Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babátoknak való gyógysz...

Milyen babátoknak való gyógyszereitek vannak otthon, ha bármi baj van adjatok neki?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 14:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Ajjaj, egy egész fióknyi, és a hűtőben is ez-az. De azt kell tudni, hogy az egyik lányom kruppos. Hol is kezdjem?

-Lázcsillapító szirupok (minimum két féle, mert sokszor az ellentétes hatóanyagú használ csak, illletve hogy sűrűbben lehessen váltogatni: Nurofen szirup és Panadol Baby), emellett kúp is (Aminophenazoni és Germicid).

- hányás csillapító: dedalonetta kúp és B6 vitamin (ampulla)

-calcimusc ampulla (nyálkaoldó)

-köhögés csillapító: Fenistil cseppek és Sinecode cseppek

-fájdalom csillapító: Cataflam cseppek (ez torokra és fogra kellett már)

-rectodelt kúp (fulladásgátló, a krupphoz, szerencsére a kórházi eseteken kívül itthon még nem kellett)

-izotóniás sóóldat (olyan mint a sterimar, csak gyógyszertári és olcsóbb, ezzel utánatöltjük a spray-flakonokat)

-Laevolac szirup (székletlágyító)

-Folyékony Betadine fertőtlenítéshez

-Tobrex (antibiotikumos) szemcsepp, ebből egy bontatlan szokott itthon lenni (most épp nincs), mert a lányom ősszel kezdte az ovit, és 5x volt kötőhártya gyulladása úgy márciusig

-Cebion csepp, ha megbetegszenek, kapják, amíg meg nem gyógyulnak

-Normaflore (ha antibiotikumot kapnak, mellé szedjük, vagy ha nagyon felborul a széklete valamelyiknek)

Nagyjából ennyi, de lehet, hogy valamit kihagytam. :o)

2011. jún. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
14.56 vagyok. Majdnem 3 éves és egy 7 hónapos kisfiam van.Szerintem nem kell más neked,ha beteg úgyis orvos,a lázát pedig tudod csillapítani!
2011. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Igen, az orrcseppet lehagytam. :o) Azt hiszem Nasivin sanft van itthon...
2011. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Második 14.44-es vagyok. Az enyém 20 hónapos múlt, 10,5 hónaposan volt először beteg (három napos láz), majd jött egy hányás-hasmenés vírus, amit én is elkaptam tőle. Azóta pár megfázás és hasmenés volt még, ezek mindig fogzás miatt voltak.

Ha nincs messze a patika, akkor ráérsz, nálunk sajnos csak messze van, úgyhogy ha kellene valami hirtelen, meg lennék lőve...

2011. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Megint 3. vagyok. Kérdező, akkor nálatok ugyanazok vannak, mint nálunk voltak. Mint írtam, 2,5 éves, és nem nagyon volt szükség másra, szóval ha egészséges a babád, akkor ez sok felsorolt dolog felesleges. Fájdalom- és lázcsillapító, valamint seb-kezelő jó ha van otthon, a többit úgyis felírja a doki, ha kell. :)
2011. jún. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

15: 02 és második 03 vagyok


Ez így leírva még nekem is soknak tűnik, de én sem egyszerre tankoltam fel, hogy jajj mi lesz, ha baja lesz a gyerekeknek, csak minden betegség után maradta valami, meg a tapasztalat, hogy bizony volt hogy szomszédoktól kellett kérni este/éjjel meg ünnepekkor, mert ha tudom, hogy mivel kezeljem, akkor emiatt ügyeletre elvinni a beteg gyereket elvinni hülyeség.


De az a legjobb, ha csak bent vannak a fiókban, de nem kellenek! :o)


Jó egészséget mindenkinek!

2011. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nekünk is majdnem egy komplett patika van itthon a gyereknek való gyógyszerekből.

Majdnem mint az egyik előző válaszolónál, és az ok is ugyanaz: kruppos a kisfiam. :(

- lázcsillapító szirup

- lázcsillapító kúp

- köptető mindig van itthon bontatlan

- betadin

- rectodelt fulladásra

- orrspray 2 féle

- Aerius allergia elleni szer

- Zyrtes csepp

- Cebion csepp

- Ca ampulla

- Ca-kid

- multivitamin

2011. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

15:07

Ja, az ACC 100 is lemaradt, ez nyálkaoldó és köptető :o)

2011. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

14:46os vagyok.


Az én fiam is 20 hónapos múlt.


Nekünk azért van ennyi minden itthon, mert már mindegyikre szükség volt.


Ezek közül a Spiropent (hörgőtágító), és a Sinupret (köptető) és a Panadol szirup az, ami felbontás után 6 hónapig tárolható, de addigra el is fogy.


A mi orvosunk közölte, hogy náthával nem akarja meglátni a gyereket a rendelőben, arra adjak neki mindig Fenistil cseppet, meg orrcsepp, orrszívás, C-vitamin, ha köhög lándzsás utifű, vagy valamilyen más köptető (Erre van nekünk a Sinupret), és éjszakára Luuf balzsam. Ha befullad, akkor adjam neki vagy a theophilles kúpot, vagy a Spiroprentet.

Ha megy a hasa, diéta, Normaflore, sok folyadék és legvégső esetben Smecta.


Sebekre eddig is volt itthon ilyesmi.


Gombás fertőzése is volt már sajnos pelustól, a Castellanit, és a Bactrobant is orvos írta fel. De tudom, hogy ha azok a hólyagok megint előjönnek, akkor csak 2szer lekezelem ezekkel és el is múlik...


Nálunk csak akkor lehet orvoshoz vinni, ha nagyon lázas, és esetleg olyan beteg, amit nem tudok mire vélni, egyébként már kitapasztaltam a gyógymódokat.


Orvost váltani nem tudok, mert ez az egyetlen doki 25km-es körzetben, autónk nincs, úgyhogy egy beteg gyerekkel meg nem szívesen buszocskázok... Ez van, sajnos...

2011. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
nekem a következő gyógyszerek vannak a szekrénybe a fiamnak:nurofen,germicid(de azt nem engedi)orrspray,orrcsepp,stodal,laevolack(fogzásnál szorulásos),és van még egy fél doboz normaflor is.most múlt 21 hónapos.ezeket szép lassan szereztem be.először ekem is csak nurofen meg germicid volt itthon,aztán ahogy jöttek a náthák meg betegségek igy gyarapodott a patikánk is.
2011. jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!