Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek Felkeltsem őket...

Szerintetek Felkeltsem őket vagy hadjam őket aludni?

Figyelt kérdés

Két hetesek az ikreim.

Este hétkor szopiznakés így tízkor kellene adni nekik a tápot.Még bent írta ki a doki a kórházba hogy addig mig el nem fogy addig adjam nekik.

Viszont az a probléma hogy nem kelenek fel csak ha én keltem őket.Tegnap este nyolckor bealudtam és nem keltetemm fel őket.Maguktól negyed egykor keltek enni.Akkor megittak fejenként hetven milit és aludtak tovább reggel hatig.

Szerintetek beálitsam az ébresztöt és keltsem őket este is három oránként vagy hadjam őket aludni?

A védőnő ma volt kint de nem mondott semmit a doki pedig szabin van és nem akarom ezzel zaklatni.

Párom azt mondja hadjam aludni őket anyosom szerint keltsem ffel őket.

Most mit csináljak???


2011. júl. 12. 15:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

szia! Én keltettem az enyémet, ezt ajánlom neked is, meg is mondom, hogy miért: este leteszed őket aludni 8-kor, megfürdesz, tv-zel, beszélgetsz a pároddal, utána felkelted őket és félálomban megeteted őket, utána tudod, hogy hajnalig csend van és tudsz pihenni. Én is hagytam magától felkelni 1-2 alkalommal a fiamat, éjjel 1-2 órakor ébredt meg, miután én éjfélkor ágyba kerültem. Hát, senkinek nem kívánom az első álomból felköltést. Horror!

Fiatal anyuka vagy, két (!!!!) pici gyermekkel, ne csinálj magadból mártírt, neked is kell a pihenés. A picik meg ennyi idősen félálomban is benyalják a tápszert, nem rázod fel őket. Nekik mindegy.

2011. júl. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ikreim vannak,tudom milyen az első időszak,úgyhogy nem irigyellek.Nekem lányaim 4 hós korukig mind a ketten három óránként keltek.Nem volt egy könnyű időszak,de nem bántam,hogy ettek éjszaka is,mert ők kis súllyal születtek.Viszont mikor a 4 hót betöltötték,ettek késő este,és kibírták reggel 6-ig Akéső esti etetést nem kéne kihagynod,mert akkor éjszaka fognak felkelni,és nehezebben fogják megtanulni,hogy éjszaka aludni kell.Ők milyen súllyal születtek,?
2011. júl. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, hogy hány etetéssel engedtek haza a kórházból, és milyen súllyal születtek a gyerekek, mennyivel jöttetek haza, stb.

Én vagy két hós korukig napi 8x etettem az ikreimet... éjjel-nappal. Kicsik voltak, és nekünk ezt javasolták a kora osztályon. De ők kizárólag tápszert kaptak. Úgymond keltettem őket, de ez éjjel úgy nézett ki, hogy kivettem őket a kiságyukból, és álmukban elcuppogták az adagjukat, szóval nagyon mákosak voltunk ilyen szempontból. Utána a gyerekorvos javasolta, hogy hagyjak ki egy étkezést éjjel. Ettől kezdve akkor volt az éji kaja, mikor az egyikük felébredt. Az ő evése után szokás szerint keltettem a másikat. Egyre inkább kitolódott a kajaidő, végül már hajnali 4-kor, 5-kor sírtak fel, majd egyszer csak arra ébredtem (kb. 4 hós korukban), hogy fényes nappal van, és különös módon kialudtam magam, ők meg még alszanak! :)))

Kitartást, egyre könnyebb lesz, meglátod!

2011. júl. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

38 hétre születtek 2300grammal és 49 cm-mel

suly csökenés minimális 80 gramm mindkettönél enyhe sárgaság miatt fél napig kékfénybe voltak.

Tápot irt fel a doki és az van még a záron hogy szoptatás igény szerint.Ezért sem tudtam mit csináljak.

2011. júl. 12. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!