Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én találom furcsának ezt...

Csak én találom furcsának ezt a család részéről?

Figyelt kérdés

Angliában élünk és még nem voltunk otthon, amióta megszületett a Kisfiunk. Hamarosan viszont utazunk haza, akkor lesz a gyermek 5 hónapos. Persze sokan szeretnék látni, rokonok, barátok, stb.

Amikor ez felmerül, akkor kérdezik, hogy melyik nap lenne nekünk jó? (A szüleimnél lennénk 2 hétig.) És hogy látogassuk meg őket.

Nem furcsa ez egy kicsit, hogy azt várják, mi utazzunk hozzájuk a babával? Nekem evidens lenne, hogy azt kérdezik meg, hogy meglátogathatnának e minket a szüleimnél.

Erre én mondtam, hogy a Szüleimnél leszünk és ott bárkit szivesen látunk, aki látni szeretne minket, erre furán reagálnak. Már 3 rokonnal is így volt.

Miért gondolják, hogy majd mi megyünk el mindenkihez, hogy megmutassuk nekik a babánkat?

N


2011. márc. 31. 21:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy össznépi ebéd lehet a mindenkinek komfortos megoldás, a többi nap meg pihi a szűk csaladikorben. Nálunk is vannak ilyen hozzaalasu rokonok... De biztos nincs mögötte rosszindulat egyszerűen csak nem gondolnak bele hogy egy pici babaval más az élet. Talán anyudek finoman elmagyarazhatnak nekik..
2011. márc. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Összetett kérdés.

Elve mi az első féléves időszakban nem is igen akartuk utaztatni és rokonokhoz vinni a gyereket, eleve a betegségek elkerülés véget.


Ha nem látták a rokonok, ismerősök akkor jogos, hogy látni akarják, de az tény, hogy a haverok nem szívesen jönnek szülőkhöz így, viszont rokonnak bele kell hogy férjen.

Én leszerveznék 1 napot a rokonoknak és 1-et a barátoknak.

Az adott napon szüleidnél vendégül látjátok a rokonokat, néhány órára egy kis ünnepségnél és akkor nincs puffogás.

Illetve haverokkal is leszervezni egy helyszínt így máskor.

De azt senki ne várja, hogy 5 hós gyerekkel körbe utazzátok egyenként a hozzátartózókat.

2011. ápr. 1. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi most voltunk a 4 hónapos kisfiammal anyukáméknál, akik kb 300 km-re laknak tőlünk, anyuék ágáról az egész rokonság ott van. Még a 91 éves nagypapám is elutazott anyuékhoz, hogy megnézze a picit, pedig 30 km-re lakik tőlük. Pedig nekik el is vittük volna a picit külön, de benne és a nagymamámban fel sem merült, hogy mi utazzunk még oda is. Úgyhogy szerintem is te gondolod jól, aki látni akar majd megy.
2011. ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!