Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az őszinte véleményetek az...

Mi az őszinte véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 16:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
93%
Te tényleg nagyon sérült vagy!!!Élet szempontjából nincs jelentősége az etnikai hovatartozásnak!A cigánygyerek is ugyanolyan mint az én vagy a Te gyermeked.Az viszont más kérdés,hogy a következő éveiben milyen szocializálódás megy végbe nála.Sajnos ez már a szülők hibája és a környezetüké.Nem vagyok cigánypárti,SŐT! DE!!!!A gyermek az lehet bármilyen rasszból való akkor is csak egy ártatlan lélek.
2011. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval.A gyermek nem tehet arról, hogy milyen családba születik.Nem kell általánosítani.Én ismerek becsületes, rendes roma embereket. Egyébként benne van a szabályzatban, hogy a rasszista írásokért kitiltás jár. Lehet, hogy nem sokáig fogsz ilyeneket írogatni.Szerintem is beteg vagy.
2011. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 A kérdező kommentje:
:)
2011. jan. 22. 18:15
 44/82 anonim ***** válasza:
33%

Eszembe jutott egy történet.

Miután a suliban megnézették velünk a néma sikoly c. filmet (15 éves lehettem ekkor) egy kórházi gyakorlaton megengedték, hogy megnézzünk egy abortuszt.

Arra emlékszem belőle, hogy durva volt, úgy bántak a nővel mint egy darab hússal és az abortuszt végző orvos szó szerint ezt mondta: " Na ez is többet jár kaparásra mint fogorvoshoz"

Sajnáltam-e a nőt? Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de nem.

Az én értékrendem szerint nincs rá mentség. Én megszülném a gyerekem akkor is ha beteg lenne.

2011. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:

Kedves Lanfear!

Nagyon örülök , hogy leírtad a történeted. Jó lenne ha minden abortuszon átesett nő így gondolkozna mint te, akkor máris csökkenne az abortuszok száma. Sajnos nem egy olyan ismerősöm van aki a 2.,3. ab.-on van túl és a megbánásnak a nyomát sem látom rajtuk. Ez a legborzasztóbb az egészben, hogy sokan talán nem is életként tekintenek azokra a szegény babákra.

2011. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:

1995-96 ban Angliában éltem. Ott a patikában ingyen kaptál gumi óvszert, a fogamzásgátlót ugyan fel kellett íratni a dokival, de azt is térítésmentesen kaptad.

Nem érné meg az államnak nálunk is bevezetni ezt? Lehet, hogy hülyeséget mondok, nem számoltam utána, de talán egy gyerek felnevelése sem kerülne kevesebbe amennyiben a nő örökbe adja , ha meg nem öli.

2011. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:

08.18-as Igazad van. Mi akik tudatosan vártuk/juk a gyermekeinket, akkor csak szerencsések vagyunk? Nem hiszem.

Mindent aminek súlyos következményei lehetnek ésszel kell csinálni. Ilyen a sex is. Nem állatok vagyunk akiket az ösztöneik irányítanak, bár ők legalább nem abortáltatnak.

2011. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
48%

Aki nem ítéli el az abortuszt, sőt mi több az egyetlen lehetséges megoldásnak tartja bizonyos esetekben az tudja egyáltalán, hogy hogyan zajlik?

Ha nem íme egy kis ízelítő:

Az első trimeszterben ezek a módszerek :

Az abortőr (nem nevezném orvosnak) előbb lebénítja a méhnyak záró izomgyűrűjét, majd szétfeszíti azt. Ezután a méhbe juttat egy műanyag csövet, amelynek a vége késszerűen éles. A szívóerő a gyermek testét darabokra tépi, majd leszívja a mélyen a méhfalba gyökerezett méhlepényt is a méhfalról. Végül a magzat darabjait egy palackba szívják. Az alkalmazott szívóerő huszonkilencszer erősebb, mint egy otthoni porszívó.


másik módszer az ún. diletáció (tágítás) és curretage (küret): Hasonlít a szívásos abortuszhoz annyiban, hogy itt is ki kell tágítani a méhnyakat. Ez az ún. Hegar-tágítókkal történik, melyek a méh hajlásának megfelelően hajlított fémpálcák fél miliméterenként növekvő átmérővel. Miután a műszerrel elérik a megfelelő tágasságot, az abortőr egy küretkanalat, hurok alakú acél kést juttat be a méhbe. Ezzel az eszközzel a magzatot és a méhlepényt darabokra vágja, és kikaparja a darabjait egy tálba.


A 12. hét után alkalmazzák a tágítás és kiürítés módszerét: Ehhez egy fogószerű eszközre van szükség, mert a magzat csontjai már megkeményedtek. Az abortőr felnyúl a fogóval a méhbe - miután erőszakkal kitágította a méhnyakat - megragadja a magzat egyik lábát vagy más testrészét és egy csavaró mozdulattal leszakítja a test többi részéről. Ezt újra meg újra megismétli. Az aszisztens feladata a test részeinek az összeállítása


A mérgezéssel történő abortusznak szintén több formája létezik. Az egyik RU-486 vagy Mifegyne (Mifepriszton) néven ismert szer. Ennek a vegyületnek az engedélyezése Franciaországban 1988. szeptemberében történt. Franciaországon kívül eddig Angliában, Németországban és Ausztriában került bevezetésre. A szer hatóanyaga a petefészek sárgatest hormonjának, a progeszteronnak a hatását függeszti fel. Ha a progeszteron termelése leáll, illetve ebben az esetben kioltják, a magzat elsorvad, meghal. A terhes nő, ha észleli havivérzésének elmaradását, jelentkezik a tablettát alkalmazó kórházban, ahol megfelelő vizsgálatok után - a terhesség 50. napjáig bezárólag - megkapja a szert. Majd 48 óra elteltével, miközben a magzat már elhalt, hüvelyen át vagy intravénásan prosztaglandint kap, mely az elpusztult magzat kilökődését elősegíti.23 Ezen eljárás alkalmazására csak kórházban kerülhet sor, mivel olyan erős vérzés léphet fel, hogy véradásra is sor kerülhet.


Másik formája a sómérgezéses eljárás, amelyet a terhesség 16. hete után használnak. Ilyenkor a méhnyakon át egy nagy tűvel átszúrják a méhfalat és a magzatburkot is. Koncentrált sóoldatot fecskendeznek be a magzatvíz helyébe. A gyermek ezt a folyadékot belélegzi, lenyeli, a méreg hatására kínlódik, rángatózik. Több mint egy órás szenvedés után hal csak meg. Másnap megjelennek a "szülési fájdalmak" és a nő megszüli halott gyermekét.


A felülről végzett abortuszok legáltalánosabb módja az ún.hysterotomia: Ezt fejlettebb magzatok esetében alkalmazzák. Nem más, mint egyfajta korai császármetszés. Az anya hasát és méhét sebészeti módszerekkel felnyitják. A gyermeket kiemelik a méhlepénnyel együtt, majd a szemétbe dobják. Az abortőr egy kis babát emel ki az anyaméhből, aki lélegzik, megpróbál sírni. Ráborítja a méhlepényt, amitől megfullad. Egy másik megoldás, amit ilyenkor használnak, hogy a kiemelt élő magzatot vizes vödörbe dobják, és ott megfullad. Mások elvágják a baba köldökzsinórját, amikor még a méhben van, így nem kap oxigént, és megfullad. Várnak kb. 5 percig, majd kiemelik a meghalt gyermeket.25


Hazánkban a fenn ismertetett módszerek közül a legelterjedtebb, és leginkább alkalmazott a vákuum-aspiráció. 1993. január 1-jétől törvényileg tiltották be a küretkanállal végzett műtéteket, mivel nagy mértékben veszélyeztették az anya egészségét. Előre haladott terhességek esetén használják a mérgezéses eljárást (só, ill. cukoroldat), valamint a hysterotomia-t. Az RU 486 még nem került bevezetésrse, azonban Szegeden folynak kísérletek, melyek célja egy esetleges későbbi forgalmazás.


Az utóbbi fél évszázadban Magyarországon megdöbbentő számú abortuszt hajtottak végre. A meglévő adatok csak a legális művi terhességmegszakításokra vonatkoznak, nem számolva bele a törvénytelen beavatkozásokat és a spirál, valamint gyógyszeres abortív hatást előidéző szereket. 1950 és 1980 között összesen 4.528.240 abortuszt végeztek, azaz átlagosan naponta 325-öt. A kivágott magyar életek száma Svájc 1950. évi lakosságával azonos. Az abortusz hirtelen 1956 után hatalmasodott el. Ekkor engedélyezték államilag. 1957-1966 között 1.642.417 abortuszt végeztek, az évenkénti átlagos szám 140-180 ezer közötti volt. Az abortuszok száma ezen a magas szinten állandósul 1973-ig, majd a fogamzásgátlók hatására csökkent és 1977-től a családáldás elleni védekezésnek a hormonális fogamzásgátlók szedésével történő gyakorlata terjedt el. 1967-1976 közötti tíz évben az abortusz 1.616.787 volt. Ebben az időszakban voltak évek, amikor az abortuszok száma kétszázezer fölé emelkedett, majd 1974-től 100.000 alá csökkent. 1977-1987 évek közötti abortuszok összes száma egymillió alatt maradt: 902.286, az éves abortuszok száma pedig 78.000-90.000 között ingadozott.26 Napjainkig a számok elérik a 6,5 milliót

2011. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 01-16 22:03

Sajnálom, hogy így érzel és még jobban sajnálom, hogy nem találtál még megoldást, segítséget ami boldoggá tehetné az életedet, pedig van megoldás minden rosszra, minden bajra. Sokszor pont az ilyen élet segít minket hozzá .

2011. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:
67%

Nem vagyok olyan abort párti, de nem is ellenzem. Nincs értelme egy élő gyereknek aki egész életében szenvedni fog. Amúgy tök felesleges leírni a részletes abortusz eljárásokat,mert ennyi erővel a húsevő is nyugodtan kiköpheti evés közben a kaját ha tudná, egyesek hogy ölik meg meg tartják az állatokat.

Nyilván nem humánusak a megoldások, de az ölés az nem is humán párti.


Viszont érdekes elgondolkozni azon, hogy egyesek mért tudnak egy nem látható és érezhet dologra úgy gondolni, mint 100%-os valóság és mások miért csak azt látják életnek ami látható és kézzel fogható. Vagyis amit nem látunk nem is létezik. Ezen még a videó sem változtat. Mikor terhes voltam és ultrahangra mentem nagyon nem voltam szimbózisba a gyerekkel. Úgy néztem az ultrahangot mint egy tévét szokás, nem kapcsoltam össze a testemmel a látottakat.

2011. febr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!