Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jár e a GYED, ha még nincs 2...

Jár e a GYED, ha még nincs 2 éves a gyerek, de már jár bölcsibe?

Figyelt kérdés
A bölcsiben nem tudják megmondani, hogy lejelentik-e valahová azt, hogy beírattuk. Még nem dolgozom, csak ősztől de szeretném beszokatni addig. Honnan tudja akkor a MÁK, hogy bölcsiben van a gyerek? Mert ha le kell mondanom, akkor bukta. A gyesből nem lehet megélni. :( Ti hogy csináljátok?
2011. ápr. 11. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a bölcsiben, hogy a beszoktatás alatt ne jelentsék le, csak majd ha beszokott.

Nálunk ebből nincs gond. Mindenképp érdemes megkérdezni, mert alapból ilyen esetben nem jár a gyed.

2011. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem korai meg a beszoktatas kezdese, ha csak szeptembertol mesz vissza dolgozni. Gondolom nalatok is van nyari szunet, igy majd utana kezdheted elorol az egeszet. En aug-ban kezdenem.Gondolom kiveszed a szabijaidat, igy amig te a szabidat toltod, siman be tudod szoktatni, es akkor mar tenylegesen is munkaban vagy, igy a GYED sem problema mar.
2011. ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a bölcsis beiratkozáshoz kellett vinni jövedelemigazolást (nekem a GYEDről), és az OEP az igazolás mellé küldött egy tájékoztató levelet, hogyha beíratom a gyereket a bölcsibe, akkor nem jár a GYED, és hogy nyilatkozzak, hogy mikortól fog járni. (ebből gondolom, hogy maguktól nem jönnek rá). Én 2 éves kora előtt egy hónappal vinném a fiamat bölcsibe, és azt mondták a beíratkozáskor, hogy a beszoktatás idejét még ne jelentsem le, hanem majd szólok az OEP-nek, ha betöltötte a 2 évet, és már rendesen fog járni. Szóval úgy tűnik, hogy neked kell szólni. Létezik ilyen, hogy fél évig csak beszoktatni viszed?? Ha dolgozni fogsz, akkor azt megtudják, de addig szerintem nem. Viszont ha mégis rájönnek, akkor vissza kell fizetni... Egyébként a OEPhez tartozik, nem a MÁKhoz.
2011. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyár közepén lesz 2 éves. Szeptemberben már kezdenem kell, a szünet pedig pont a szabim alatt lesz. Úgyhogy mindenképp most kell vinnem. Már jár 1 hete és elég nehezen megy a szoktatás, úgyhogy az időponttal nincs baj. Azért köszi a választ. :)
2011. ápr. 11. 14:40
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Nem fél évig szoktatom be, inkább ennyivel hamarabb kezd járni, mint én dolgozni. Mire megyek dolgozni szeretném, ha már nem kellene azon aggódnom, hogy hogy viseli az ottlétet. Nálunk nem kértek semmit, beírták egy nagy könyvbe, és megkérdezték mikortól viszem. Tudják, hogy itthol vagyok GYED-en, senki nem mondta hogy jeleznem kell valahová. Egyébként több gyerek is van így ott.
2011. ápr. 11. 14:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, nálunk nem lehet elkezdeni a beszoktatást sem amíg le nem mondtam a gyedet.
2011. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk sem veszik be gyed alatt, és vinni kell munkáltatóit is a beíratkozásnál. Most vot ellenőrzés is, a papírokat nézték, ezért nem veszik be gyed alatt nálunk. Megszívja a bölcsi is, meg te is.A bölcsi megússza egy enyje-benyjével és egy kis pénz büntivel. Neked meg kamatostul kell visszafizetni amit addig kaptál. Én nem kockáztatnék. Szeptemberig még rentgeteg idő van, addig simán lebuhatnak.
2011. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16.11-es vagyok. Nálunk anyukám szoktatta be, mert nekem már dolgoznom kellett.
2011. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utánajárok mindenképp a bölcsiben.
2011. ápr. 13. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!