Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásos kérdés? Hogyan altatod...

Alvásos kérdés? Hogyan altatod a babádat nappal?

Figyelt kérdés
Az én 2 hónapos kisfiam nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tud aludni nappal.Kifárasztja magát utána pedig nagyon nyűgös.A levegőn jókat alszik de most is elég szeles az idő és nem sokat vagyunk kint.
2011. márc. 7. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:

hát nekem elég könnyü dolgom van a lányommal.kicsi kora ota ha látom rajta hogy álmos beviszem a szobájába adok neki egy puszit mondom hogy aludj egy nagyot és kimegyek.és el is alszik szépen egy hang nélkül.remélem marad ilyen D: most 5.5 hónapos :D

esetleg probálj meg neki valami hangot adni ami meg nyugtatja,vagy csititgasd vagy ha van felhuzható játéka had zenéljen neki.talán ezek álomba ringatják.

én pl azért megyek ki rögtön a szobábol ha leteszem mert egnem nézeget ha ott maradok.ha nem vagyok ott rögtön elalszik.

2011. márc. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy altatom el a 8hós lányomat (nagy nehezen) h melléfekszek kap cumit simizem a hátát és nagy nehezen elalszik. Máshogy nem megy sajna. Régen mikor kicsi volt mászkáltam vele, de szerencsére gyorsan leszokott róla, mert nem a legjobb megoldás volt. HA letettem a kiságyba mindig rettegtem h felébred. Aztán erre a módszerre szoktattam.
2011. márc. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom másfél hónapos. Amikor jó passzban van (nem fáj a pocakja), akkor magától elalszik. HA nem, akkor amíg el nem kezd csukódgatni a szeme, az ölemben, mellkasomon ringatgatom, majd hasra fektetve az ágyába teszem és simogatom a hátát, míg el nem alszik (kb 5-10 perc). Sajnos ezekre a frontokra nagyon érzékeny, amik az elmúlt napokban voltak, illetve délutánonként a pocija is fáj. Délelőtt magától álomba beszélgeti magát.
2011. márc. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Szerintem ne hagyd, hogy teljesen kifárassza magát, a babáknál ha nagyon elfárad, akkor nehezen, és rosszul alszik. Figyeld a fáradság első jeleit (ásítozás, fülvakarás, heves rugdalózás), és fektesd le. Esetleg sötétíts be neki, és találj ki nappali rituálét is az alváshoz, pl. mikor besötétítesz köszönjetek el a napocskától. Simizheted még a hátát, míg elalszik, vagy amit szoktatok. A lényeg a rituálé, hogy ő is tudja mi fog történni. Nálunk ezek váltak be, most 1 éves a kislányom, és nincsenek alvásproblémái. Sok sikert. :)

2011. márc. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 5 hónapos.Amikor kisebb volt, ringatni kellett, de most már nem is tűri.Szerencsés vagyok, hasonlóan, mint az első válaszoló.Az a "jel" nálunk, hogy megdörzsöli a szemét.Hihetetlen, de már az ultrahangon ezt csinálta!:)

Beviszem a szobájába ( én is be szoktam sötétíteni, mert ha nagyon süt a nap, őt zavarja picit), cumit adok neki, amit csak elalváshoz használunk.Betakarom, kimegyek.Szoktam nézni az ajtó résén, hogy 1-2 percig még nyomkodja a szundi kendőjét. Párszor megsimogatja vele a saját arcát, és elalszik magától.Semmit nem kell tennem.Este pedig az utolsó szoptatásnál alszik el mélyen.Arra se ébred fel, hogy lefektetem.

2011. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Majd ha nagyobb lesz, könnyebb lesz Neked is ! Amikor az én picim 2 hónapos volt, még sokat kellett ringatni, babusgatni, simogatni, mire elaludt.Kitartás!
2011. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is nehezen aludt/alszik nappal, nincs valami nagy alvásigénye. De tényleg ne várd meg, míg nyűglődik, mert annál nehezebb elaltatni.

Nincs esetleg teraszotok? Mert akkor levegőn lenne, de mégsem érné a szél.

Én ennyi idősen ringattam. Jó volt mind a kettőnknek, én sem éreztem megterhelőnek. Volt, hogy a kezemben aludt, volt, hogy letettem, ha dolgom volt. Mikor már kényelmetlen volt neki ölben, akkor egyik napról a másikra a kiságyban, vagy babkocsiban aludt, úgyhogy attól ne félj, hogy "úgy" marad!

2011. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!