Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül mostanában egy...

Mennyibe kerül mostanában egy terhesség, és az alapvető babaholmik?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen szükséges kiadások vannak egy babával kapcsolatban az első terhességi teszttől mondjuk az első évig? Úgy, hogy nem csak a legszükségesebb vizsgálatokra gondolunk például, és nem feltétlenül mindenből a legolcsóbbat vesszük.
2009. jan. 20. 21:37
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
Jó, tudod mit, akkor én kérek bocsánatot, mert ezekszerint Én értettelek félre, de olvasd vissza tényleg úgy hangzik, mint egyfajta felsőbbrendűség az a komment, ahol a cipőrl írtál. De akkor sem vagyok bunkó, mert ennek fényében írtam. és még 1x sajnálom, ha megbántottalak.
2010. jún. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:

Akkor, hogy a KÉRDÉSRE válaszoljak. Én még csak a terhességem utolsó trimeszterében járok, ezért az elején lévő biztos költségekre nagyon jól emlékszem.

azt tudni kell, hogy átlag keresetű pár vagyunk. A babának mindent meg szeretnénk adni, ami a biztonságához, egészségéhez kell. A kényelmi dolgokat próbáljuk redukálni, és amiből lehet szépet, és szinte újat veszünk, de nem a boltokban, hanem az interneten. Egy dolgon nem spórolnék soha, és az az egészsége!!!


Tehát:


Kezdjük az elején:

-Én már a terhesség előtt szedtem vitamint (párommal egyetemben) ez eddig kb 15.000.-, úgy, hogy már nem szedem minden nap.(szoptatás alatt is javasolt)

- terhességi teszt. ez egy nehéz kérdés, mindenki tudja, hogy milyen egy babavárós anyuka...mennyi tesztet képes elhasználni. Mi "csak" 3 hónapig próbálkoztunk, de több ezer ft elment ezekre azzal együtt, hogy volt olyan, amit vaterán rendeltem, volt olyan, amit boltban vettem. (és volt közte ovulációs teszt is): kb: 7000.- (és akkor keveset mondtam)

- orvos: alkalmanként 7000.-(és ez volt a legolcsóbb magán orvos) min: 63.000.-

- 4d genetikai uh-k saját zsebből, mert úgy éreztem ennyit ér az, hogy rendesen megnézzék: 4*12e: 48000.-

- Az orvos szülésért elkért pénze: 100.000.- (van ennél drágább is, szülésznőt nem választok)

- kismama ruhák: kb.:12.000.- csak a legszükségesebbeket vettem, és mindent használtan.

- könyvek (használtan), újságok (szerintem ilyent mindenki vesz): 10.000.-

- kiságy (kombi, vaterás, szinte új): 27500.-

- légzésfigyelő+bébiőr (ezen sem spóroltam volna): 30.000.-(használtan, jó fajta)

- babaelsősegély tanfolyam: 12.000.-

- szekrényét még tőlem örököli, de arra is lehet számolni kb.: 25000.- ot (és akkor egy nagyon olcsó kategóriásat, vagy használtat kell elképzelni)

- mi először kendőt veszünk hordozáshoz: 5000.-

- emiatt csak fél éves kora körül veszünk sportbabakocsit: 30.000.- (olcsó kategória)

- autósülés: 20.000.- (nem a legdrágább, de kizárólag új)

- matrac: 9.000.- (kókusz, de jól megnézve hol veszünk)

- ágy fölé tehető forgó: 5-6 ezer

- ruhaneműk: kb.: 15.000 (ebbe beleszámolok szinte mindent, de ez csak a kezdő csomag, ami pár hónapnál tovább nem jó)

- hálózsák: 5000.- (ez is hamar cserére szorul, de takarózni nem akarunk...és a 25.000.-os ágynemű csomagtól is távol tartjuk magunkat.)

- fejvédő: 3000.- (használtan)

- kismama cuccok szülés utánra: kb.:5000.- (melltartó betét, új melltartó, krémek, stb...)

- babaápoló kellékek: kb. eddig 10.000.- (nem veszünk kisollót, speciális fültisztítót, hőmérőt, sőt még kiskádat sem...)

- pelenkázó feltét: 3000.-

-polcok: 6000.- (olcsó, ikeás)

És már 465.000.- nál tartunk. a baba még nem született meg, és amiket vettünk neki ennyiből, kb az első pár hónapjára elegendőek (itt a ruhákra, ápolási dolgokra gondolok)

Persze, lehet azt mondani, hogy ohh, ennek a feléből is meg lehet úszni...meg hát...DE a kérdező arra volt kíváncsi, hogy az első terhességi teszttől EGY éves koráig mennyibe kerül a baba.

és semmi egyebet nem számoltam, ami még az első pár hónap után kellhet. (rágóka, csörgő, játékok, mesekönyvek, babacédék) A kérdés úgy szólt, hogy akkor mennyibe kerül, ha nem feltétlen mindenből a legolcsóbbat választják, és nem csak az alap (futószalag) vizsgálatokon szeretnének részt venni.

Ezer és ezer olyan apróság van, ami 1 éves korig kiadással jár. Egyszerűen lehetetlen összeszámolni. Aki azt mondja ki lehet hozni 100.000.- ból, az vagy szinte mindent kap, vagy álomvilágban él. Ha MINDENT beleszámolunk, akkor lehetetlen megúszni millió alatt. De ez apránkénti kiadásokat jelent. szinte észre sem vesszük mennyit költünk apróságokra.

Én nem vágok fel, nem veszem mindenből a legjobbat, és legújabbat, amit tehetek megveszem jó állapotban, de használtan. vannak, amiken nem spórolok, de ha már gyermeket vállalok, akkor ez a minimum. Nem csak 1 évről van szó, hanem egy életről. Nekem megéri pl a genetikai uh-kat 4D ben csináltatni...egyszerűen azért, mert kevesebb a tévedés esélye, mint egy kórházi 2 perces "szűrésen" ebben is volt részem...nem tetszett.

Van, ami azért jó, mert egyszerűen boldogságot ad...pl az, hogy láthatjuk a párommal a babát ilyen módon...

De mondom még egyszer: Ha már valaki gyermeket vállal, akkor meg kell, hogy engedhesse az alap dolgokat...

Én egy átlagos kelengyelista 3/4-ét lehúzom, mert utána járok, és rájövök, hogy mennyi minden felesleges...

2011. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!