Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » LÁZ! Mit csináljak? Miben...

LÁZ! Mit csináljak? Miben segíthetek neki?

Figyelt kérdés

19 hós a babám!Sosem volt beteg max kis orrfolyás.Most nagyon beteg:(!Ma kiderült mandula gyulladása van.Antibiotikumot kapott!3 napja lázas ma nagyon magas.Szinte egész nap 38 volt estére 39,5 de nem megy le kúppal sem!A vizes borogatást nem hagyja nagyon sír tőle.

Nagyon szenved a babám ettől a betegségtől nem tudja hova tenni most ezt a szitut:(!Enni is alig akar..


2011. márc. 4. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Itasd sokat, nehogy kiszáradjon!
2011. márc. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A lázát könnyebben le tudod vinni, ha beleülteted a fürdökádba, (a kedvenc fürdös játékával) és amikor már benne van, lassan egyre jobban lehütöd a vizet. Amikor kezd megszünni a forrósága, akkor vedd ki, törölgesd meg, és öltöztesd pizsamába, de ne legyen nagyon melegben, éppen csak hogy ne fázzon. Ez a fürdö leviszi a lázat, és nem is annyira kellemetlen a gyereknek, mert nem azonnak hideg vizbe kerül, hanem csak fokozatosan hütöd le. Nekem igy minden gyerekem könnyebben viselte a betegséget és nem sirt, mint a borogatástól.
2011. márc. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha 39,5-re felmegy, akkor ültesd be testmeleg vízbe, rakd be a kedvenc fürdős játékait és a zuhanyfejet tedd valamelyik oldalra, a lábához. Kezdd el a hideg vizet lassan engedni. Akkor vedd ki, ha már didereg.

A fiam jól eljátszott és lement neki 1 fokot.


Éjszaka én rennék a csuklójára borogatást és 4 óránként különböző hatóanyagú lázcsillapítót adnék. Pl. panadol szirup és noraminophenazoni kúp felváltva.


Persze csak ha van otthon.

2011. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Alvás elötte ezt tettem a fürdőt de attól is sírt pedig nem volt hideg de neki az volt azt mondta sírt.És a láza nem ment lejjebb:(!Most alszik de meleg eléggé:(!
2011. márc. 4. 21:26
 5/12 anonim ***** válasza:

Hűtőfürdő+ kúp. Ha kell 3-4 óránként felkelni és nézni, meleg-e? Ha igen, lázmérés, kezdeni elölről a hűtőfürdőt. Ha nagyon muszáj 4 óránként adható a kúp.

Az én fiam se volt beteg, úgy 20 hónaposan kapott valami bacit, és 40 fokra felment a láza.

2011. márc. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Olyan meleg vizbe tedd, amilyenben szokott fürdeni és amikor már benne van a gyerek, akkor engedj hozzá hideget - igy nem fog sirni töle és használ.
2011. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha alszik, akkor figyelj, hogy ne túl melegen legyen betakarva, mert attól is felmehet újra a láza.
2011. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem végigzokogta a hűtőfürdőt. (már eleve az nem tetszett neki, hogy belerakjuk a rendes jó meleg vízbe)Még jó hogy az apja toppon volt, mert mondtam nekem a szívem szakad meg a sírásától....De ez használ! Szóval ha netán sírna, hisztizne, akkor is arra gondolj, hogy érte csinálod!
2011. márc. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
plusz éjjel kelni kell hozzá, mérni a lázát. Fáradalmas, de muszáj, nehogy gond legyen. Húgom 41 foknál lázgörcsöt kapott anno, így mivel a családban hajlam van rá, én is keltem, pedig terhes vagyok, és akkor én is nagyon beteg (és lázas) voltam.
2011. márc. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az jó, ha alszik, de tényleg figyeld. Az én babám szerencsére álmában nyöszörögni kezd, ha 38 fölé megy a láza. Odamegyek, megmérem hónaljban neki, ha tényleg magas, sajnos fel kell ébreszteni annyira, hogy a szirupot/kúpot beadjam neki. 3-4 óránként adhatod a különböző! hatóanyagú lázcsillapítókat felváltva. Hamarosan hat majd az antibiotikum is, és lemegy majd a láza. Ha megébred éjszaka, mindig kínáld vízzel vagy teával (amit szokott inni). Én ha a lányom belázasodik, mindig gyógyszert adok neki, a hűtőfürdőt csak kiegészítésként csinálom, ha muszáj. Jobbulást!
2011. márc. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!