Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Újszülött babával...

Anyukák! Újszülött babával rendezvényre menni?

Figyelt kérdés

Június vége, július eleje körül születik meg az első babánk. Hivatásunkból adódóan minden évben részt veszünk egy bizonyos kiállításon (mondjuk úgy szakmai konferencián). Ilyen rendezvény évente csak egyszer van, nagyon szeretünk részt venni rajta, találkozni ismerősökkel/kollégákkal, tapasztalatot cserélni. Idén július 8-9. az időpont, tehát, ha minden rendben megy a baba 1-2 hetes lesz ekkor. Most kéne visszajeleznünk, hogy leszünk -e idén. Szerintetek felejtsem el? Vagy a picivel kedvem sem lesz? Probléma a kicsinek, ha sok ember közé visszük ilyen korán?

Mivel még nincs gyerekem, nincs tapasztalatom, fogalmam sincs, hogy fogom gondolni majd akkor...viszont válaszolni szeretnénk a szervezőknek.

Vélemények?


Köszi!


2011. jan. 24. 13:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Ne haragudj de eszembe nem jutna 1-2 hetes babával rendezvényre menni....ilyen pici korban még csak hogy a levegőt szokja (gondolok itt a sétákra babakocsival) és a rokonok sem csőstül jönnek hanem fokozatosan....pedig én nem tartottam burokban a gyereket, 3 hetesen a Margitszigeten sétáltunk 1 órácskát amíg aludt. De rengeteg ember közé vinni 1 hetesen.....az már azért sok.
2011. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Még az is lehet, hogy picit túlhordod, és épp aznap szülsz. :))
2011. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

13.41. még annyi tennék hozzá, hogy nekem még fájt a gátsebem, fáradt voltam, és nem vágytam másra mint egy nagy alvásra, de amikor elaludt sem tudtam aludni, hanem inkább elmosogattam vagy pakolásztam.


Olvastam itt már olyat aki szülés után 4 nappal már vezetett és szuperanyuka volt de ez azért valljuk be ritka :)

2011. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

Egy újszülött baba nem való rendezvényre! Az első hetek a babával való megismerkedésről, összeszokásról szólnak. Ráadásul a szülés utáni teendők megszaporodtával az anyuka sokkal fáradtabb is.

Az első 6 hét szóljon csak a babáról és az édesanyáról, pihenésről!

2011. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ez egyénfüggő. PL. ha véletlen császár lesz, akkor egy egy-két hetes babával örülsz, ha fel tudsz állni. De egyébként is iszonyat kialvatlan, aggódó és ideges leszel. Eszedbe sem fog jutni, hogy kollégákkal cseveréssz. DE! Egyén és helyzetfüggő. Viszont ne felejtsd el, hogy az első 6 hetet nem véletlen hívják gyermekÁGYas időszaknak. Még nagyon friss és nagy a seb a hasban, nem ajánlott a megterhelő aktivitás.

Visszagondolva én nem tudtam volna elmenni egy ilyen rendezvényre, de lehet, hogy te el fogsz tudni menni.

2011. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem foglaltass helyet és majd meglátod,hogy mész-e? Gondolom lemondhatod... Nem neveletlenség. Sok minden változni fog. Lesz egy kb.3 óránként szopó/tápszert kérő babád,aki ha alszik észre se lehet venni,ha éhes akkor viszont muszály lesz azonnal enni adni neki, mert hangos lesz.
2011. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem haragszom kedves első, írtam, hogy nekem fogalmam sincs...újszülött babával utoljára 14 évesen volt dolgom, amikor az unokahúgom született...


Kedves második..igen, erre mi is gondoltunk:)

2011. jan. 24. 13:44
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Ha minden évben van, akkor nem fogsz belehalni ha ezt az évet kihagyod. Szerintem sokkal fontosabb egy baba érkezése, mint egy iszonyú jó konferencia. Mindenki meg fogja érteni, hogy miért nem mentél el, és jövőre majd újra találkoztok.
2011. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

1-2 hetes babával szerintem ne menj tömegbe, nincs még immunrendszere, ilyenkor nem is szabad túl sok látogatót fogadni.

valóban örülni fogsz, ha két szoptatás között te is alhatsz egyet, illetve valóban fizikálisan is helyre kell jönni, bár ez nekem nem tartott sokáig.

szerintem az ideit kihagyhatod, majd jövőre!

Problémamentes szép babavárást és jó babázást kívánok!

2011. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
A rendezvényen sem biztos, hogy tolerálnák, ha egy bömbölő csecsemővel a karodon rohangálnál. Szerintem idén hagyjátok ki, jövőre semmi akadálya.
2011. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!