Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez törvényes? Tényleg nincs...

Ez törvényes? Tényleg nincs még ennyi jogom sem?

Figyelt kérdés

Kislányomat be akarták utalni kórházba (9 hónapos), de közölték, hogy mivel látogatási tilalom van, így én nem lehetnék ott vele! Ez hogy lehetséges?? Előfordult már valakivel ez a szituáció?

Azóta egyébként mégse vált szükségessé a befekvés (lekopogom), de rettegek, hogy ha mégis az lenne, akkor én nem maradhatok vele?

És ilyen kicsi babák szüleit miért minősítik látogatóknak egyáltalán?


2011. márc. 4. 17:17
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
50%

Láttam,hogy pár "kedves" válaszoló írta,hogy nem kell háborogni,nem nagy trauma,pár nap múlva elfelejti,stb...

Na hát az ilyenekkel nem szabad foglalkozni!tuti,hogy egy gyerekük sincs,ezért nincs anyai ösztön...

na,de mindegy is


Egyébként ilyen nincs,hogy egy ilyen picuri babát ott kelljen hagyni!A dolgozók is ugyanúgy bevihetik,sőt,hiszen ők még betegebb gyerekek között vannak.Egyébként az ott dolgozók nem hiszem,hogy majd ott lesznek a pici mellett,ha sír vagy valami baja van...

Én nem hagynám ott a babámat,még akkor sem,ha biztonságiak cipelnének ki!

vagy átvinném a babát egy másik,közelebbi kórházba,vagy addig zokognék,amíg be nem engednek :D


Gyógyulást a picidnek!

2011. márc. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
50%

Bocs az offért, de kíváncsi vagyok a 46%osnak hány gyereke van, mennyi idősek és ő maga hány éves.

Mert szerintem nem lehet több 18nál, aki épp unatkozik, vagy épp egy megkeseredett 30as...kőkemény..ilyen meg nem tud lenni egy anyuka.

2011. márc. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
27%

A 46%-os a higiéniáról írt és nem arról, hogy mindenki sz*rja le a gyerekét.

Ha meg összeszedne valamit a gyerek a kórházba valamelyik szülőtől akkor ki lenne a legjobban felháborodva? Naná, hogy mindenki a kórházat okolná...

Tényleg tök ellentmondás ez az egész....

2011. márc. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
Mi akik a rossz tapasztalatainkat írtuk, sajnos saját bőrünkön éreztük hogy megy ez. Hiába mondjátok hogy nem így van, nem fogtok meggyőzni. Imádkozzatok hogy ne kerüljetek ilyen helyzetbe. Az én lányom is összeszedett egy jó kis hasmenést is a kórházban, de ez nem a kórház hibája. Tudjátok, a fertőzések 99%-át ugyanis nem a látogatóktól fogja elkapni a gyerek, még csak nem is a nővérektől, hanem a többi betegtől. Ez még nem jutott eszetekbe? Sajnálom a gyereketeket, ha simán otthagynátok a nővérkék jóindulatára bízva. Ha van egyáltalán, és nem csak az észt osztjátok.
2011. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%

17.32-es vagyok.


Kétszer feküdtem be a lányommal a kórházban. egyszer 7 hetes volt, másodjára 11hetes. no láttam hogy mi volt itt a mi kórházunkban. a szimszéd szobában volt eg ykislány, aki a taknyában és a visszajött büfiben feküdt egész nap! ordított, be sem ment a nővér. úgy szóltunk hogymostmár csináljanak valamit. másik alkalommal elküldték apukát hogsy csak anyuka lehet bent. ezzel nem is volt gond. a baba lábában branül, anyuka szólt a nővérnek hogy akkor fűrdetne, segítenének? erre a nővér közölte hogy ő nem ér rá. a másik gyerek ordított a szobában, anyukának ki kellett mennie a városba. szóltunk a nővérnek hogy biztos éhes, erre szintén közölte hogy majd ha odaér megeteti. megjegyzem minden babánál azért ott volt az anya, esetlegesen az egész osztályon ha 3 gyereket kellett volna ellátni. Nos mi van akkor mikor nincsenek ot az anyukák? Hát köszi, ebből én sem kérnék!


azonkívül egfyik benttartózkodás alatt sem láttam hogy a nővér kezet mosott volna vagy kesztyűt húzott volna. többször jártunka kezelőbe, volt hogy másik gyerek után. semmiféle kesztyű vagy mosás nem volt!


nem tudom akik lepontoznak, azok vajon voltak e iolyen osztályon? az én lányom 7 hónapos, még teljes elfogaltságot kíván, mivel még nem tud ülni sem, még fordulni sem(koraszülött). hát azt hiszem akkor magánkórházba vinnám ha annyira súlyos lenne hogy be kellene fektetni. de ott nem hagynám az tuti!!!!!

2011. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
100%

Amikor mi bementünk egy betegséggel és hazajöttünk hárommal, ami miatt 1 héten belül innen 100 kmre lévő klinikára kerültünk, nem volt látogatási tilalom, nem is volt sok gyerek, amelyik szobában mi voltunk csak én voltam szülő, viszont a nővérke ki se látott a takonytól. Nem törődtek vele hogy a gyerek kifossa a gyógyszert majd a 3dik nap, amikor ÉN veszekedtem a dokival, hogy hogy gyógyuljon meg ha kijön belőle, és a nővérkéknek hiába pofázom, hát finoman közölték ha így látom hozzak be probiutikumot, mert nekik nincs elég. És akkor mi van ha nem vagyok ott????????????? Kijön a bele is mire foglalkoznak vele???

a MÁSIK, hogy 20 hónapos volt egyébként és egyik este óránként hányt sugárba, és jól le lettem baszarintva hogy miért hánnya már le megint magát, miért nem a vesetálba nyomja. Hát erről ennyit. A testemen keresztül se engedném egyedül! Legyen akármilyen tilalom. Hisz egyszer bemész addig ki se jössz amig őt nem engedik ki. Így nagyon nem hordozgatsz be bacit. Én is széken aludtam, de mindegy...

Aki ellene van, hogy anyuka bennt maradjon tilalomkor, az még nem volt ilyen helyzetben. Ne is legyen,,,de viszont könnyű kívülről okoskodni :( Ne járjanak be látogatók, anyuka ne rohangáljon ki, ez okés, de maradjon ott a gyermekével.

2011. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az kimaradt , hogy a klinikán összeszedett egy kis rotavírust amivel le került a fertőzőre, épp hazaindulásunk előtti egy nappal. Biztos nem tőlem kapta el, hisz én nem voltam beteg. viszont a szomszéd szobában lévő kissrác minden kórterembe rohangált, minden játékot megkóstolt..na de nem akarok gyanusítgatni. 35 hetes terhes voltam ekkor, gondoltam én is beteg leszek, ugye csak gyengébb ilyenkor az ember , de nem. Szóval nem vittem és nem hoztam betegséget.

A széken ülő 20 hónapos anyukája voltam.

2011. márc. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
Majdnem minket is befektetek a kórházba.Ő 10hós. Elgondolkodtam én is hogy mi lenne,ha be kéne feküdnie.Ő 90%ban szopizik,akkor kapta volna a tápszert vagy ki altatta volna el... Belegondolni is félek.
2011. márc. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
100%

A törvény szerint a gyerek 14 éves koráig valamelyik szülő, vagy a szülők által kijelölt személy a nap 24 órájában jelen lehet, nem számít látogatónak. Látogató az aki napi pár órára jön, a fertőzéseket ki-be hordozza. Amikor a gyerekkel bent vagy nem jársz ki és be, nem fogdosod a más gyerekét és nem jársz kórteremről kórtetemre sem, tehát nem közvetíted az esetleges fertőzéseket.

Ezt a kórházi személyzet sok helyen utálja, a tényeket tagadják fagy elferdítik, de akkor is ez a törvény. A törvényt a kórház házirendje sem írhatja felül. Sajnos volt már olyan, hogy a kórteremből egy anyukát biztonsági őrrel vezettetek el. Ha az anya rendőrt hívott volna (jogában állt volna) vagy jegyzőkönyvet vetet fel, valószínűleg nem merik ezt megtenni.

Tehát állj ki a gyermeked jogaiért, a törvény is veled van ez esetben.

2011. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%
kedves 19:20as hol voltal eddig? orulok hogy tisztaztad ezt a problemat es most egy kicsit nyugodtabb vagyok ha a taknyos kohogos 2 eves fiamra nezek...annyit kerestem a neten hogy talaljak egy torvenyt ami erre vonatkozik de nem igazan talatam semmi konkretat...gondoltam hogy ilyen nem letezik hogy egy ennyi idos gyereket "magara hagynak" bizonytalan idore hiszen egy valamire valo bolcsibe is 3-4 gyrekere jut egy ovono aki valamilyen szinten mindig szem elott tartja a gyerekeket, de a korhazban elkepzelhetetlen egy ilyen szitu mar pedig egy kicsi gyereket egy percre sem lehet magara hagyni...en nagyvaradi vagyok es itt meg vagy mar nincs karanten de azert nagyon egyutterzek a kerdezo anyukaval
2011. márc. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!