Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babátoknak való gyógysz...

Milyen babátoknak való gyógyszereitek vannak otthon, ha bármi baj van adjatok neki?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 14:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Egész gyógyszertárakat tartotok otthon :) Nálunk 4 gyerek mellett is csupán Germicid C és Panadol van itthon, meg egy kis üveg Fenistil csepp. Ezek azok, amiket vészhelyzetben használhatok, de mást inkább nem tárolnék itthon. Ha elestek, egyszerűen lemostam a sebet és kész... ha fertőtlenítgettem, beragasztottam,. sokkal jobban "fájt" a dolog, mintha nem csináltam belőle ügyet.. Bekötve képesek voltak órákig fájlalni még egy apró horzsolást is, lemosva, megtörölve egy puszival meg percek alatt "gyógyult"...

Ha meg betegek, úgyis orvoshoz viszem őket, ő meg tudni fogja, mit írjon... én magamtól nem gyógyszerezek...

2011. jún. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ja! A legkisebb 3 éves...
2011. jún. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Szerintem azoknak van otthon ennyi gyógyszer, akinek kruppos a gyerkőce, vagy valamilyen visszatérő betegsége van. Ne gondoljátok, (akiknek sok ez a gyógyszer) hogy mi is jókedvünkből tankolunk fel ennyi mindent, főleg nem úgy, hogy na most elmegyek a gyógyszertárba, és beszerzem, hogy legyen itthon.

Pedig nekem is el kéne már menni ilyen körútra, mert a 1,5 éves fiamnak csak a minap vettem sebtapaszt, mi van, ha úgy elesik, hogy nem lesz elég a sebtapasz. Betadint nekem is kéne vennem. Még Aloe First-öt is szeretnék venni, mert ami volt, már 5 évest, azt már nem használom.

Egyébként meg több helyről hallottam (dokink, gyógyszerész), hogy nem kell kidobni szavatosság után a hűtőben tárolt szirupokat, mert semmi baja, csak kell rá írniuk valamit, max a hatóanyagából veszt 30%-ot. Azóta én sem dobálom ki...

Ami nekünk van itthon: nurofen szirup, germicid-C kúp, viburcol, chamomilla, maradt még ocsilocossinum is, stodal. A krupp miatt: kalcium kid, fenistil csepp, cataflan csepp, rectodelt, sima kruppos kúp gyógyszertári, köptető, nasivin sanft és sterimar. Ezeket mind szoktam is vinni magunkkal, bárhová megyünk, mert muszáj. Ha bekruppol a gyerek, éjjel hova rohangásszak gyógyszerért?

A fenistilt és a kalciumot sikkerrel használtuk az utóbbi náthánál is, nem is lett belőle láz és krupp, mint a korábbiaknál...

2011. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
44%

Örülök azért, hogy egyesek gyógyszertárnak titulálják azt, ami másnál alapvető. Annak is örülök, hogy soha, egyik gyerekednek se volt mondjuk fogzás miatti hasmenése, amivel én ugyan nem rohangálok orvoshoz - tudom, hogy smecta és normaflore kell rá, azt jóccakát.

Egy tök egyszerű náthával, amit itthon lehet házilag kezelni orrspray-vel, esetleg kis köptetővel, vagy köhögéscsillapítóval, homeós bogyóval, mi a fenének rohangálnék az orvoshoz???? Nekem egyszerűbb ezeket itthon tartani, és csak akkor lemenni a rendelőbe, ha nagyon muszáj - és eddig nem sokszor fordult elő hála égnek. Vannak viszont olyan anyukák, akik egy egyszerű orrfolyással is azonnal rohannak az orvosi rendelőbe, ami tele van betegekkel, na ott aztán össze lehet szedni minden xart...

2011. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Látom, egy viccesnek szánt megjegyzést sem lehet itt leírni, mert néhányan bántva érzik magukat..

Pedig tényleg nem bántásként írtam...

Különben a lányom orvost utoljára fél éve látott, előtte meg a kötelező vizsgálatokon. Igen, szerencsém van, egyik gyerekem se beteges (fogzásnál se volt semmi baja egyiknek se) és nem is kell velük orvoshoz szaladgálni. Mondjuk, akkor is túlzásnak tartom némelyik felsorolást, de ez az én dolgom, az én véleményem. Perze, akit megnyugtat vagy épp krónikus beteg gyereke van, annak kell, hogy legyen ez-az otthon. De egy kis horzsolásra szükségtelen a fertőtlenítő, csak jobban megijed a gyerek a nagy felhajtás miatt :)

2011. jún. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!