

autósülés,babahordozó 4000ft chiccho (bababörze)

pihenőülés 1000ft bababörze és stb...

2009. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
72%
egyébként elolvastátok már a kérdést????
2009. jan. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
khm, én a kádba való biztonsági ülésre mondtam hogy felesleges! a kocsiba persze, hogy kell.
2009. jan. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
77%

akkor számoljunk:

teszt:800-

tegyük fel hogy magán dokihoz járunk:min.:9x7.000-

szülés:60.000 / ő mondta az árat/

kiságy:10.000-

brendezés hozzá,baldahin:15.000-

pelenkázó, kiságyra való:5.000-

légszés figyelő /ez nem rossz szerintem ,ha van:20.000-től

babakocsi+hordozó:60.000-től szuperek vannak

ruhák,törölközők,stb...:50.000-alatt bőven

kiskád:2.000-

szerintem kezdésnek ennyi, aztán amit még ti igényeltek pl:játszószőnyeg,zenélős kütyük.ezek mind menetközben ráérnek, mikor már értékeli is a baba.és ezt nem lehet kiszámolni, hogy 1éves korág mennibe kerül.

az induló "csomaggal" tudsz maximim kalkulálni

az pedig ezeken az árakon:285.800-

na, hol vagyunk a millától?

2009. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
34%
1 éves koráig kérdezték. az oltásokkal, orovslátogatással, esetleg tápszerrel, (ami nekem heti 3500 ft. pl.) ruhákkal, cipőkkel, ami min. 15000/db. babakajákkal, mert gondolom nem húslevessel fogja etetni. ha üveges, az azért sok, ha bio, az meg azért.
2009. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
61%
A cipők hol kerülnek 15000-be??? 2000 forintos cipő van a fiam lábán, ami nem kínai, nem használt, nem mittudom én mi. Magamnak nem veszek basszus 15.000 forintos cipőt. Azért gondolkodjunk már.
2009. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
17%
hát én pedig nem adok a gyerekem lábára 2000 ft-os cipőt. ha tényleg babacipőt akarsz, pl. scholl, siesta, az ennyibe kerül. ez van, nem olcsó mulatság. de ha 1 gyerek 200 millióba kerülne, engem az sem érdekelne. én mióta ő megszületett, SEMMIT nem vettem magamnak, még hajfestéket sem, de neki megvan mindene, és ezen nem is fogok váltztatni és vitatkozni sem vagyok hajlandó tovább a dologról, mert több mint nevetséges ez az egész...
2009. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
83%

Szóval kedves kérdező, én azt mondom, egy gyermek születése mindig plussz kiadással jár, és a határ a csillagos ég.

Ólcsón, okosan használt cuccokat is be lehet szerezni, de ujat is lehet venni olcson. Kinek mi az igénye, és nem utolsósorban, kinek mennyi pénze van rá.

2009. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom mi a baj a 2000 forintos cipővel. Rendes gyerek cipő. Azért nem kéne azt sulykolni az emberekbe, hogy aki 10 ezer alatt cipőt vesz, az sz*rt vesz. Amúgy most hallom először, hogy ez gond lenne. Eddig még csak eszembe se jutott, hogy ennél drágábbat kéne venni.

Lassan már illetlenségnek számít, ha valaki ki meri mondani, hogy nem tudja és nem is akarja mindenből a legdrágábbat megvenni. Úgy fennhordják itt egyesek az orrukat hogy az hihetetlen.

2009. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
33%

Szia!


Szerintem minden tőled és az igényeidtől függ. 100ezer Ft alatt is meg lehet adni a babának mindent, amire szüksége van.

Szülés stb ingyen van, semmi baja nem lesz a gyermekednek, ha nem magánorvosnál szülsz.

Textilpelenkát kell venni, otthonra mindenképp ilyet érdemes használni, ez olcsó és újrafelhasználható, nem utolsó sorban pedig környezetbarát.

A törlőkendő helyett nagyon egyszerű a megoldás, kamillás víz (gyulladáscsökkentő) és nagyon olcsó.

A krémek stb azért kellenek, de nem kell túlzásokba esni, Én például nem veszek külön sampont és fürdetőt.

A gyerekszobával kapcsolatban azt tudom mondani, hogy a pelenkázó elhanyagolható dolog, szerintem ágyon is tudsz pelenkázni és az semmibe sem kerül. Kis kád a babának szükséges, ezt már 2000Ftért, ha nem kevesebbért is lehet kapni. Cumisüvegek stb. nem nagy összeg.

Baba szekrény szükségtelen, majd akkor adjál ki pénzt szekrényre, amikor lesz a gyermekednek "ízlése", mert úgyis le kell cserélni.

Babaruhákra nem szabad sokat költeni úgyis kinövi és dobhatod ki, adhatod tovább.

Nem hiszem, hogy attól lennél jó anya, hogy milliókat adsz ki a gyermekedre, aki így gondolkozik annak majd meg lehet nézni milyen lesz a gyermeke 12-20 évesen. A 2000Ftos cipő is tökéletes, semmi baja nincs. Mi sem úgy nőttünk fel, hogy 20ezer Ftos cipő volt a lábunkon, mégis jó emberek lettünk. Nem vicceljünk már az 1 millióval és főleg ne ijesztgessük egymást.

Persze ha vki drágán akarja, akkor csinálja, de nem hiszem, hogy olyan sok gazdag ember van Magyarországon. Elnézést, ha vkit megbántottam!

2010. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!