Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadnátok bölcsibe a nagyobb...

Beadnátok bölcsibe a nagyobb gyereketeket, ha a másik megszületne?

Figyelt kérdés
gondolok itt arra, hogy az egyik 2 éves, a másik meg akkor születne?Hogy lehet egyszerre két gyerekre figyelni?
2011. jan. 27. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs láb alatt nem adnám be és nem is fogom.

Már ovis lesz október végén nem is biztos hogy felveszik mert nyáron születik a tesó.


Van két kezem két szemem - igaz hátul nincs :)- de azért megoldjuk.

2011. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem
2011. jan. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
En sem adnam be. Ugyis valamennyire megviseli majd, hogy lesz teso, egy masik gyerek a csaladban. Ha beteszed bolcsibe, meg ugy erezne, hogy o mar hanyagolva van. Ha aggodsz, az ellatasuk miatt, hogy nehez lesz, probalj meg segitseget kerni. Szuleid ott laknak a kozelben?
2011. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát igazábol én sem szeretném beadni a bölcsibe a 2 évest,csak segitségem nem nagyon lessz. a nagymamák az elsönél se nagyon segitettek.csak azt nem tudom, nem lessz nehéz egyszerre kettövel? hogy lessz idöm a nagyobbra?kilehet birni?
2011. jan. 27. 10:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nem adtam be.

Semmi segítségem nem volt, csak az első két hétben. Onnan kezdve egyedül voltam a 2 picivel, ráadásul a férjem este 6 után ért haza melóból és reggel 6 kor már indult.

Úgy alakítottam a programot, hogy a nagy napirendjéhez a kicsiét, neki mindegy volt még, a nagy meg nem esett ki a rutinból.

Reggeli után porszívóztam, elmentünk játszótérre, bevásároltunk. Ebéd - alvás. Amig aludtak főztem, mosogattam, foglalkoztam a lakással. Ébredés után uzsi, ki a szabadba. Ősszel-télen itthon csináltunk valami programot.

Szerencsém volt mert a pici sokat aludt, jól szopizott, nem sok gond volt vele. Igy a nagy se volt anyahiányos.

Most a nagy ovis, 9 re visszük, aztán bevásárlás. A pici alszik épp, én főzök, mosok, takarítok, vagy itt osztom az észt :-). Igyekszem mindent megoldani, h délutánra ne maradjon semmi tennivaló.

3 kor megyünk a tesóért, onnan legalább egy óra séta, játszótér. Amikor hazaérünk közös játék.

6 kor vacsi + fürdés. 7 kor a pici alszik, 8 kor a nagy is.

2011. jan. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk be sem veszik, pont ezért, mert anyuka otthon van a kisebbel, így nem veszi el a helyet azoktól, akik dolgoznak.
2011. jan. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem adnám be. Én csak akkor vállalnék második gyereket, ha biztos vagyok benne, hogy el tudom őket látni egyedül is, nem passzolnám le a nagyobbat a kicsi miatt.
2011. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem veszik be, csak ha dolgozol.
2011. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nálunk ugyan ovi lenne aktuális a nagynak jövő januártól (szept elején szülök), de nem adom be , a következők miatt:

-nagyon kicsi az időbeli távolság, a nagy félreértené, miért paterolom be az oviba, mikor amúgy a kicsivel otthon vagyok (nagyon anyás amúgy is)

-nem lenne segítség, hogy nincs ott, hiszen mindannyian tudjuk, hogy az oviban az első idők arról szólnak, hogy a ygerek állandóan elkap valami betegséget, és otthon szinte többet van, mint az oviban, és nem hiányzik, hogy hazahozza a pici babának a sok nyavalyát

-harmadrészt , azt mondták itt az oviban, hogy nagy valószínűséggel, ha kistesó lesz, akkor meg fognak kérni, hogy még egy évig maradjon itthon a kislányom (helyhiány)

röviden, ha akarnám se nagyon tudnám, de nem is akarom. a kislányom amúgy is évvesztes, tehát 7 évesen fog iskolába menni, ezért oly mindegy hogy 3 vagy 4 évesen kerül oviba. gyerektársaság meg van azon kívül is.

2 éves kislány anyukája + 10 hetes km

2011. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!