Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindent elhisztek, amit ezen...

Mindent elhisztek, amit ezen az oldalon írnak?

Figyelt kérdés

Én nagyjából el szoktam hinni, mert naiv vagyok, voltam mindig is.De azért egy-két válasz nagyon meredek..

Pl.: foggal született ( van ilyen/látott már valaki ilyet, vagy csak népi mendemonda? Itt nem egyszer olvastam)

6 hónaposan már járt ( vannak ügyes gyerekek, de ne már..)

1 hetesen hasra fordult

5 hónaposan mondja, hogy anya ( és persze, tudatosan!)

Most csak hoztam néhány példát amikre nagyjából emlékszem.Most őszintén, ti ezt elhiszitek?


2011. jún. 3. 12:17
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy!

Sőt, hogy őszinte legyek, én itt komoly kérdéseket sose tennék fel, mert kb annyira szakértőek a válaszok, mintha a játszótéren trécselnék az anyukákkal.

arra tökéletes, hogy idejöjjek lazítani, átfussak pár kérdést, és ami érdekel, abba beleolvassak, vagy megírjam a véleményem, vagy kíváncsiságból kérdezzek valamit, amit ugyanúgy megkérdeznék vagy meg is kérdezek játszótéri anyukáktól, ha úgy adódik.....de semmiképpen nem tennék fel olyan kérdéseket, amik a gyerekem egészségével kapcsolatos. Pl. mi baja lehet, ha ez és ez a tünete, és mit adjak be neki.....

tisztán látszik a válaszok 90%-ából, hogy laikus anyukák osztogatják azokat az infókat, amiket ők is úgy hallottak valahol, vagy mintha olvasták volna valamikor....egészen addig nincs is ezzel semmi baj, amíg beismerik, hogy nem biztosak benne, de talán így hallották.


Viszont azt bírom, mikor laikusként annyira magabiztosan állítanak hülyeségeket, és veszik fel a harcot egy-egy szakmai válasszal (ki lehet szűrni azt a keveset, aki ért is hozzá), hogy a végén még jobban elbizonytalanítják a kérdezőt.


Én óvónő vagyok, és eleinte szívesen adtam tanácsot óvodával, gyerekek mentális vagy mozgásfejlődésével, szociális érésével, beilleszkedéssel kapcsolatban (15 év tapasztalatom van, főiskolai diplomám, szakvizsgám, ezer szakmai tanfolyamom, két saját gyerekem...) de olyan vehemensen állították az ellenkezőjét, olyanok, akiknek még gyerekük sincs, de a szomszéd azt mondta, hogy...... hogy leszoktam a szakmai tanácsadásról.

2011. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Nem állítottam senkiről, hogy hazudik, csak úgy általánosságban írtam ezt!Senkit nem akarok megbántani ezzel, vagy ilyesmi.De vannak válaszok, amiket elosztok kettővel-hárommal, mert nagyon furcsa, és hihetetlen..
2011. jún. 3. 12:35
 13/43 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok a kamukérdés, és kamu válasz:-) Időtöltésnek jó ez az oldal:-) egyetértek az óvónénivel:-)
2011. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

jól sejtem, hogy egy bizonyos mostani válasz indította el a kérdésed? :)

próbáltam finoman célozni az anyukának de továbbra is az eredeti állítása mellett van, ami elég hihetetlen... én se tudom, hogy ilyenkor magukat is becsapják, vagy tudják, hogy nem a valósat írják. rejtély.

2011. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Igen:)De szerintem nem az, amire te gondolsz.Legalábbis nem emlékszem, hogy olvastam volna egy ilyen finom célzást!:)

Én is az óvónő álláspontján vagyok!

2011. jún. 3. 12:45
 16/43 anonim ***** válasza:
:) mindegy. nem akarom itt kibeszélni, még ha látatlanba is. csak épp megmosolyogtam és utána megláttam a kérdésed
2011. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Volt már itt olyan gyerek, aki a tápszertől 4 hónaposan beszélt. :)))

Szerintem ezek vicces dolgok. Engem inkább két dolog akaszt ki. Az egyik, a "Nagyon le van maradva a gyerekem?" kezdetű kérdések, mert utána jön, hogy anyuka aggódik, mert a 8 hónapos gyereke még csak lépeget, nem szalad, nem ismeri fel a képeskönyvben a lovacskát, csak a kutyát, a cicát és a bárányt, és még csak 5-6 szót használ. Nem túlzok, volt ilyen.

A másik, amikor egészségügyi, táplálással kapcsolatos kérdésekre válaszolnak nyilvánvaló hülyeségeket. Itt is vannak páran (az egyiket már fel is ismerem), aki váltig állítja, hogy tehéntej 2 hónapos koról, nagyjából onnantól hozzátáplálás is, mert 40 éve így volt divat, és a maiak közül senki sem ért hozzá. Bezzeg ő.

Illetve van még az a kategória, akinek nincs is gyereke, de idejön okoskodni. Egyszer egy kérdésre, hogy milyen kakaót adsz az 1 év körüli gyerekednek, egy 15 éves válaszolt, hogy ő a Nesquicket szereti. :) Meg a "Nekem nincs gyerekem, de ti nem értetek hozzá, anyám elmondta, hogy azt úgy kell, hogy..." Számomra ebből a csoportból a legszomorúbb az a kispapa volt, akinek még csak terhes volt a felesége, de már hosszú hozzászólásokban ecsetelte, hogy ő bizony pálcával és fakanállal fogja verni, mert őt is így nevelte az anyja, és ez milyen jó. Illetve, hogy a maiak azért nem vállalnak 1-2 gyereknél többet, mert nem bírják a feszültséget, bezzeg veréssel akár 5-6-ot is kordában lehet tartani. :S

2011. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:

egyik válaszolónak jelezném,hogy a fiam egy grammot sem fogyott az első pár napban.kis súllyal született,nem tudott szopni,mert gyenge volt,pohárból itattam vele a lefejt tejet.semmit nem fogyott.

amúgy a kérdésre válaszolva,sok mindent nem hiszek el.

2011. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
És akkor beszélgethetünk a lepontozókról is, mert az sem semmi. Jó múltkor megkérdezte valaki, hogy milyen színű a gyerekünk szeme. Írtam, hogy barna. Később visszanéztem a kérdéshez, és az összes válasz 10-15%-ban volt csak hasznos.
2011. jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerösöm kislánya foggal született én láttam.Szülésem másnapján ugy beindult a tejem ,hogy éjszakára pelenkát kellett beraknom a meltartóba mert átázott a meltaróbetét is és a hállóingem is.Ja és éjszaka nem javasolták,hogy nálam legyen a babám mert 60-70ml szopizott.Még nézték is a növérek hogy nem lehet talán jó a mérleg de mindig a fiamnál romolhat csak el.Vannak ilyenek és nem mondom,hogy mind igaz de nem hiszem hogy ilyeneket érdemes vagy muszály kitalálni.
2011. jún. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!