Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdünk játszótérre...

Most kezdünk játszótérre járni egyéves kisfiammal. Ellátnátok jó tanácsokkal, hogy mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Kezdő Anyuka vagyok :)
2011. máj. 10. 21:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

legyen nálad popitörlő mert mikor a homokot eszi, nehéz a nyáltól odatapadt homokot leszedni a kezecskéjéről, arcáról :D

vigyetek homokozó játékot de fogadd el, hogy úgyis a másé jobb és a tieteknek is lába fog kélni, írjátok rá a neveteket, játszóterezés után könnyebb összeszedni :)

hintánál ne engedd mászkálni nehogy megüsse.


ahova mi járunk ott nincsenek fák így süt a nap, egy kis kalap kell!

jó szórakozást :)

2011. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Ha-ha-ha! Nagyon kedves. Vigyél váltó ruhát, ha esetleg vizes, vagy saras lesz. Innivaló és rágcsa. Amúgy teljesen egyetértek az első válaszolóval. Olyan helyre mennyetek amit "ismersz", ha van barátotok akinek van gyereke akkor érdemes velük menni.
2011. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nekem a cipőm megy állandóan tele homokkal, nem is tudom a kisfiamnak milyen cipőt kellene venni, engem zavar, gondolom őt is.
2011. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket,várnék még ötleteket :)
2011. máj. 12. 21:09
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az első kettő kimerítően válaszolt, annyit tennék csak hozzá, hogy mindenképp olyan ruhában, amit nem sajnálsz, mert az enyémnek (szintén egy éves) pl. az a legkedveltebb elfoglaltsága most, hogy mászik a fűben, tapasztalgatja, hogy milyen az.
2011. máj. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

pár 5let:


Érdemes kézközelbe készíteni egy kis nasit, hogy mikor hazaindultok, ezzel elfoglalja magát és ne üvöltsön csalódottan amiért beteszed a kocsiba. Nálunk a kukoricapufi a nagy kedvenc jelenleg (2.5 és 1 évesek a kölkeim)


én azt tapasztaltam egyébként, hogy bármit kínálok nekik, azonnal odagyűlik 3-4 másik gyerek is és kóstolnak :-) úgyhogy mindig úgy készítem be a kaját, hogy több kis falat legyen, l vékonyra cikkezett alma, stb. Meg amúgy is jobb, ha kisebb darabban van, jobban elfogy, menet közben bekap egyet és hamar le is nyeli, úgyse lenne türelme addig nyugton ülni míg megrág egy fél almát...


gyakran kínáld inni!


ne érdekeljen, ki mit szól hozzá, nyugodtan pelusozd át egy padon is akár, ha szükséges... inkább fintorogjanak mások, de ebben a melegben sztem jobb nekik ha nincs egy nagy adag cucca fenekük alatt.


A homokozócuccosba esetleg készíts be több lapátot, nálunk mindig van vagy 3-4 db, de így is rendszeresen járunk úgy, hogy pont az enyémnek nem jut, mert szétkapkodják...


a gyerekmintás ragtapasz csodákra képes

2011. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen ragtapasz, mert bármi történhet, elesik, és leüti a térdét,stb.A ragitapihoz ajánlanék még egy kis sebfertőtlenítőt(pl.betadin).Én szoktam vinni nyáron egy műanyag palackban meleg vizet, ha felszed valami szemetet vagy szutykot akkor nem elég a törlőkendő.Jártam már úgy, hogy 15 hónaposan felkapott egy agyonhasznált papírzsepit az úton, és egyből a szájába akarta venni.Nah azóta hordok szappanos vizet is , és popsitörlőkendőt is.Pl. egyszer egy gombát szedett fel, én nem értek a gombákhoz, de jobb ha lemosom minthogy mérgező legyen.Pedig figyelem mindig mit csinál, de a magas fűben is kitudja miket dobálnak el.Jó sok játékot szoktam vinni a homokozóba, de nem öntöm ki mindet, mert akkor tuti elveszik valamelyik, hanem egy pár darabot kiöntök és ha közben kell, mert összekapnak a gyerekek akkor előveszek egyet.Labdából pl. 2-3 at hodok, mert az nagy favorit, mindenkinek kellene.Nasit, vagy pékárút is beteszek,meg ásványvizet, ha megszomjaznánk.Papírzsepi stb.Egyébként egy bontatlan ásványvíz azért is fontos, mert volt, már, hogy beleszórták a szemébe a homokot és ki kellett mosni.Most egyenlőre csak ennyi jutott az eszembe.
2011. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok,még arra is szoktam figyelni, ha van pl. beteg gyerek, aki köhög, tüsszög, akkor szépen átmegyünk pl. csúszdázni a homokozóból, mert jobb félni mint megijedni alapon.:)
2011. máj. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Mindent leírtak az előttem szólók, amit még hozzátennék, hogy az aloe-s first nélkül nem megyünk játszótérre - sebre, csípésre, napégésre stb. elsőrangú és mindig akad olyan gyerek, akinek szüksége van ilyesmire. Nálam mindig van a táskában, ahogy naptej is. :-)
2011. máj. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

21:48- jézus, te platóskocsival jársz játszóra? Igazán gondos anuyka vagy :)


A hintával tényleg nagyon kell figyelni. Naptej, naptej, naptej és kenni 20-30 percenként. És semmi olyat ne vigyél amit sajnálsz. Én csak Teszveszről használtan veszek kismotort, triciklit egyebeket, mert 2 nap alattm ár úgyis lestrapálják, mert bizony -legalábbis felánk - az van, hogy mindenki megy mindenkiével, mindenki használja a másét, cserélnek. Fájna a szívem ha valami drágát szétcincálnának. Az első bébitaxija újonnan vett volt, 1 nap múlva már csupa karc volt az eleje, mert a nagyobbak nekimentek vele a falnak...

2011. máj. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!