Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jól tettük?...

Szerintetek jól tettük? Anyósomnak felajánlottuk a gyest, hogy eltudjak menni dolgozni! Jó ötlet volt szerintetek?

Figyelt kérdés
Ő vigyáz majd rá míg én dolgozok,de ő kijelentette hogy anélkül nem válalja el.A ti anyukátok elvette volna?
2011. ápr. 18. 13:36
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy nem jár ezért iratuk át az ő nevére.Csak felháborít,hogy képes volt gondolkodás nélkül elfogadni!
2011. ápr. 18. 14:10
 32/39 anonim ***** válasza:
A gyes annak jár, aki a gyerekkel van. Úgy tűnik, te elég sokat dolgozol, így bőven ott lesz. Ne sajnáld.
2011. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

szerintem nem kéne ezen felháborodnod.

ha lenne bölcsi, oda is fizetni kéne nap díjat, plusz a wc papír, esetleg pelus, pzs és még sorolhatnám.

anyósodnak mennyi bevétele van?

2011. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Azt írtad felajánlottátok...akkor miért háborodsz fel ha elfogadja? :) Olyan mintha megkínálnék valaki valamivel aztán ha vesz belőle bedühödnék...

Nem kell felajánlani, ha nem akarod neki adni. Egyébként meg ehhez tudni kel hogy milyen körülményei vannak mert ha mondjuk kisnyugdíjas akkor neki számít a gyes, abból el tudja vinni a gyereket mindenfelé szórakozni, fagyizni, stb. mert manapság minden drága, még a bkv jegy is! A gyesből majd pont fedezi.

2011. ápr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

hát ,ez érdekes...

az rendben van,hogy elfogadta,hisz ő lesz a gyerekkel szinte egész nap(jóformán,a többi idő alatt meg szinte alszik)

szerintem nem ez miatt kellene aggódnod,hanem a hozzáállása miatt:mi az,hogy nem főz neki?meg édességgel tömi...én ez miatt aggódnék a helyedben!!!!!!!!

2011. ápr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy mi a gondja a kérdezőnek. Ha te úgysem kaphatod a gyest, nagyi meg igen, akkor miért baj, hogy gondolkodás nélkül elfogadja??? Hagynátok inkább bent az államkasszában Viktornak?

Amúgy én biztos, hogy felajánlottam volna a nagymamának, ez szerintem természetes, neki is vannak költségei (utazás pl.) ha az én gyerekemre vigyáz.

2011. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
45%
Egyet értek 13.49-essel. Ha nem álltok túl jól anyagilag és azért mész vissza dolgozni, gondolom ezt tudja a nagymama is nagyon jól, akkor nem szép dolog pénzért vigyázni az unokára. Nálunk a mama nem fogadná el, max, ha kaját venne, csinálna neki akkor a nap végén elszámolnánk. Ideje van rá. Ha bölcsibe íratnád, ott a kaja kb. annyi lenne havi szinten mint a gyes-ed, pontosan nem tudom, de ha már így is úgy is fizetned kell, akkor inkább bölcsi. Ott közösségben van, tanulnak, mondókáznak, játszanak, barátkoznak. Szerintem inkább ez kellene gyerek szempontból mint a "pénzéhes nagymama". Mérlegelj, Te döntesz! Aztán csak okosan! :)
2011. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Az én lányom decemberben lesz 2 éves.Utána én visszamegyek dolgozni,anyukámmal lesz a kicsi,ő lesz vele gyesen.Fel sem merül bennem,hogy anyukámtól elkérjem a gyes összegét,miután ő főz mindennap.Miért hagynám az államnak meg,ha anyukám felveheti???
2011. ápr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Speciel én sem értem, hogy miért hagyná inkább az államnak. Vagy az a baj hogy elfgoadja, és nem mondja azt hogy "ugyan, jöhet az én nevemre ha te dolgozol de tartsátok csak meg!" - azért arra gondolhatnátok hogy lehet neki is van más dolga mint napi 6-8 órában babázni....mármint biztos hatalmas öröm meg minden de azért egy kisgyerek után szaladgálni nem kis meló, és ráadásul még pénzbe is kerül mert ha nem a 4 fal között akar ülni hanem elvinni a gyerkőcöt ide-oda, az nincs ingyen...nem fizetésnek kéri gondolom, hanem ő is tudja hogy azért a gyerek kajája, jegye, fagyika, belépők, stb. stb. megvan belőle.


Tény hogy anyukám sem fogadná el, de egy biztos: azt mondanám neki hogy akkor költse a gyerekre, vigye belőle ide-oda hogy minél tartalmasabb legyen a kicsinek a nagyival! Magyarán azt sem várnám el hogy a nagymama az ingyenes bébiszitterem legyen, és saját pénzéből álljon mindent a gyerekkel kapcsolatban.

2011. ápr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!