Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Újszülött babával...

Anyukák! Újszülött babával rendezvényre menni?

Figyelt kérdés

Június vége, július eleje körül születik meg az első babánk. Hivatásunkból adódóan minden évben részt veszünk egy bizonyos kiállításon (mondjuk úgy szakmai konferencián). Ilyen rendezvény évente csak egyszer van, nagyon szeretünk részt venni rajta, találkozni ismerősökkel/kollégákkal, tapasztalatot cserélni. Idén július 8-9. az időpont, tehát, ha minden rendben megy a baba 1-2 hetes lesz ekkor. Most kéne visszajeleznünk, hogy leszünk -e idén. Szerintetek felejtsem el? Vagy a picivel kedvem sem lesz? Probléma a kicsinek, ha sok ember közé visszük ilyen korán?

Mivel még nincs gyerekem, nincs tapasztalatom, fogalmam sincs, hogy fogom gondolni majd akkor...viszont válaszolni szeretnénk a szervezőknek.

Vélemények?


Köszi!


2011. jan. 24. 13:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%
1-2 hetes babát nem vinnék tömegbe. Gondold végig, hogy oldanád meg a szoptatást, etetést, pelenkázást, alvást? Mennyi ideig tart ez a "konferencia" ? Esetleg nem megoldás, ha a férjed/párod egyedül megy?
2011. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Természetesen nem életbevágóan fontos a rendezvény, bármennyire is szeretem. Mivel ti már tudjátok mit jelent pár hetes babával újdonsült anyukának lenni objektívebben válaszoltatok a dilemmámra, mint én. Ezért is írtam.

2011. jan. 24. 13:55
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Nem lesz időd rá. Összeérnek az etetések, büfiztetések, pelenkázások, esetleg fejések. Mire végzel egy körrel, jön a második. Mivel éjjel is ez van, ezért nappal ha lesz másfél perc szabadiőd, azt valószínűleg fürdésre, vagy fogmosásra fogod kihasználni, vagy reszketni fogsz egy pillanat vízszintesbe dőlésért. Az első pár hétben ünnepnapnak számított ha volt annyi időm, hogy arckrémet kenjek a bőrömre fürdés után. Iszonyú fárasztó, nem lesz arra se időd, se energiád.

2011. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
36%
Szia! Nekem nem lett volna rá energiám, de ha lett volna sem mentem volna. Azért 1-2 hetes baba mellett ott van az anya helye is, nem beszélve arról hogy neki még 0 immunrendszere van, bevinni egy nagy közösségbe bajt is okozhat. Lesz még év hogy el tudj menni, most inkább a piciddel kellene foglalkoznod, mindennek meg van az ideje, azért vállaltad a babát mert neki most van itt az ideje. Szerintem nem egészséges elvinni, de én sem mennék.
2011. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
:), terhesen lehet én is kérdeztem volna hasonlót (hasonló baromságot :), bocsi), mert nekem sem volt fogalmam arról milyen ha gyereke születik egy embernek, de szerintem lemondhatod. Biztos nagyon érdekes a konferencia, de hidd el akkor magasról tenni fogsz rá...:).
2011. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%
en fizikailag nem tudtam volna jelen lenni, szet voltam esve...nehez az elso idoszak a babaval. masreszrol nem ajanlanam olyan kicsi babat tomegbe vinni. szerintem hagyd ki az iden.
2011. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én először megrökönyödtem a kérdéseden,aztán amikor olvastam,hogy fogalmad sincs mivel jár egy újszülött, már nevettem. :-D Tényleg elég ostoba kérdés. :) Bocsi.
2011. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ln is nagyno fiatalon szültem de azt azért tudtam már a babacállalás előtt is hogy egy újszülött nem rendezvényre való, ehhez nem kell sokgyerekes anyukának lenni, csak kicsit bele kell gondolni a helyzetbe :)

Mindenesetre jól tetted hogy megkérdezted, lehet hogy én meg más butaságot kérdeztem anno, ami meg másnak volt egyértelmű :)


Szóval jó egészséget, jó babázást és könnyű szülést :)

2011. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem írtam mennyi vagyok (egyébként jelenleg 25). Nem vagyunk egyformák. Sosem érdekeltek sem a gyerekek sem bármilyen velük kapcsolatos dolog míg teherbe nem estem. Mivel nem is nagyon tervezgettük, terhesség előtt sem tájékozódtam:) Azóta változott meg minden...

Hogyha nincs kétségem a felől, hogy esetleg nem lehetséges a dolog, meg sem kérdezem (ott a kérdésben, hogy lehetséges kisebb gondom is nagyobb lesz ennél)..szóval azért sejtettem.

Talán bugyuta kérdés, számomra jelenleg még nem (17+5hét)! De nyáron megtapasztalom, és ha nem felejtem el, megírom, hogy kinevettem -e magam:)

Köszönöm a válaszaitokat!

2011. jan. 25. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!