Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babán nincs anyajegy?

Újszülött babán nincs anyajegy?

Figyelt kérdés
Amikor megszületett a kislányom, nem volt rajta egyáltalán anyajegy, most 5 hónapos és kijött egy a fülcimpáján. Folyamatosan fog rajta megjelenni, vagy hogy van ez?
2011. jan. 29. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

A keresztfiam tarkóján van egy pici anyajegy, azzal együtt született. A szülészeten a csodájára jártak a nővérek, azt mondták, nem jellemző,hogy újszülöttön van bármi is.

De hogy mikor alakulnak ki az anyajegyek,nem igazán tudom.

2011. jan. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te magadat is megnézheted, pl ahol 5 éve még egy sem volt most akár jó pár elöjött. Vagy is igen folyamatosan jelenik meg rajta.


Da amire vigyázz, hogy ha napra viszed, akár tavasszal is, nagyon jól kend be naptejjel, magas faktorszámuval. a nagy nyárban a strandon is adj rá polót vagy olyan fürdöruhát ami kimondottan kisgyerekeknek van.

2011. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Más az anyajegy, és más a pigmentfolt, ami rajtunk is van már rengeteg, azok a kis apró barna foltok.

Az anyajegy az már születésekor is rajta van a gyereken, a pigment foltok pedig folyamatosan alakulnak ki az életünk során, a napsütés hatására pedig igencsak megnövekedhet a számuk.

Nekem ezt bőrgyógyász mondta, mikor elmentem hozzá, hogy a talpamon kijött 2 újabb anyajegy, és azért is félek ezektől, mert a nagyapám bőrrákban halt meg. Szóval megnézte, és akkor mondta, hogy ez nem anyajegy, hanem pigment folt.


Az én fiamon születésétől a homlokán van egy anyajegy, egy halvány piros folt, meg a hátán és a nyakán májfolt szerű, olyan az apjának van, ugyanott, úgyhogy "apajegye" is van a fiamnak.

Egyébként az én fiam 16 hónapos, mostanában lett az arcán egy pici pigmentfolt.

2011. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

20 hónapos kisfiamon 3 anyajegy van. 6 hónaposan jött ki egy nagy a hátán, utána meg 2 kicsi az állán. Azóta semmi. De az unokatesómnak pedig az első anyajegye 6évesen jött ki.

2011. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

18 hónapos a kisfiam, és még egy sincs rajta

nekem ez azért fura mert apai ágon eléggé sok anyajegye van szinte mindenkinek

2011. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem 18 hónapos a kislányom,és 4 anyajegye van :)
2011. jan. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!