Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül mostanában egy...

Mennyibe kerül mostanában egy terhesség, és az alapvető babaholmik?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen szükséges kiadások vannak egy babával kapcsolatban az első terhességi teszttől mondjuk az első évig? Úgy, hogy nem csak a legszükségesebb vizsgálatokra gondolunk például, és nem feltétlenül mindenből a legolcsóbbat vesszük.
2009. jan. 20. 21:37
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
0%

nem megbántottál, egyszerűn bunkó vagy. mi az, h meg lehet majd nézni a gyermeket 20 év múlva???

hát bizony meg, mert nem fog lopni, meg irígykedni, mert a határainkon belül megadunk neki mindent, ami tőlünk telik. de a pelenkázónak pl. semmi köze ahhoz, h lelkileg milyen embert nevelek. a lényeg, h próbálok jó embert nevelni belőle, akit az érzelmei és a szíve vezet. még ha nem is 2000 ft-os cipőben jár.

2010. jún. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
árulja már el valaki,ha kórházban szülsz (márpedig általában ott szül az ember) miért kell + injekciónként 4000ft-ot fizetni?max. az orvos zsebébe dugdostad, az meg nem tartozik az alapvető dolgok közé.
2010. jún. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

"Arra lennék kíváncsi, hogy milyen szükséges kiadások vannak egy babával kapcsolatban az első terhességi teszttől mondjuk az első évig? Úgy, hogy nem csak a legszükségesebb vizsgálatokra gondolunk például, és nem feltétlenül mindenből a legolcsóbbat vesszük."

egyébként ezt már olvastátok?:)))))))))))))))))))

2010. jún. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

Nem vagyok bunkó, inkább gondolkozhatnál egy kicsit magadon, hogy ismeretlen embereknek ilyeneket írsz. Igen, olvastam a kérdést, Én arra is válaszoltam, a bunkózós hölgy, ha lehet rá ezt a szót használni talán még nem olvasta. És elhiheti, hogy attól mert baba korában nem lesz márkás ruhája még nem fog lopni, ez csupán takarékossági kérdés, mert gyorsan kinövi. Ha 14-15 éves lesz, akkor elhiheted, hogy szívesebben költök ilyenekre. És állítsd le magad, mert hülyeségeket beszélsz. És gusztustalan mit művelsz itt, hogy arra nem vagy képes, hogy a kérdező kérdésére válaszoljál, csak ócsárolni tudsz másokat azért, mert ép ésszel gondolkoznak. Lehet neked sok pénzed van, hála Istennek, neked lehet, hogy nincsenek ilyen gondjaid, de tudod van, akinek ez nem adatott meg és meg kell néznie mire költ.

A tegnapi 100ezerbe belefér kommentes voltam!

2010. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy újra írok, de az előző hölgynek üzenem, hogy olvassa el még 1x az első kommentemet, mert kicsit rosszul értelmezte. Senki nem mondta, hogy a pelenkázónak köze van hozzá, az a komment közepén van, ha nem sikerülne felfogni. És olvassa vissza az ő kommentjét is, amiben azt írta, hogy ő nem ad a gyereke lábára 2000Ftos cipőt. Bizony sokan még a turkálós 200Ftosat is ráadnánk, mert hülyeség drágán megvenni.

És ha sikerült értelmeznie a hozzászólásokat akkor írjon legközelebb...

2010. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
na ez pontosan az a szint, ahová nem kell lesüllyednem.
2010. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
Rendben, köszönöm!!! : )
2010. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

na számoljunk.

pelenka: 3000/csomag kb. 1. évben havi átlag 2 csomag kell, az havi 6000. 12 hónap alatt 72000, popsitörlővel 100.000 ft.

normális babakocsi, autós hordozóval: 100.000 ft.

babaszoba festéssel, bútorokkal (kiságy, pelenkázó, szoptatós szék, bútorok.) következő 100-as, de itt keveset is írtam, de legyen ennyi.

babaruhák az 1 év alatt szintén 100.000, mivel hiába veszed a tescos bodykat, és hidd el, én is azokat vettem, de kinövi, lebukja, 1 év alatt a kimenős és otthoni rugikkal, pulóverekkel, bundazsákkal, téli kabátokkal, sapkával... simán van annyi.

ha tápszeres a baba, az is min. 2000/doboz, ha heti 1 doboz fogy, akkor 104000.

hozzátáplálásnál ha üvegeset eszik a baba azért drága, hha biot, akkor azért. fél év alatt 50.000 ft. mielőtt jönne a válasz: 1 kiló bioalma 2008-ban 1000ft volt. amit ugye meghámozol, kiveszed a magházat... nem sok marad belőle, a felét eldobod. üveges: 1 üveg kb. 200 ft. de csak eleinte...

gyógyszerek 1 év alatt, és amiket először megveszel neki kisfésű, hőmérő, lázmérő... 50.000

légzésfigyelő a bébiőrrel szintén kb 50.000

a doki bárhol is szülsz leránt lóvéval jó esetben csak 50.000.

nekem komplikált terhességem volt sokszor kellett mennem az orvosom magánrendelésére, alkalmanként 3000 ft, ha csak 5-ször mentem volna, az is 15.000 lenne,de ennél több volt.

nem kötelező védőoltások: 50.000 (rotával, aki fontosnak tartja).

játékok 1 év alatt, cumik, cümisüvegek, tányér: 30.000

etetőszék 20.000

autósülés, mivel 1 éves kora előtt le kell cserélned, akárhogy is, mert a hordozó már kín 11 hónaposan: 50.000

össz: 865000 ft. bocsi, tényleg nem 1 milla. de nem is 86500.

és nem számoltam bele játszószőszenyet, pihenőszéket, ilyesmiket. de nem is fogok, mert amit soknak találsz, oda beszúrhatod helyettük ezeket. hidd el, van ennyi.

és 1 pár cipőt sem írtam, mert tegyük fel, h nem megy a baba 1 éves kora előtt egyedül. bár megy, de akkor az is férjen bele a ruha kategóriába.

2010. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

Igen elhiszem, hogy van, akinek belekerül ennyibe és azt is elhiszem, hogy első gyermeknél még több és azt is elhiszem, hogy minderre szükség van egy baba neveléséhez. De van, akinek nem kerülnek ennyibe ezek a dolgok és van olyan is, akinek a duplájába. Ezért is írtam, hogy minden a szülőtől és a gondolkozásától, "igényétől" függ. De akkor Te meg azt hidd el nekem, hogy van, akinek kijön kevesebből és hogy az, hogy 20ezer Ftos cipőt adsz a gyermeked lábára a Te dolgod és nem kellett volna lekicsinylően, másokba szinte belebeszélni, hogy rossz anya az olyan, aki kevesebbért veszi meg. Szerintem ez csúnya dolog volt, a bunkózásról meg nem is beszélve. A meg lehet nézni a gyermeket 20 évesen azért volt, mert lekicsinylően, lenézően beszéltél és ha így neveled, ezzel az elvvel, akkor bizony tényleg megnézheted 20 évesen.

Szerintem nem kell itt dobálózni egymásra...neked ennyiből jött ki, nekem nem. Én költök magamra is, mert amellett, hogy anya vagyok, feleség is. De ugyanúgy megkap mindent a gyermek és nem fog lopni csak azért, mert nem 20ezer Ftos cipő volt a lábán fél évesen.

Ennyi. És ha már Én hajlandó voltam odaírni, hogy elnézést, ha vkit megbántottam, akkor Tőled is elvárom, ugyanis engem nagyon megbántottál.

2010. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de nem fogok bocsánatot kérni, mert kifejezetten az én gyermekre mondtad, h meg lehet majd nézni 20 év múlva... ezért bunkóztalak le. és lehet, h vkivel nagyon összekeversz, de én soha még senkire olyat nem mondtam, h szar anya lenne azért, mert nem tud sokat költeni a gyermekére. ez a világ legnagyobb tuskósága lenne...

de lásd be, h a 100.000 alatti összeg amit írtál teljesen irreális.

és fél evesen, aki 20.000-ért vesz cipőt, az nem normális, én járni tudó gyermekről beszélek, neki pedig szerintem szüksége van normális cipőre, de ez csak az én véleményem. és az sem kerül 20.000-be, egy elefanten 8000. pl. ideális esetben nem a márka, amit megfizet az, aki sokat költ a babájára, hanem 1. gyermeknél igenis rengeteg dologra van szükség, és összejön ez az összeg. sok kis apróság.

2 éves a fiam, mostmár több minden belefér nálunk is a keretbe, veszek magamnak új ruhákat, stb. de amíg az én hajfestékemről, v a gyermekem tápszeréről volt szó, hát én a tápszert vettem le a polcról, mégha ettől nem is vagyok nő...

és továbbra sem értem, h miért kellene megnézni a fiamat 20 év múlva. soha, egyetlen szóval nem mondtam, h gazdagok vagyunk, sem azt, h bármiféle felsőbbrendűséget nevelek a gyermekembe, mert egyrsézt nincs miért, másrészt gyűlölöm is az ilyeneket. nem zara bodyt adok rá, de igenis 2000 ft-os cipőt nem veszek neki, mert fontosnak tartom az egészségét. ezért evett drága tápszert és bio kaját kicsi korában.

de a legeslejobb az lenne, hha befejeznénk ezt, mert semmi, de semmi értelme. én leírtam, h nekünk mennyiben volt kb az 1. 21 hónap. többet ehhez nem tudok hozzáfűzni és nem is akarok...

2010. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!