Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hónapos múlt a fiam, doki...

3hónapos múlt a fiam, doki tanácsára elkeztük a hozzátáplálást. Adhatok neki bébi ételt ami 4hótól van?

Figyelt kérdés
vagy még nem tölti be a 4hónapot, addig csak olkyat kaphat amit én csinálok?nem lustaságból, csak van olyan gyümölcs amit még nem lehet kapni.ha mégis akkor meg mesterséges felfújt ízetlen valammi
2011. ápr. 18. 13:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mi is orvosi tanácsra kezdtük el 4hónaposan a hozzátáplálást! Szerintem már adhatod neki,a bébiételt. Nem mondta a doki,hogy mit adj neki? Mivel kezdjétek a hozzátáplálást?
2011. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom is 3 és fél volt mikkor kezdtük a hozzá táplását semmi baja nem let a bolti kajától a boltba se garantálja senki se hogy az gyümölcs mien és most már az áruk is jó magas hogy szerintem mind1 hogy otthon főzőcskézek vagy megveszem
2011. ápr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves első, tényleg vannak babák, ahol a megoldás a hozzátáplálás, mindenféle link, és bemásolt cikk ellenére is.


A keresztlányom MINDEN tápszert kihányt (a doki azt mondta, ő még ilyet nem látott), és mivel az anyukájának nem volt elég teje, a gyerek fogyni kezdett. A doki azt mondta, várjunk két hetet, ezalatt a kislány majd fél kilót fogyott, és hányta ki a tápszereket rendületlenül.

Emiatt mondta a doki, hogy sürgősen kezdjen hozzátáplálni.

Ha erőltette volna az általad leírt kizárólagos szoptatást és tápszert, akkor 6 hónapos korában már nem élt volna.

Egyetértek az egyik előttem válaszolóval: nem szabad általánosítani. És ha elolvasod a kérdést, a kérdező írta is, hogy ORVOS tanácsolta.


Kérdező, a 4 hónapostól írt bébiételeket már adhatod neki nyugodtan. Kezdd almával, aztán fokozatosan jöhet a többi.

2011. ápr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is azzal értek egyet, hogy nyugodtan adhatod neki a bébiételt. Gondosan ellenőrzik - jobban, mint ahogyan én tudom, szerintem - finomak, és az adagot is könnyebb eltalalni. Elmesélem én is a történetemet. Én is szoptatni szerettem volna a fiamat. Sajnos a sors nem úgy alakította a tejelvalasztasom, ahogyan szerettem volna, így a fiam 3 honapos korara teljesen tapszeres lett. Nem is volt ezzel semmi gond, amíg egy nap - kb. 4,5 honapos lehetett - úgy kelt fel, hogy nem volt hajlando meginni a tapszert. Sebaj, vettem masik fajta tapszert, hatha az íze nem tetszik a gyereknek. A létező összes tapszert kiprobaltuk, és mindegyik kifolyt a gyerek szajan. Nem volt hajlando lenyelni. Éhes volt, mert sírt szegénykém, de amint meghúzta a cumisüveget, maris kiköpte. Probaltam kanallal, poharbol, de semmi nem vezetett eredményre. Öntöttem a tapszerbe sütőtöklevet, akkor két kortyot megivott, majd úgy folyt ki a szajan. Nem volt mit tenni, azonnal szilard taplalék utan kellett néznem. Az én fiamnal nem volt hozzataplalas. Egyből jött a főzelék és a hús 5 honaposan, mert különben éhen halt volna. Onnantol kezdve pedig csak tejpép ment, és 5 honaposan mar azt is csak olyan sűrűn ette meg, hogy a kanal megallt a tanyérban. Minden gyerek mas, mas igényekkel. Eltervezhetem én, hogy majd mit csinalok, és a nagykönyv szerint jarok el, de mivel emberek vagyunk, és különbözőek, így nem lehet kiszamítani mindent. A gyerek gyarapodasara is van egy nagy atlag, mégsem hízik és nő minden gyerek annak megfelelően. Persze lehet mondani, hogy 6 honapos korig ne taplaljunk hozza, mert manapsag minden orvos ezt mondja. De kérdem én. Amikor az első fiammal voltam terhes, akkor a trend az volt, hogy gluténmentes kajat adjak. Alig telt el 2 év, és most a masodik gyereknél mar vezessem be 4 honaposan a glutént az étkezésbe. Szerintem a gyerek igényeit kell nézni, és nem az épp aktualis trendet követni. Mikor melyik lobbi az erősebb. De sorolhatnam a tehéntejtől a tojason at még sok minden masban is ezeket az elveket. Ahany gyerekem van, annyiféle időpont a "jo bevezetési mod"... Én azt mondom, hogy a gyerekedet nézd!
2011. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Ha van rá lehetőség én főzök neki, de pl barackot csak olyat tudok venni mostanában ami "felfújt" és semmi íze sincs.

persze almát meg banánt itthon turmixolom le neki!

falun élünk pár hónap múlva már jobb lesz, mert a kertben nőnek a vitamindús gyümölcsök/zöldségek!

2011. ápr. 18. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!