Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az őszinte véleményetek az...

Mi az őszinte véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 16:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem olyan nincs hogy valaki az abortusz híve, ha mégis, azt a pár nőt úgy ahogy van fejbe kéne lőni.

Valaki írta elöttem, hogy van hogy jobb ha valaki inkább elmegy ab.-ra mint hogy megszülje szegény gyereket, és itt nem a nehéz anyagi körülményekre gondolok én, mert az nem kifogás, még csak a kor sem, hanem azokra a degenerált állatokra akik a wc kukájába hagyják a gyereküket.

De sajnos valóban vannak olyan esetek, hogy NINCS más megoldás.Volt nekem is, nagyon sajnálom.Fogamzásgátló mellet maradtam terhes, és úgy mentem nőgyógyászhoz hogy megtartom.Csak hogy éppen a doki mondta hogy megpróbálhatom, de nagy százalékban meg van az esélye annak hogy belehalok a szülésbe.Ezek után gondolkodás nélkül azt mondtam hogy na akkor abortusz, mert nem lettem volna képes megkockáztatni azt hogy a már megszületett kisfiamat magára hagyjam.

Ezt csak azért írtam le mert, sajnos elég sokszor olvasom azt hogy milyen szemét az aki abortuszra megy, és hogy nincs a világon olyan indok amiért el kéne vetetni egy gyereket.De sajnos van. És igazságtalannak tartom azokat akik ezt így kijelentik, mert még nem voltak ilyen helyzetbe, és soha nem írják oda azt, hogy tisztelet a kivételnek akinek tényleg muszáj.

2011. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
49%

Akik sportot űznek az abortálásból, azok igen is abortáljanak. Ellenkező esetbe a gyerek kukába, otthonba végzi és nem saját otthonába. Az élethez való jog ne a nyomorúsághoz való jog legyen. Nézd meg Afrikát ott az anya szeme láttára hal éhen 2-3 éves korába a gyerek. Ennyit az élethez való jogról. Viszont otthonba felnőni tucat gyerekként sem jobb. Soha nem fogja megismerni a szeretete és azt adni másnak és belőle jön majd ki tömeg abortáló mert nem akarja azt az életet a gyereknek amit ő átélt. Persze van a ló másik oldala is de most azt nem nézem.


Nekem az abortusz = műtét olyan mint minden más műtét ami megszabadít a kellemetlenségtől, és kellemetlen érzésektől.


Nekem is van lányom. Örjöngtem mikor kiderült. Férjem úgy meg rémült, hogy el akart küldeni abortuszra. Nekem meg sem fordult a fejembe, mert első gyerek. De ha most második foganna, akkor nem tartanám meg.

2011. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
75%

Nekem az abortusz = műtét olyan mint minden más műtét ami megszabadít a kellemetlenségtől, és kellemetlen érzésektől. ???????????????Ezt egy anya mondja?

Remélem azért a kislányod akit a szíved alatt hordtál Ő nem egy kellemetlenség?!s miért őrjöngtél?Öröm vagy kellemetlenség?

Remélem sosem kerülsz olyan helyzetbe,hogy elveszítsd a gyermeked és megtudd ,milyen az abortusz!!

2011. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
49%
gyilkosság... senkinek nincs joga dönteni egy élet véget vetéséröl csak annak aki adta. Istennek!
2011. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
84%

2 éve elvetéltem. Az Uzsokiban volt a műtétem. A fiatal ügyeletes doki azt mondta: ügy gondolja inkább az egészségügyi műtéten átesettek közé helyez el, mert nem tenne nekem jót, ha az abortuszra várok közt tölteném az éjszakát. A nővérke elismételte. Egyértelmű volt a véleményük az abortuszról, anélkül, hogy minősítették volna a lányokat.

4 vetélés után, egy tündéri 8 hónapos kislány anyukájaként igen fájdalmas téma számomra, de én úgy voltam nevelve, hogy tizenévesen is abortusz ellenes voltam. felhívnám a figyelmet VAN ESEMÉNY UTÁNI TABLETTA, a "véletlen esetekre". Olyan országban éltem, ahol ez vény nélkül kapható, és életemben 2x én is éltem vele.

Meg kellene nehezíteni valahogy az abortuszt, legyen több felvilágosítás, abortusz elleni kampány. Szerintem még az egyházak is túl tapintatosak, elhallgatóak.

Rettenetesen irritál amikor nők lazán "észérvekkel" okolják a dolgok.

2011. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
87%
Magánügy szerintem. Emiatt sem szabad valaki felett ítélkezni, gondolom mindenkinek meg van az alapos oka, aki odaáig jut. Semmi sem 100%-os és sosem lehet tudni mit hoz a holnap.
2011. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
71%

18:13...ott az esemény utáni tabletta, persze...az én anyukám spirállal lett terhes, mikor már majdnem felnevelte a két lányát...megértem, hogy nem akarta újra kezdeni.

A barátnőm pedig gumival használata mellett lett terhes...lehet, hogy figyelmetlen volt, lehet hogy mégsem..nem voltam ott...én anno tini koromban vízzel ellenőriztem az óvszereket esemény után...de azért ez sem normális...és megértem, hogy ő sem akart 19 évesen suli mellett anya nyakára szülni egy olyan apától, aki akkor mikor kiderült eltűnt. Szigorítani kéne az abortuszhoz való jog lehetőségét? Csak mert van aki többször elvetél, és a saját bánatát akarja máson megbosszulni, vagy mi áll -e mögött? Így is elég nehéz, el kell menned pszichológushoz, abortált embriókat nézegettetnek veled, győzködnek, bunkók a nővérek,és még 30 ezer forintot is ki kell perkálni. A barátnőm kikészült, nagyon nehezen dolgozta fel...azóta halomszámra kapkodja a fogamzásgátló bogyókat és gumit is használ egyszerre, annyira nem akarja újra átélni...

Láttam más példát is, itt külföldön ahol élek..sem a doktor, sem a nővérkék nem bunkók, senki nem akar meggyőzni, mivel mindenki tudja, hogy ez egy olyan döntés ami lelkileg nem kis megterhelést jelent.

Vallási ok a gyilkosságra számomra a mai világban nagyon gyenge...aki mélyen vallásos ne használjon óvszert se, mert ugye a katolikus egyház azt is ellenzi (kivéve 2 hónapja melegek esetében nem).

2011. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
18:13as voltam újra, ezt akartam kifejezni az utolsó hozzászólás elején!
2011. jan. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
26%

Megváltoztatnám a szabályozását:

1. min. 100 ezer Ft lenne, manapság túl olcsó, többen írtátok, hogy sokan fogamzásgátlás helyett használják.

2. Nem altatnám el a nőket közben, max. elérzésteleníteném. Élje át.

3. Hatalmas ultrahangos monitor a falon, amin végignézi, ahogy a saját magzata kétségbeesve próbál menekülni a kés elől, de nincs hova. Amíg él, kísértse, és talán legközelebb meggondolná! Ugyanis a kis magzat érzi, és menekül, én láttam ilyen videót. A szívem szakadt bele, pedig nem is az én gyerekem volt.

És sosem tenném, max. ha beteg a gyerek.

2011. jan. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:
62%
Roma származású vagyok, nevelőszülőknél. Anyámék csak azért jönnek, hogy egy jót egyenek, és elkuncsorogják a megtakarított zsebpénzemet. Tudjátok, jobb lett volna, ha elvetetnek.
2011. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!