Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én találom furcsának ezt...

Csak én találom furcsának ezt a család részéről?

Figyelt kérdés

Angliában élünk és még nem voltunk otthon, amióta megszületett a Kisfiunk. Hamarosan viszont utazunk haza, akkor lesz a gyermek 5 hónapos. Persze sokan szeretnék látni, rokonok, barátok, stb.

Amikor ez felmerül, akkor kérdezik, hogy melyik nap lenne nekünk jó? (A szüleimnél lennénk 2 hétig.) És hogy látogassuk meg őket.

Nem furcsa ez egy kicsit, hogy azt várják, mi utazzunk hozzájuk a babával? Nekem evidens lenne, hogy azt kérdezik meg, hogy meglátogathatnának e minket a szüleimnél.

Erre én mondtam, hogy a Szüleimnél leszünk és ott bárkit szivesen látunk, aki látni szeretne minket, erre furán reagálnak. Már 3 rokonnal is így volt.

Miért gondolják, hogy majd mi megyünk el mindenkihez, hogy megmutassuk nekik a babánkat?

N


2011. márc. 31. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Érdekes hozzáállása van a rokonaidnak. Nekik kellene babanézőbe mennu, nem nektek babamutogatóba.
2011. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek. Aki látni akarja a babát az menjen el megnézni. Elég lesz annak a picinek Angliából hazáig utazni, nem még itthon is furikázni vele. Ne törődj velük, ennyi eszük lehetne. Amúgy meg gondolom anyukádék is alig várják, hogy velük legyen az unoka, rövid az a két hét, ha még az is rokonlátogatással telik, nekik nem is jut a jóból!
2011. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez nekem is furcsa. Nálunk minden közeli rokon és barát eljött megnézni a babát. Egyébként a picinek éppen elég lesz 2 hét alatt megszokni a szüleid otthonát, én biztosan nem cipelném el mindenhova. Ha valakinek ez nem tetszik, mondd nyugodtan, hogy két alvás között nincs elég idő látogatóba menni.
2011. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Gondolom azért mert ti mentek haza, így nektek kéne norm. esetben menni. De babával azért más. Sztem tartsatok egyik nap egy rokonságos bulit és hivjatok meg midnenkit.
2011. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ó, várjál! Lehet, hogy úgy gondolják, hogy ők vendégül szeretnétek látni titeket, ha már haza jöttök. Az én rokonságomba Fro-ból jönnek haza rokonok és őket is hívják mindenfelé vendégségbe. Természetes más így 5 hós babával, lehet nem is gondolnak bele igazán, hogy nem túl jó úgy menni. Szerintem mond nekik nyugodtan, hogy inkább most ők jöjjenek és legközelebb majd ti is elmentek látogatóba oda is.
2011. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ezt írjátok! Már kezdtem kicsit elgondolkozni, hogy én vagyok a hülye, mert már 3 ilyen példa is volt.

Persze, mert megszokták, hogy amikor hazautazunk, akkor mi látogatjuk a rokonokat. Csakhogy most már van egy gyerekünk is, így kicsit más..

Mondjuk az egyiknek ezek közül van egy 9 hónapos babája, de én erre is azt gondolom, hogy ha mindenképpen találkozni akarunk, akkor az utazgasson, akinek már nagyobb a gyereke.

2011. márc. 31. 22:18
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem is furcsa ez, én úgy vagyok vele, ha valaki látni akar minket jöjjön el, pedig sokan mondták nekünk is, hogy menjünk, de nem mentünk, ha ők sem jöttek.....de ami rosszul esik, az az, hogyha valaki ígérgeti, hogy jön és még 1 év alatt nem jutott el hozzánk.

A kisfiatoknak bővel elég lesz a haza és a visszaút Angliába utazásra, ha valaki látni akar titeket, menjen el, és ha valakinek van egy csöpp esze megérti, akinek nem az úgy járt, szerintem.

2011. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én se értem a hozzáállásukat. Szerintem is az a normális, ha nem egy 5 hónaoos babát rángatnak szanaszét, ahány rokon, annyifelé, hanem ők jönnek megnézni. Akár Angliából utaztok haza, akár nem, így lenne rendjén. Ha furcsállják, kérdezz vissza, hogy más babákat is házhoz rendelnek-e a családban, vagy csak veletek akarnak kivételt tenni.
2011. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22.17. A számból vetted ki a szót. Ha még nagy is a család,akkor nem akarnak annyian vendégségbe menni.
2011. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Rendezetek húsvéti családi bulit oda mindenki menjen el aki látni akkarja a kicsit.
2011. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!