Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korig kell...

Hány hónapos korig kell minden étkezés előtt fertőtleníteni a cumit, kanalat, tányért?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Már hogy fertőtleniteni? Hippóval?-vagy kifőzni?
2011. febr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

hippóval nem szabad!!

kifőzni vagy cumifertőtlenítő folyadékkal gondoltam

2011. febr. 19. 18:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Kanalat tanyert sosem foztem ki,elmostam mind a mienket es kesz.

Cumijat azt kifozzuk meg neki.1eves.

2011. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1 éves korig mindennap, onnan 2-3 naponta , 1,5 éves korától heti 1-1 alkalom.

Ezek persze kb . időpontok. Most 21 hónapos és csak elmosom kajcsi után az edényét, meg a kanalát. Amikor beteg akkor főzöm, vagy 2-3 hetenként.

2011. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én sterilizáltam a cumisüvegeket és cumikat 4hós koráig naponta, utána 5hósig hetente... akkor már kezdtük a hozzátáplálást és evett bébiételt is.

hó után, már csak akkor, ha beteg volt.

Azért a túlzott sterilizálás sem jó- pl nem is hallottam még, hogy 1évig minden alkalommal cumit sterilizálni... nem kritizálni akarok, vagy vitatkozni- két gyereket neveltem fel- de mindig van újdonság. :-)

Szóval azért nem árt, ha a gyerek nem egy túlsterilizált helyen nő fel. Természtes, hogy az első hónapokban mindent fertőtleniteni kell, de utána - szerintem felesleges állandóan kifőzni mindent.

2011. febr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

kanalat tányért soha sem sterilizáltam- csak mosogattam

:-)

2011. febr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kanalat,tányért soha nem sterilizáltam,csak elmostam.én vegyszerrel biztos nem sterilizálnék.Mikrósom van,azzal szoktam.Vegyszeren nem domestost,hanem babáknak való fertőtlenítő folyadékot értek,mert az is vegyszer
2011. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

persze hogy vegyszer, de alaposan leöblítem

Mellesleg a sima mosogatószer is vegyszer

Köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 19. 18:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Mégha a cumis üvegről lenne szó,de kanalat tányért???
2011. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minden étkezés előtt???

Én 6 hónapos koráig naponta fertőtlenítettem a cumisüveget és az etetőcumit, a sima cumit 2-3 naponta. Azóta heti 1-2 alkalommal kifőzöm ezeket.

Tányért, evőeszközt, poharat a mosogatógépben 65 fokon mosom (a csőrös itatókat sem fert. folyadékkal, sem kifőzve nem szabad tisztítani).

2011. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!