Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hason altatni egy 1...

Lehet hason altatni egy 1 hónapos kisbabát?

Figyelt kérdés
Egy hónapos kisfiam eddig háton vagy az oldalán aludt, de rengeteget tekergőzik és nyöszörög. Ma délelőtt hasra fektettem, és olyan szépen elaludt, hogy öröm volt nézni. Lehet így fektetni egy ennyi idős kisbabát? Nem kell attól félni, hogy félrenyel vagy bukni fog? Van légzésfigyelőnk is.
2011. febr. 14. 14:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ha van légzésfigyelőtök, teljesen mindegy, hason vagy háton alszik, hiszen ha baj is lenne, meg tudjátok előzni. És PONT.

Az én kisfiam háton aludt, 2,5 hónapos korában át tudott fordulni, onnantól kezdve reggel mindig hason találtam. Forgatnom kellett volna éjszaka? Egyébként nekem légzésfigyelőm sincs. Napokon belül 1 éves lesz a fiatalúr, és semmi baja.

2011. febr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hason alszik, van légzésfigyelőnk, semmi gond. Egyébként a gyerekorvos javaslatára alszik hason, így erősödik a csípője. Háton nem is tud.

Különben csak a vitázók kedvéért...:) (nem akarok beszállni a vitába): Van egy barátnőm a nagy Amerikában, ahol szintén a hátonalvást favorizálják.Az ő gyermeke háton aludt, mégis 2x a kórházban kötöttek ki, mert beriasztott a légzésfigyelő,ki kelett hívni a mentőket, nem lélegzett a baba. Na, erre varjatok gombot! :)))

2011. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy a kérdésem ekkora vitát fog kavarni, bár persze ez is egy olyan dolog, ami véleménykülönbségre adhat okot.

Az biztos, hogy az én kisfiam olyan jóízűt aludt így, hogy nem gondoltam volna. Eddig 20-30 percekre bóbiskolt csak el napközben, aztán elkezdett tekeregni és nyöszörögni, mire felébredt, így nyűgös volt az egész napunk.

A bölcsőhalál esetéről én is hallottam, de számtalan más tényező is hozzájárul, nemcsak a hason alvás: magzati retardáció, koraszülés, túlfűtött szoba stb.

Mindegy, egyelőre azon a véleményen vagyok, hogy kombinálni fogom a kettőt. Éjszaka szépen alszik a hátán is, nappal pedig a pocakjára fordítom, így a kis szelek is könnyebben távoznak tőle, ahogy ma megfigyeltem.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát!

2011. febr. 14. 17:27
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

A kulfoldi anyukanak irnam,hogy en is kulfoldon elek (Kanada) es igen eroltettek nagyon a haton fekvest. Ennek volt koszonheto,hogy a fiam minden mozgas format kesobb kezdett el mert az orvos belenk sulykolta a "csak haton" teoriat. A kovetkezo babat ha kulfoldon szuletik is tuti,hogy fogom hasra tenni es nem hallgatok az "okos kulfoldi orvosokra".

Kulonben meg a magyar orvos ellatas es a terhesseg valamint gyermek gondozas ezerszer kulonb mint a kulfoldi.

Minel nyugatabbra megy az ember annal kevesebb a tudasuk.

Megis milyen orszag meg egezsegugy az ahol 2 ev alatti gyereknek nincs kohoges elleni gyogyszer az orvosok az ugyeleten meg szet teszik a kezuket,hogy meg kell varni mig elmulik. Es a szovodmenyekre nem gondolnak?

Na igy reklamozd kulfoldet!!!


Kerdesre: Ezeke szerint a babadnak ez a kenyelmes pozicio. Ha van legzes figyelotok akkor nyugodtan aludhat igy a baba, jelez ha barmi baj van :)


19 honapos kisfiu anyukaja

2011. febr. 15. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!