Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért annyira fontos, hogy az...

Miért annyira fontos, hogy az apa otthon legyen a fürdetésre?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 23:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekem a segitség miatt jól jött.Nehéz a kád vizet bevinnem aztán kivinnem:)

De férjem 4 műszakos igy sokat nélkülöztük fürdetéskor,de nem gond megoldottam.

2011. júl. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nalunk nem fontos, mert egesz nap itthon van. De meg tudom erteni az anyukakat, akik elvarjak, hiszen utanna alszik a gyerek, es akkor egesz nap nem latta az apukajat.
2011. júl. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt fontos, hogy hazaérjen, de mégis hazaért mindig :)


Jó volt, hogy segített a vizet készíteni (fürdőből bevödrözni a szobába a kádba...meg vissza) ,meg a gyerek fürdetése előtt rábíztam fél órára, és addig magamat is kiglancoltam, fürdés, fogmosás, majd a gyerek fürdetése, etetése, és bezuhantunk az ágyba mind a 3-an. Az első hetek-hónapok nagyon nehezek és fárasztóak ám...

2011. júl. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mert szerintem tök természetesnek kéne lennie. Tavaly minden nap ő fürdette a lányunkat és tök jól elvoltak.

Idén ez kiesett a talonból,de annál többet játszik vele. És van szabad időm,amit munkával tölthetek! :)

Amúgy ha nem munkával tölti az idejét,akkor hol legyen?

2011. júl. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha nem munkával tölti az idejét,akkor hol legyen?" - miért csak a munka létezik? :))


Az én férjem (mig a gyerek nem született meg) pont így este járt el teniszezni meg úszni... mert hát máskor mikor?

2011. júl. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem fontos, de a fürdetés az az első olyan dolog, amiben szívesen vesznek részt az apukák, és nagyon jól meg is tudják csinálni. (Párom pl fantasztikusan cserél pelenkát, de lássuk be, az azért nem akkora élvezet)

Amikor már apa focizik, biciklizik a gyerkőcökkel, vagyis egy csomó közös "csapatépítő" programot lehet csinálni, akkorra a FÜRDETÉS már elveszíti ezen jelentőségét.

2011. júl. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nálunk az első 3 hónapot meg tudtam volna oldani apa nélkül is, viszont az utána következő egy évet nem valószínű.. :) Utána ő ült a nagy kádban (sarokkád) a gyerekkel, aztán kb. másfél éves kora óta egyedül fürdik, tehát nálunk cirka 1,5 évre "kellett apa" szervesen a fürdéshez :)
2011. júl. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk azért fontos, mert ez az az idő, amikor apa és lánya együtt van kettesben. Én ilyenkor összepakolom gyorsan a játékokat, megcsinálom az ágyakat, elkészítem a vacsorákat.

És a miért hol legyen, ha nem dolgozik kérdésre is válaszolva! Igen otthon. Ha az én férjem még munka után eljárna teniszezni, úszni meg stb., akkor egyszer biztos, hogy a cuccait az ajtó előtt találná. Mert nekem 24 órás műszakom van itthon, amikor ő van a gyerekkel, akkor én pihenésképpen mosogatok, teregetek, takarítok stb. Hát itthon legyen, ha épp nem dolgozik. Szerintem. Kikapcsolódásképpen pedig elmegyünk itthonról hármasban, és közös programokat csinálunk.

2011. júl. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mivel általában az apukák egész nap dolgoznak, késő délután, este érnek haza, az egyetlen dolog amiben részt tudnak venni, az az esti rutin. Amíg nem tudnak apa-fia, vagy apa-lánya programokat csinálni, addig az este, a fürdetés az, ahol tudnak foglalkozni a kicsivel.

Ha hazaért a férjem, megvacsorázunk, játszik egy kicsit a fiúnkkal, aztán megyünk fürdetni, ő adja a vacsit neki, addig én rendbe szedem a szobát. Tegnap egyedül fürdetett, addig én pihenésnek vasaltam.

Estére lemerülünk, jó olyankor, ha már más is van velünk, egy kicsit leveszi a gyereket rólunk. :)

2011. júl. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

05:33, mennyire nem vagyunk egyformák (hálistennek) :))


Én meg állandóan küldtem a férjemet, hogy menjen, és mozogjon, sportoljon. Attól, mert babánk született, nem vártam volna el, hogy a napi megszokott ritusából kiessen, ráadásul vannak gerinc-problémái, tehát neki a mozgás lételeme. Ennek ellenére mégsem ment sokáig, hanem jött haza a fürdetésre. Ennek persze volt "ára" is, sokszor láttam, hogy összeszorított fogakkal küzd a fájdalom ellen (porkcorong gondja van).


Szóval én biztosan nem raktam volna ki a férjemet, ha szépen továbbra is megy, és munka után mozog, mint amit az elmúlt 12 évben megszokott.

2011. júl. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!