Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valami amit a párod a...

Volt valami amit a párod a baba érkezése elött megigért, aztán nem lett belőle semmi, és ezért mondjuk egy picit talán meg is bántad h neki szültél?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 23:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen csak beszélj Vele. Az én férjem olyan mint egy hullámlovas. Van mikor hetekig egy sört sem iszik, viszont ha valami nyomasztja (pl kevés pénzt keres a vállalkozásában), akkor kimegy a teraszra egy picike pálinkával, kísérőnek egy sör és elszív egy cigit. Egy nap kimegy kb 3-4x egy este folyamán. Nagyon bírja az italt, csak a szemén látszik, hogy ivott. Tudja, hogy utálom és mindig mikor veszi fel a kabátját, mindig elmondom Neki, mennyire gyűlölöm ezt a szokását. tudja, hogy nem helyes, tudja, hogy utálom, félve is megy ki.

Viszont van ennek egy jó oldala is, olyan cuki lesz ilyenkor, a gyerekeivel és velem is sokkal kedvesebb lesz (amúgy sem egy morcos ember) és éjjel fergetegeset produkál az ágyban. :D

De komolyra fordítva a szót, ne repkedve fogadd ha így kimarad már sokadszor, hanem add elé a hamit és beszélj vele, ezt mennyire nem szereted. Ne tiltsd meg neki, nem erről van szó, hanem arról, hogy tartsa a "normális keretet számot". Én be szoktam vetni olyat is, hogy nő a pocakja, felfújódott stb..mivel az én párom elég hiú és szerintem a férfiak többsége az. Ekkor mindig bepánikol és egyből visszafogja magát.

Volt itt egy olyan vélemény, hogy ha otthon netezik vagy TV előtt ül, az sem másabb. Szerintem másabb. Inkább jöjjön haza munkából és feküdjön le a TV elé mint ki tudja hol van mikor jön és izguljak érte. Így legalább tudom, hogy sietett haza hozzánk és bevallom őszintén mi mást is tudna tenni mint olvasni, TV-zni, netezni. A gyerekekkel mégsem lehet egész este játszani!

A férjem DVD lemez gyűjtő, ez is egy hobbija és mindig siet haza munkából, hogy 1-2 filmet megnézhessen, főleg az új szerzeményeket. De előtte segít vacsit készíteni (ma pl hambit csinált a családnak), játszik mind 3 gyerekünkkel koruknak megfelelő játékokkal, majd fürdik és elkezdi nézni a filmjeit. Úgy időzítem én is a házimunkát, hogy megnézhessem vele (van mikor az 1 évesünk nem így gondolja és vele foglalkozom :) és 1-2 gyerek is hozzánk szokott csapódni.

De ne haragudj nagyon eltértem már a témától, de nem tudok aludni és ilyenkor van csak szabadidőm. :)

14 éve élünk együtt férjemmel, gondoltam segít talán ha leírom a tapasztalataimat. De azt hozzáteszem, nálunk is voltak hullámvölgyek, főleg az első 5-6 év volt necces. Olyan is volt mikor már tényleg elkezdett durvulni az iszogatás, de mindig sikerült visszarázódnia. Ne legyél így elkeseredve, lehet ez csak egy hullámvölgy, de beszélj vele, hogy tényleg csak egy átmeneti állapot legyen és mérsékelje a kimaradását.

2011. jan. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Annyiszor beszéltem! Volt hogy veszekedtem, állandóan hivatm, gyere már gyere már gyere már...! Tudtam túlzás, és rám is szoltak, ezért nem jön haza! Visszavettem, felhivom, mizujs kérdem milyen napja volt...? Ha azt mondja jó siet, ha azt mondja jó sz@r nem siet...csak kérdés mennyire nem siet?

Szóval sokszor beszéltem, ma már mondtam neki ne miattam hanem a gyereke miatt jöjjön haza! Ne nélkülözzön ez a kis emberke. az ő vére, ha én nem akkor legalább ő legyen neki fontos. De amugy tudom hogy szeret és én is fontos vagyok neki, csak olyan makacs, és önfejű, és nem szépitem rettentő bunkó!:(( Ilyenkor mikor iszik, nagoyn meg tud bántani. Olyanokat mond amit nem gondol komolyan de a szivembe forgatja a kést! Áhhh mindegy is...! Én is jól eltereltem a témát...Rátok vagyok kiváncsi és magamról beszélek...PFFF...:) :'(

2011. jan. 7. 00:58
 23/25 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedj, arról szól a dolog, hogy magadról beszélj és mi próbáljunk segíteni.

Gondoltam, hogy túl vagy már a beszéld meg vele stádiumon, de igazán nem tudsz mást tenni. Azt viszont nem tartom jó ötletnek, hogy telefonon hívogatod miközben a haverjaival van. Gondold el, ott ül a cimborákkal és hívja a feleség, hogy gyere haza, ő pedig elrakja a telefont, feláll, elköszön és megy haza mert szólt az asszony. Na ez az amit soha nem fog megtenni a haverok előtt! Így minél többször hívod, annál inkább tolja az időt, nehogy úgy tűnjön mintha a te hívószavadra lépne le. Egyszer tettem ilyet a férjemmel, aztán hazajött és elmagyarázta amit most leírtam. Akkor értettem meg.Náluk férfiaknál ez másképp megy mint a nőknél. Ha engem felhívna a barátnőimmel eltöltött idő alatt, még örülnék is, hogy hiányzom neki és büszkén állnék fel, hogy mennem kell mert hiányzom a férjemnek.

Ezt a dolgot otthon kell lebeszélni. Telefonálni sosem szoktam napközben neki(pedig ingyen tudjuk hívni egymást, kivéve ha baj van vagy hoznia kell valamit a boltból.

Mindig ilyen volt a pici születése előtt is?

2011. jan. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Akkor durvábban adta elő, mikor mi összejöttünk...! Azért nem is értem magam, miért vagyok kiakadva...:(? Nagyon sokat változott tényleg, de azt igérte "teljesen" lerakja!


Igen erre már én is rájöttem, azért nem is hivogatom már annyiszor...!

igazából azt nem értem hogy az előző asszonyának csak egy szavába került..!:) Félt tőle:)! Talpraesett egy nő volt, mondjuk rengeteget veszekedtek. De az is más mert ő volt az első szerelme... Én szerintem most azt "kapom" vissza. Ugy értem most azért csinálja ezt mert most megmutatja hogy ő a férfi ő az úr...! Csak ettől még nem kéne vérig sértenie:(

2011. jan. 7. 01:23
 25/25 anonim ***** válasza:

Szia ismét! Éjjel már nem tudtam folytatni, szopit kért a kislányom és bealudtam én is mellette. :)

Szerintem igazad van, lehet valami ebben az "azt kapom vissza" dologban. Pl volt az én férjemnek egy első nagy szerelme, két évig voltak együtt, azután derült ki, hogy a lány nem is őt szerette csak a pénzét. Ez anniyra kiborította a párom, hogy azóta egy nőben sem tud megbízni. Én már "így" kaptam. Azt hittem ő ilyen távolságtartó ember, aki sosem fogja meg a kezem, nem bújik hozzám, stb..., pedig tudom szeret. Aztán láttam egy régi video felvételt és azon az akkori első szerelmével voltak koncerten, jó régen, engem még nem is ismert. Állandóan bújt a lányhoz, csókolgatta stb...

Engem is szeret annyira mint azt a lányt, de annyira összetört amiért csak a pénze miatt volt a lány vele, hogy azóta nagyon zárkózott lett. Én ezt "kapom vissza".

Biztosan igazad van ebben. De az is biztos, hogy szívesebben van veled mint az előző nőjével akitől félt. Túl nagy sérelem lehetett az a büszkeségének, hogy tart egy nőtől. Így valószínű neked mutatja meg, hogy ő bizony férfi a talpán. De neked ezt el kell fogadnod ha ennél rosszabb volt a helyzet mikor találkoztatok. Egy nő sosem fog tudni megváltoztatni egy férfit. Ígérni pedig mindenki ígér mindent amíg meg nem szerzi magának a nőt, főleg ha már gyerek is van.

Azt hiszik a férfiak, ha már van gyereked tőle, akkor ők már bebiztosították magukat, mert nem fogod elhagyni. Azon az alapon, hogy kinek kellenél gyereknek. Szerintem ezt nagyon kihasználják.

Szerintem ne perlekedj vele, mert ha ennél rosszabb volt a helyzet, akkor tényleg nincs okod rá, mert bevállaltad. Ha mégsem tudod elfogadni így, akkor viszont lépj. Ez vagy elgondolkodtatja és ő változtat saját magán vagy nem.

Neked kell eldöntened, hogy így amilyen most elfogadod-e hosszú távon vagy nem. Úgy gondolom megváltoztatni te nem fogod tudni, csakis ő saját magát.

2011. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!