Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy az anyateje...

Tényleg igaz, hogy az anyatejet lehet helyettesíteni kecske tejjel? Ezt hallottam, mivel nem allergizál és az összetevője is hasonló. Ki ad a babájának?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 12:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sajnálom, hogy ilyen problémáitok vannak. Ezt találtam a témában: Már nagyon sok helyen, nagyon sokszor hallottam, hogy ne adjunk tehéntej helyett kecsketejet a csecsemőnek, mert az súlyos vérszegénységet okoz. Kérdésem az lenne a doktornőhöz, hogy ez igaz-e, és ha igen, akkor hogyan lehetséges ez. És vajon csak a csecsemőknél okoz gondot? A felnőttek nyugodtan fogyaszthatják?

Válasz:

A kecsketej tartós és főleg kizárólagos fogyasztása vashiányos vérszegénységet eredményez a csecsemőknél. Ma már nem ajánljuk ezt csecsemőtáplálásra, főleg azért nem, mert ma már a tehéntej-allergia megelőzésére is, ill. a kialakult tehéntej, ill. tejcukor-érzékenységre is számtalan gyógytápszer áll rendelkezésünkre. Ezekben megfelelő a vas és ásványi anyag tartalom, és biztosítja a csecsemő optimális fehérje és kalória bevitelét is. Csecsemőkor után megfelelően vegyes táplálás (hús, tehéntej- fehérje, tojás) mellett a kecsketej és tejtermékek az étrendbe fokozatosan beépíthetők.

Dr. Gömöri Ágnes

Ezzel, tudom nem segítettem, de ezek szerint se a legkobb, ha kecsketejjel próbálkozol. A döntés végül is a tiéd, de láttam, hogy sokan a hozzátáplálás elkezdését javasolták. Lehet, hogy ez nenne a megoldás?

2009. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

Hozzátáplálni nem nagyon sok mindennel tudok egy 1hós babát...

2009. febr. 7. 17:00
 13/15 anonim ***** válasza:
70%

Előző vagyok. Azt nem írtad, hogy ennyire picurka a babád.

Néhány napja láttam itt vkit, aki szintén a kecsketejjel kapcsolatos kérdést tett fel. Próbálj visszaolvasni! Minden jót!

2009. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%

egtaláltam!Lehet adni 2és fél hónapos babának kecsketejet? Tápszert kap pótlásnak, kevés a tejcsi.

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés - Babák 4 válasz

Van még valaki ebben az őrült, mindent tiltó világban, aki forralt, hígított kecsketejet ad a babájának, mesterséges tápszer ...

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés - Szoptatás 6 válasz

Kislányom 4 hónapos. Anyósomék és sógornőm már 3 hónapos kora óta azzal nyaggatnak, hogy adnom kellene neki kecsketejet. ...

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés - Babák 8 válasz

2009. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én nem támadtalak csak leírtam a véleményemet. De ha már azt sem szabad akkor nem írok többet. Jó szándékkal írtam és lesza....om a lepontozásokat. És most látom hogy még csak egy hónapos babáról van szó. Hát tégy amit akarsz. Az meg hogy öt napig vagy akár egy hétig nincs széklete a babának ilyen korban még teljesen természetes. És vannak különböző készítmények melyekkel a székletürítés gondokat kezelni lehet.
2009. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!