Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt a sok "mikor" kérdés,...

Itt a sok "mikor" kérdés, csatlakozom: Mikor nyomta ki babád magát a kezével?

Figyelt kérdés
Tehát amikor már nem csak az alkarjára támaszkodik, hanem meg is emeli a kezével a felsőtestét?
2011. júl. 4. 09:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

első vagyok.Az én fiam is csinálta már 3 hónaposan ezt, kinyomta magát, de "tudatos" csak 6,5 hónapos kora óta csinálja.Látni akar valamit, el akar valamit érni, stb.


Amúgy ne aggódj kedves kérdező, lassan tényleg ott tartunk, hogy a gyerekkel haza lehet BKV-ni a kórházból, mert jön a lábán, ettől totál kivagyok.

Fiamnak még esze ágában sincs mászni, mert a kúszással olyan gyorsan halad.Nem érdekel!Napról napra felfedezem, hogy fejlődik, csinál valami újat, vagy a régit finomítja, és ezt olyan jó látni:)

Minden gyereknek eltérő a fejlődése, a dokik az nagykönyvhöz viszonyítnak.Ezt viszont a gyerekek nem olvassák, nem tudjál mit kéne már csinálniuk:D

2011. júl. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

nem tudom mit mikor kéne csinálni,nem is erőltetek semmit,sokat van hason mert nagyon szeret úgy lenni,leírom ő eddig mit csinált a doki szerint azért mert nagyon erős baba

2naposan hason fekve forgatta a fejét,megtartja a fejét 1 hetesen,2-3 hetesen kinyomja magát az alkarján támaszkodik,3 hetesen alvásközben vízszintesen elmozdul 90-180fokot,4 hetesen tolja magát lábacskáival előre,oldalra tud fordulni hátáról,és a hasáról is,5 hetesen először hasról hátra fordult,6 hetesen kinyomja magát a földtől kinyújtott kézzel,gügyög,2 hónaposan mosolyog,nevetgél,megfogja a dolgokat nyúl a tárgyakért emelgeti lábacskát

nekem ez van a naplójába,de csak nyomon követem mit tud már a picikém soha semmit nem erőltettem és nem is fogok,és tudom minden baba más ütemben fejlődik de 2 éves korukra behozzák egymást,szerintem ne aggódj kedves kérdező nem vagy lemaradva,vannak érdekes dokik

2011. júl. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Látom vannak itt sorstársak.


Most 3 hónapot töltötte be. De ezt az orvos egy hónapja mondta, tehát már akkor elvárták volna tőle. Most amiket csinál: - forog síkban (tehát földön fekve, körívben), - forog oldalára és vissza, - hason fekve alkarjára támaszkodva elég sokáig tartja és forgatja is a fejét, de nem támasztja ki (ez amit kérdeztem) - öklét tömi be a szájába :) és nézegeti is - gügyögve beszélget. Ezek jutottak eszembe

Nem tudom, nem érzem úgy, hogy súlyos lenne a dolog, mindenesetre itthon próbálom őt erősíteni.

2011. júl. 4. 10:38
 14/20 anonim ***** válasza:

A mi leányzónk is azokat csinálja, amiket a tiéd. :) Most 2,5 hónapos, még nem nyomja ki magát kézzel, de pl. anyukám szerint én már két hónaposan kigurultam utána a konyhába. :) Neki még nincs kedve gurulni, pedig erős baba, a fejét már 1-2 hetes kora óta ügyesen tartogatja, próbálkozik hasról hátra fordulással, oldalra remekül fordul és néha a fejét nyomja le, mintha hasra akarna fordulni. Majd menni fog neki, ha odaér, szóval szerintem sem vagy lemaradva. Minden baba máshogy halad, játszatok sokat és majd alakul. :)

A picur a tetejében nem is szeret hason lenni, azért próbálkozunk, de amikor már nagyon nyüszög, úgyis megfordítom.

2011. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Te jó ég! 3 hónaposan már a teljes karján kéne támaszkodni és kinyomni az egész mellkasát... ? na most biztos sokan lepontoztok, de ez szerintem tök korai. persze aki tudja csinálja, de ilyennel sokkolni szegény anyukákat. az első kisfiam 6 hónaposan csinálta, a második 7 hónaposan és senki se mondta h le lennének maradva.

Kedves Kérdező ezzel egyáltalán nem téged szidlak!

Azt hittem először a kérdésedből, hogy már vagy 9 hónapos a gyereked :) Ezek az orvosok...

2011. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1 hét múlva lesz 4 hónapos, de ő sem a tenyerén támaszkodik, hanem az alkarján...
2011. júl. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
egyetértek utolsóval, első vagyok.Egyáltalán nincs lemaradva a babád!!Az én fiam oké, hogy néha kinyomta magát, de 5-6 hónapos koráig jóformán abból állt az ébrenléti időszaka, hogy vagy a hasán volt, vagy a hátán és csak nézelődött....nincs lemaradva!!!!!
2011. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát nekem kicsit virgonc a lányom. 6 hetesen már úgy kinyomta magát mint a gyík. A férjem nevetett, hogy már talán fekvőtámaszozni is fog. :) Gyorsan lefényképeztük, mert korainak találtuk. Mondjuk mindent előbb csinált, mint a nagykönyv szerint.

De hát nem olvasta :)

2011. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, ha lehet tedd már fel azt a képet, nagyon kíváncsi vagyok rá!!Az én fiam 6 hetesen csak a hátán fekve vigyorgott:)
2011. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
A Babánk 2 hónapos 1 hetesen még nem tud alkarján támaszkodni, ezért a neurológus szörnyülködve elküldött gyógytornára. Úgy mondta, mintha valami óriási nagy baj lenne, de azt nem vette figyelembe, hogy volt a pocakban 4 hetes lemaradása, és ezt a lemaradást még nem hozta be 2 hónapos korára. Viszont szépen eszik, hízik. Sőt hasára fektetve képes 180 fokban "elmászni". A gyerekorvosunk szerint nincs ok aggodalomra, mert be fogja hozni a lemaradást!
2011. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!