Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az őszinte véleményetek az...

Mi az őszinte véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 16:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
76%
Én nem tenném, de ha más úgy látja jónak akkor menjen és tegye. Egyeseknek alapból elkéne vetetnie,mint szülnie. Már csak a tévében látottak miatt is mondom.
2011. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
100%

Az őszinte véleményem az, hogy soha ne mond, hogy soha. Sajnos mindenki kerülhet olyan élethelyzetbe, amikor nem tarthatja meg a gyermekét.

Amíg nincs 100%-os védekezési mód, addig lesz abortusz. Meg őszintén, horror összegekbe kerülnek a fogamzásgátlók, nem mindenki számára elérhető. Én alkalmatlan vagyok a napi beszedős tablettás megoldásra, spirál mellett született a második gyerekem, gumiallergiám van. Úgyhogy nekem maradt a havi 3500 Ft-os hüvelygyűrű. :(

Viszont azt is gondolom, hogy aki fogamzásgátlásnak használja az abortuszt, azt simán elkötném.

2011. jan. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
45%

"Meg őszintén, horror összegekbe kerülnek a fogamzásgátlók"


Mintha az abortusz ingyen lenne. :-(


Ma Magyarországon évente 90 ezer magzatot ölnek meg "válsághelyzetre" hivatkozva. És őszintén, mi a válsághelyzet? Hogy felelőtlenek voltak, nem védekeztek. A pasi lusta volt gumit húzni, a csaj azt hitte, vele nem történhet meg stb. Én csak azokat engedném szexelni, akik előtte levizsgáztak a fogamzásgátlás módozataiból és helyes használatukból. Akkor "csak" a beteg és/vagy nemi erőszakból fogant babákat abortálnák, az "elvesztettük a fejünket" típusú szexből származóakat nem. (Most nem számítom azokat, akik megfelelően védekeztek, és úgy csúszott be a baba.)


Meg őszintén: az abortusz miért könnyebb, miért jobb, mint esélyt adni ezeknek a babáknak az életre, egy boldog életre egy örökbefogadó családban?

2011. jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy vagyok vele, hogy én nem tenném, mert nem bírnék tükörbe nézni utána. Nem ítélem el azt aki mégis így dönt, de itt nem azokra gondolok akik 3 havonta járnak elvetetni szinte sportot űzve belőle és úgy hogy nem látszik rajtuk semmi megbánás mert nem éreznek ilyesmit.

Hiába vizsgáztatnának le mindenkit fog.gátlásból akkor is előfordulhat baleset, tabletta melletti teherbeesés meg kiszakadt a gumi, de nem vették észre, meg elmozdult spirál. Hibaszázalék mindenben van.

És szerintem úgy gyereket szülni hogy szívből utálja az anyja szerencsétlent és utána úgyis eldobja magától..az nagyon nem jó.

2011. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hibaszázalék mindenben van. Na de nem évi 90 ezer...
2011. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
76%

Betiltani biztos nem tiltatnám be.

Viszon nagyon szigorúan szabályoznám. Akik tényleg sportot űznek belőle (és rászorultságra hivatkozva fizettetik a különféle hivatalokkal, segélyt kérnek rá stb- mert az ilyen ugye megérdemli), na szóval őket mondjuk az sokadik ilyen után tutira elköttetném.

Természetesen az erőszakból származó terhességet is engedném azonnal megszakíttatni.

És én még a beteg magzatokra vonatkozóan is így gondolom, valljuk be azért őszintén, nem mindenki képes (és nem is biztos, hogy akarja) egy beteg ember ápolására áldozni az életét, feladva mindent.


Én úgy vagyok vele, hogy ha valaki nem biztos a dolgában, pláne ha elismeri, hogy nem tudna megfelelő körülményeket biztosítani a babának, akkor annak a gyereknek sajnos, de nem szabad megszületnie.

Sajnos elég sok családot ismerek, ahova nagyon nem kellett volna már a sokadik gyerek.

Én nem vagyok híve annak, hogy szülje meg, aztán adja örökbe. Kinek? A nagyrészt nem magyar származású gyerekekkel van tele már így is az intézetek zöme, hiába akarnak sokan örökbe is fogadni, annyira macerás az egész procedúra, hogy mire évek múltán gyerekhez jutnának, már rég megöregszenek.


Szóval én nem tiltanám, de az biztos, hogy nagyon beszabályoznám ezt az egészet, mert már tényleg nevetséges, hogy 20 évesen már a 15. abortusza van sokaknak. Régen még ennyiféle fogamzásgátlási módszer sem volt, aztán mégse születtek nyakra-főre a gyerekek.

2011. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén.

Pár napja két kérdésbe botlottam terhesség és egyéb al topikban itt. Az egyik oldalon a lány az anyagi technikai oldalát kérdezte, érzelem nélkül, a másikban a 17éves kismama hormonoktól túltengő érzelmes kérdése volt.

Mind a kettőt úgy leugatták itt a kedves válaszoló hölgyek/anyák. Az egyiket azért mert egy szemét gyilkos, mert az anyagi oldala érdekli, a másikat ezért mert kötődik ahhoz a kicsihez, és akinek megadatott a terhesség csodája, az tudja mit érezhet, és baromira elbizonytalanodott, hogy a "szülei" valóban a helyes utat jelölték ki neki. Na ő azért szemét, mert 17évesen felmerült benne, nem megy abra, és megtartja a kicsit, és ilyenkor qvára sajnálni kell a szüleit, meg valószínű felelőtlen...


Sajnos volt abom, tudom milyen átesni rajta, sosem bocsájtom meg Magamnak. És elítélem, amikor valaki akár a saját testét, akár a gyerekéét(18év alatti kamasz) egy olyan tárgyként kezeli, ami az Övé, és felelőtlenül dönt a sorsáról. Üldözik a drogosokat, a dohányosokat, az alkeszokat, mert ártanak maguknak meg a társadalomnak, de azokat a "nőket" akik dugnak kapartatnak, vagy azokat az anyákat akik a lányukat megalázva egy besikerült gyerek után jó hogy nem maguk nem műtik meg, nem üldözik.


Maga a gyilkosság része, mint beavatkozás van, el kell fogadni, amióta vannak terhes nők létezik a magzatelhajtás is, csak a módszerek változtak hozzá.

Ami viszont hányadék, az az ahogyan az emberek állnak hozzá. Legyen az pro és kontra. Hogy a köpködés megy arra aki ebbe került, meg a nemtörődömség, és a dugig lévő műtőfolyosók. És közben meg semmi sem jó. Mert itt is sorolják az emberek, hogy jaj ezt vagy azt az opciót azért hagyjuk meg. Igen, meghagyjuk, és aki meg akar szabadulni a gyerektől az keres rá módot, hogy kihasználhassa. És mennek a mentegetőzések, hogy pont most nem védett a tabi, hogy csak most szakadt ki, úgysem tudnám felnevelni, nem vagyok anyának való, jajj túl fiatal/öreg vagyok én már ehhez...

Erről szól most már az ab, nem arról a pár nőről, akiket tényleg megerőszakoltak, és teherbe estek(bár nem értem 72órás, elvben ha feljelenti a tettest látleletet vesznek akkor a doki írhat fel gyógyszert, és hivatalból történik, tehát akár pár óra alatt is ott van a gyógyszer a helyén, látlelet nélkül meg nem él a feljelentés, szóval nincs igazolása, hogy erőszak volt), vagy azokról, akiknek beteg babát jósolnak(ezen számot sem ismerem, de nem hiszem, hogy 500ra kijön éves szinten), összesen 2000ab és akkor már a nagyon kicsi eséllyel beteg babákat is elvették, és akkor miből jön össze a maradék több tízezer évente??? A bulizós, szupermami szuperül "elnevelt" gyerekeiből, a mentegetőző nőkből, párokból, akik "ésszel" döntenek életekről.

Ott voltam a kórteremben, anyuka nyugodtan teljesen higgadtan elmondta az észérveit, hogy hát harmadik, megbeszélték nem. Bőgött mint az albánszamár mikor felébredt és tudatosult benne, hogy nincs gyereke, és azok az érvek, hogy megint pelenkára kell költeni elveszett benne...

Én végighallgattam az "anyám" monológjait, amikor az első terhességem nem ment el majdnem azonnal, hogy megtudtam, 3vetélésem volt előtte, úgy kezelte mint egy foltot, amit el kell tüntetni, 20%esélyt jósolt a doki az újabb terhességre, majdnem újra kellett műteni pár nappal később, én meg azon agyaltam hogyan mehetnék vissza, hogy ne történjen meg... addig is azt éreztem, hogy ha én nem akarom a babát, akkor nem is tudnám eltartani, az akkori "párommal", és én akartam, csak egyedül kevés voltam, két erősebb akarattal szemben, utólag tudom miket léphettem volna, késő.

És érdekes, és szerencse, a fiatal férjem, akivel az ismeretségünk 60%terhesen töltöttem egy szóval sem mondta, vetessük el a fiunkat, vagy akár a lányunkat. Lehet vannak kapcsolatbeli gondjaink, de megoldhatóak, hol a bolha elefánt, hol csak hisztis vagyok, de azok a kifogások részéről meg sem jelentek, amiket egy érett felnőtt hősszerelmes férfi elsorolt nekem, hogy miért nem akarja mégsem a gyerekét, miért állt és kínzott az anyámmal karöltve velem szembe, pedig az ember arra számolna, hogy fordítva van az életben, hogy a fiatal lelép, az idősebb marad... és a sors fintora, a kislányommal ugyan akkorra vagyok kiírva mint azzal a babával lettem volna, csak 2évvel később...

Remélem egyszer minden kifogásokkal tisztázott abos rájön mit tett, és amikor elszámol magával, akkor is ugyan olyan biztonsággal tudja azt mondani nem bántam meg.

2011. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
39%
egy ártatlan baba megölése(aki ráadásul nem tehet semmiről)
2011. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
75%
Vannak esetek,amikor nagyon is helyeslem!Erőszak következtében esik valaki teherbe,vagy kiskorú megrontása,a magzat betegsége.Szegénységről nem tudok állást foglalni,mert még nem voltam olyan szegény,hogy abortusz mellett döntsek miatta.Más eset nem jut eszembe,kivéve ha a lányom egyszer tizenévesen teherbe esne.Biztos arról győzködném,hogy márpedig vetesse el!
2011. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!