Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 2. havi oltás után hány...

A 2. havi oltás után hány napig várható láz, és hány foknál szoktatok kúpot adni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen változó van olyan baba aki nem lázasodik be.


38 C felett kell elkezdeni csillapitani.

2011. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg azt mondják az orvosok, hogy az oltástól csak egy napig lehet láza, ha több napig tart, az már nem az oltástól van. Végbélben mért 38 fok felett kell kúpot adni, 6 kg-ig felet (Germicid), a felett 1et. Nekem a babám most öt hónapos, a 2.havi oltást szerdai napon kapta meg, este belázasodott, kapott kúpot, reggelre már nem volt láza, de csak vasárnapra nyerte vissza az eredeti kedvét.
2011. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-2 napig szoktak lenni mellékhatások.

Én minden oltás után este -alvás előtt- szoktam fél kúpot adni, nehogy álmában menjen fel a láza, lehet hülyeség, de amolyan megelőzésnek.

2 gyerkőcöm van.

2011. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

max még másnap lehet. Nálunk egyik gyereknek sem volt mégcsak hőemelkedése sem.


38.5 foknál kell elkezdeni a csillapítást, alatta meg hagyni kell az immunrendszert dolgozni.

2011. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Az nem baj, ha este 7-kor mérem meg utoljára a hőjét? Csak mert átalussza az éjszakát. Vagy ha láza lesz, fog sírni éjjel?

2011. jan. 12. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!