Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez törvényes? Tényleg nincs...

Ez törvényes? Tényleg nincs még ennyi jogom sem?

Figyelt kérdés

Kislányomat be akarták utalni kórházba (9 hónapos), de közölték, hogy mivel látogatási tilalom van, így én nem lehetnék ott vele! Ez hogy lehetséges?? Előfordult már valakivel ez a szituáció?

Azóta egyébként mégse vált szükségessé a befekvés (lekopogom), de rettegek, hogy ha mégis az lenne, akkor én nem maradhatok vele?

És ilyen kicsi babák szüleit miért minősítik látogatóknak egyáltalán?


2011. márc. 4. 17:17
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
az egyik válaszoló voltam én is, megértettem a kedves kérdezőt...kedves utolsó válaszolók KÖSZÖNÖM én is a linkeket, jó tudni ezeket.
2011. márc. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

Annyit hozza fuznek az egeszhez,hogy tegyuk fel Anyuka nem maradhat bent a kicsivel hanem minden nap be kell mennie a korhazba. Ha jozan paraszti esszel gondolkodunk meg nagyobb az eselye,hogy fertozest, betegseget vissz magaval a korhazba, ugyanis bevasarlo kozpontba, buszon (mert nem mindenkinek van autoja) stb...helyen osszeszedhet valamit. Viszont ha bent van a gyerekkel akkor "kivulrol" nem tud "uj" betegseget behozni.

Amugy en sem hagynam soha magara a 20 honapos fiamat es komolyan sirtam nehany valaszon akik leirtak,hogy miket lattak a korhazakba :(

Kerdezo: Latod jogod van hozza, ne hagyd magad, harcolj a kicsidert!!!

2011. márc. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

A síró üvöltő kapálózó gyerekkel sokkal nehezebb , mint akinek ott van anyukája és vigasztalja. Én vagyok aki 35 hetes terhesen széken ülve volt gyereke mellett 2 kórházban is, és lekerültünk a fertőzőre. Na ott nagyon szigorú rend van, napi egy óra látogatás de 1 perccel se lehet túllépni, ezt kerek perec megmondták nekem is. Bár én nem jöttem haza, biztosítottak az anyaszállón helyet (állapotomra való tekintettel, meg hogy 100 km-re lakunk, ez elég fárasztó lett volna..). Kérdeztem a dokitól, mivel itt vagyok a kórház területén nem lehetnék e a kisgyermekemmel többet, hisz ő 2 hónap kórházi különféle kínzásokon van túl, rettentően kivan. Kerekperec megmondták hogy NEM. Másnap reggel 10 körül bolyongtam kukucskáltam a fertőző ablakán, nővérke szabályosan berántott, hogy miért nem jöttem be , hisz itt vagyok a kórház területén. Elmondtam hogy tegnap ez volt a feltétele, hogy egyáltalán adnak helyet az anyaszállón, nem igen mertem én már kekeckedni, hisz bármikor hazaküldhetnek.

Lényeg, bementem a kisfiamhoz, a haja valami fehér dzsuvától össze volt ragadva, az arca csupa ragacs, kisírt szemek, és hozzáteszem nem evett és nem ivott egy kortyot se miután elmentem :( Kiderül, nem tudták neki beadni a gyógyszert se, lefogták 3-an, de nem volt hajlandó nyelni, őrjöngött és köpte ki. Hát ennyit erről. Azt mondták, felrúgva a szabályokat, hogy reggeltől alvás időig bennt lehetek. Vagyis inkább kértek. Szóval nagy szerencsém volt hogy terhes voltam, akármennyire is megnehezítette a körülményeket, mit kellett volna szegénykémnek átélnie :(

2011. márc. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, a linkeket! Jó érzés, hogy vannak még olyanok is, akik nem csak cseszegetnek, hanem megértenek. :)

Szomorú, amiket meséltek, sajnos én is ismerem a kórházi körülményeket, hát ezért sem hagynám ott a kicsikémet. :( És a mai napig még mindig bukik, bele se merek gondolni, hogy mi történhetne, ha bukik és félrenyel, mert ott ugye nem figyelnének rá állandóan.

És igenis nagy trauma, hiszen már a magzati korban megélt események is okozhatnak bajt a későbbiekben,szóval az hülyeség, hogy elfelejtené a kórházi egyedül töltött napokat. Aki ebbe is belekötne, kérdezzen meg pl. egy kineziológust...

Még egyszer köszönöm, akik normálisan válaszoltak, most ez független attól, hogy egyező vagy ellentétes állásponton tették-e ezt. :) További szép napot!

2011. márc. 5. 09:29
 55/56 anonim ***** válasza:

[link]


Valóban kimondja a törvény, hogy a gyermeknek joga van a szülői kapcsolattartásra, azonban sajnos ez több kórházban sem valósul meg, mint pl. itt nálunk Miskolcon sem. Sajnos volt a közvetlen ismeretségi körömben is, akit 2 éves gyerek mellől haza küldtek, mert látogatási tilalom volt. Az én pici lányom 7 hónapos, de az egészen biztos, hogy SOHA egy percre sem hagynám ott, erőszakkal sem tudnának elvitetni mellőle és a törvény értelmében ehhez joguk sem lenne. Megértem én, hogy nem tudnak ágyat, stb. biztosítani, de el akkor sem küldhetnek, inkább aludnék a földön mellette.

Akik pedig azt írják, hogy otthagynák egyedül a gyereket és ez a normális, azoknak vagy nincs gyermekük, vagy hiányzik belőlük az igazi anyai szeretet és féltés!

2011. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod és a linket is, érdekes!

Nekem is az a véleményem, hogy akik otthagynák a gyereküket zokszó nélkül, nem igazi anyák...

2011. márc. 6. 17:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!