Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek sokaig kezben aludt el...

Akinek sokaig kezben aludt el gyermeke (9 hos) hogyan tudtatok leszoktatni errol, hogy az agyaban aludjon el? Vagy mikorra fogja ezt kinoni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 19:02
1 2
 1/11 mendy1025 ***** válasza:
100%
Szia,nekem nagyon sokáig így aludt a fiam,kb 116 hónapos koráig:( aztán már elegem lett,s nagyon nehéz is volt,beraktam egyszerűen a kiságyba,lefeküdtem mellé a földre,hogy anya is alszik,közben fogni kellett a kezét.Ez ment kb 2 hétig,aztán már a kezét sem kellett fogni.Igaz az elején volt,hogy egy óra kellett,hogy így elaludjon,de megszokta szerencsére:)
2011. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem sokáig kézben aludt el. Amikor úgy már nehéz volt, akkor lefeküdtünk az ágyra és ott szopizott, arra aludt el. Nem volt gond, azonnal elfogadta és elaludt gyorsan. Kb 10 perc után fel is tudtam mellőle kelni. Azóta is így alszunk, lefekszünk együtt, szopi, alvás, én felkelek vagy átfekszem a saját ágyamba.

Már másfél éves.

Azt nem tudom, majd mi lesz ha nem lesz szopi :)

2011. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nehéz volt, habár 6 hónaposan már leszoktattam. Szóval úgy, hogy leraktam az ágyba és simogattam, persze nagyon sírt, de ott voltam, beszéltem neki, de nem engedtem felkelni. aztán nagy nehezen elaludt. eltartott pár napig, de azóta elalszik szépen, ha nincs kézben.
2011. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Elsőnek 116 hónapos a babája :) Persze, elírta, de jót mosolyogtam, köszi :)


25 hónapos a lányom, nappal az ölemben alszik el, utána berakom az ágyba, este melléfekszem (vagy az apukája), amíg el nem alszik.

Még nem nőtte ki, minket meg nem zavar. Egyedül nem tud aludni, vagyis még nem próbáltuk.


De ha le akarod szoktatni erről a babádat, akkor minél előbb, mert most még nem tud beszélni, tiltakozni, kiszökni az ágyból, stb, most még "csak" sírni tud (ha 9 hós). Szóval most vagy soha, ha ennyire zavar téged a kézben altatás. Szerintem a melléfekvős elalvás sokkal jobb, nincs jobb annál, úgy elaludni, hogy fogja kezedet, és nem csak rácsukod az ajtót, hogy jó éjszakát (de ez az én véleményem, nem akarom rád erőltetni).

2011. jan. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10 hónapós a lányom de még egyszer sem tudtam elaltatni a kezemben, egyszerüen nem szereti (ezt nem dicsekedés képpen irtam le).Születése ota egyedül alszik el.
2011. jan. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11 hós múlt, nappal kézben alszik el, de gyorsan, viszont még a mellkasomon alszik, már kezd nehéz lenni, még 2-szer alszik így. Este melléfekszem a nagyágyon, nálunk 20-30 perc, ha elalszik, kb. 10 perc után rakom az ágyába, de éjjel még 2-szer eszik tápszert. Ezelőtt az ölemben aludt el este pár hónapig, de sokszor annyira fészkelődött, hogy ezért próbáltam ki magam mellé fektetni. Mondanom sem kell, hogy azért van nyüzsgés, de szépen lecsendesedik és elalszik. Nagy ritkán azért pár kört kell menni, ha nem sikerül elaludni, ha elkezd sírni, majd vissza az ágyra. Azt mondják, legkésőbb az oviig kinövik.
2011. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A gyerekeknek szüksége van szertartásokra, így pontosan tudja, hogy mi után mi következik. A fiam 6 hónapos, amikor megszületett, utána mindig evés közben aludt el az ölemben, annyira elfáradt a szopizásban, aztán 6 hetes korára megerősödött annyira, hogy ha letettem a kiságyban szó szerint üvöltött. Mi esténként hagytuk sírni, időnként bementünk hozzá megsimogattuk, hogy tudja, hogy ott vagyunk és hogy érezze biztonságban van. Először sírt 1 órát, aztán csak 40 percet, majd 15 percet, 5 percet. 1 hét alatt gyönyörűen beleszokott, azóta ha nem is alszik el azonnal, akkor is csendben van. Az esti szertartás pedig: 7-kor fürdés, fél 8-kor vacsora, utána jó éjszakát kívánunk neki, de mindig ugyanazt a mondatot mondjuk neki, ebből is tudja, hogy lefekvés van és alvás. És természetesen egyedül alszik el. Napközben meg a babakocsiban altatom többnyire, mivel a kiságyban nem volt hajlandó aludni. Az erkélyre rakom ki a kocsit és tologatom és mindig ugyanazt a dalocskát énekelgetem neki, hogy jó monoton legyen és álmosító. Mindig sikerrel járok, 5-10 perc alatt elalszik. Úgyhogy hajrá! Neked kell változtatni ezeken dolgokon, méghozzá minél hamarabb. Nehéz menet lesz!!!
2011. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mendy1025 ***** válasza:
bocsi,tényleg elírtam:) 16 hónapos koráig:D
2011. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves mendy1025, én is jót nevettem, de jól esett nagyon, úgyhogy köszi!!!
2011. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mendy1025 ***** válasza:
Akkor ennyit megért:D
2011. jan. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!