Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitségre van szükségem,...

Segitségre van szükségem, azonnal tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés

Ma hoztuk haza a pici a kórházból! ma este lesz mindössze három napos! tele vagyok kérdésekkel, a védőnő csak holnap jön és szinte fél óránként rám jön a sirás. a pici ma mondhatni nem is sirt, amikor sirt cicire raktam és evett (de szerintem nem sokat). aztán mikor egy kicsit dajkáltam evés után nem akart megnyugodni, pedig már mindent csináltam (ez délelőtt volt), mig rájöttem, hogy muszáj vagyok neki cumit adni, különben aludna cicimen, ahogyan tegnap éjszaka is, amit persze képtelenség csinálni, mivel kicsi a mellbimbóm és nem tudja bekapni, igy bimbóvédővel tudom,csak etetni, azt viszont egyfolytában szoritanom kell, hogy levegőt is kapjon. a teljes kimerültség határán voltam már tegnap. a cumivel jól elvan,mert pl. mióta haza jöttünk nem is sirt, csak én keltettem fel, hogy jó lenne, ha ennénk, mert már régen evett és ugye, mint irtam, szerintem nem sokat! lehet, hogy a cumi az oka? rettentően aggaszt és nyugtalanit ez a dolog.


Továbbá délután 1 óta még pelust sem kellett cserélnem neki!


Nem tudom, hogy mikor fürdessem, mert most megint alszik a cumival a szájában, most evett egy kevéskét. én nem tudom, hogy a folytonos alvás is normális ilyen piciknél, vagy csak én aggódom ennyire? most nem merem fürdetni, mivel evett, nehogy a rángatás közben kijöjjön az étel, de ha most nem, akkor mikor?


a kérdéseim a következőek lennének:

-ha nem evett volna eleget, ahogyan én gondolom, akkor nem lenne el a cumival délután 1-től, és sirna jó hangosan, igaz?

-ha nagy kakit csinál, vagy pisit, akkor is sirna jó hangosan és a cicitől sem nyugodna meg, igaz?

-ha esetleg nem fürdetném meg ma, csak holnap a védőnő és a doktornő jelenlétében, az nagy baj lenne?

-ha esetleg fázna, azt is jelezné sirással, igaz?


srgitsetek, kérlek!!!


A másik, hogy délután 1-kor jöttünk


2011. júl. 13. 20:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Gratulálok a Kisbabátokhoz!

Természetes, hogy aggódsz, hiszen félted Őt!


Gyermekszakápoló vagyok, ha elfogadod a véleményemet leírom.


- a fürdetés nem gond, hagyd ki nyugodtan. Ha reggel vagy a védőnővel fogod megfürdetni, akkor sem lesz semmi baj! DE a peluscserénél nézd meg és ápold le a köldökét (alkohol stb...azt muszáj)


- a pelus téma: mindenképpen ki kellene cserélni, mert még ha pici pisi/kaki van benne az is csúnyán felmarhatja a pici bőrét ilyenkor


- ne hagyd 3 óránál többet egyhuzamban aludni (éjszaka sem), mert ilyenkor minden baba aluszékony picit és ha nem kap elegendő folyadékot akkor besárgulhat, leeshet a cukra! Nem biztos, hogy sír ha éhes, mert annyira be tudnak aludni, hogy akár 5-6 órát is szundiznának, ha hagynák őket! Jó lenne otthonra egy mérleg, hogy tudd mennyit evett. Elég csak az első pár hétre, csak is azért, hogy Te nyugodtabb legyél! Ha nem akartok venni a védőnőnél lehet kölcsönözni!


- fázás: ebben az időben nem hiszem, hogy fázna, de a kis kezét fogd meg, abból tudni fogod! Ha túl van öltöztetve az sem jó


- 2 szopi között aludj Te is a kicsivel, hogy kicsit összeszedd magad


Nyugodj meg, minden rendben lesz! :)

Bízz magadban és az anyai érzésekben!

2011. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

nem olvastam a válaszokat, gondolom azt írták amit én is írni fogok, de azért válaszolok.


3 napos babát nem hagyunk egész nap aludni, a cumi miatt alszik, vedd ki a szájából és keltsd fel :) pár nap múlva rájön, hogy abból nem jön tej de most honnan tudná hisz ha jól számolom, ma vagy tegnap lövellt be a cicid, igaz?


úgy kéne, hogy 3-4 óránként felkelted, először tisztába teszed aztán cicire teszed. nem, 3 napos nem sír ha pisis, a 1,5 évesem se, még mindig 3-4 óránként cserélem a pelusát. sok babát a kaki sem zavarja, vígan alszanak benne :D ellenőrizd, hogy nem kakilt-e be és ha igen, azonnal tedd tisztába akkor is ha alszik mert kicsípi a popiját


jól érzed, keveset eszik, 3 napos, pont akkora a gyomra mint egy meggymag :) hagyd akár 1 órát cicizni, közben tarts büfi szünetet, 5-10 percre tedd a válladra :)


szerintem fürdesd meg, nem baj ha későn kerül rá sor de így fog kialakulni a napirend. persze egy nap kihagyása még nem a világ, de nem hiszem, hogy a dokitok szeretné megnézni ahogy fürdetsz, miénk legalábbis nem kapható ilyenekre. a védőnőt elméletileg megkérheted, hogy segítsen :)

2011. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

szia kedves újdonsült anyuka

mintha én írtam volna,.

képzeld el hogy amikor mi is hazahoztuk babámat

ez volt 12 körül, egész nap aludt..nem evett, nem kakilt semmi de semmi...

felhívtam a védőnőt és rinyáltam hogy most jöttünk haza és a gyerek egész délután úgy aludt mint akit bealtatóztak.


azt mondta : azért, mert megviselte az utazás, kocsival jöttünk 15 perc volt az út, végig sírt..

új hely megkellett neki szokni azért aludt egyhuzamban legalább 7 órát!!

este felkeltettem fürdettem etettem 3-4 óránént..

istenem..az az időszak nehéz volt,

neked is az lesz, de ne félj belejössz te i

semmi baja nem lesz ha nem fürdik, bár már az elején jó lenne neki a rendszeresség hogy ahhoz szokjon minden nap ugyanabban vagy legalábbis kis idő eltolódással fürdesd és később már ő is ehhez igazodik, fürdés szopika alvás (remélem nem lesz hasfájós )

fázni, ? ne aggódj tuti ebben a hőségben nem fog megfázni

kis zokni és rövid ujjú body elég!! nem kell túlöltöztetni, ha izzad úgyis látod..

én is kezdő voltam mára eléggé belejöttem ne félj :)


16 hónapos első baba anyukája


ui: szerintem a cumi nem nagyon jó mert bezavarja a szopizásban..

2011. júl. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy telt az éjszakátok? :)

Ha kérdésed van még írj nyugodtan,de gondolom a védőnőd már meglátogatott.

2011. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%
Sosem keltettem fel a babámat, mégsem lett semmi baja. Ha hideg a keze, nem jelenti azt, hogy fázik, az orrát és a tarkóját kell nézni bent a lakásban. Ha azok hidegek, akkor fázik. 16 hetes, este 7-8 körül alszik el és reggel 5-6 körül kel. Nem keltem fel éjjel és nem is tettem soha, mégis szépen fejlődik, vidám, mosolygós, nyugodt baba.
2011. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a nyugtató és segitő válaszokat! azt hiszem, soha életemben nem volt/van ilyen nehéz időszak az életemben. elnézést, hogy zavarosan fogalmaztam néhol, de a stressztől, idegességtől káosz volt a fejemben. most egy kicsit már jobb a helyzet. én úgy vettem észre, hogy a cumi nem zavarja a szopizásban, most már szépen, rendesen eszik, bár még mindig bealszik, ezért noszogatnom kell egyfolytában, hogy egyen.


Pisi most már van, bár nem tudom, hogy mi a normális, mert nem kell minden 3 órában cserélnem, hiszen látom, hogy nincs semmi. viszont kakilni még csak ezidáig egyszer kakilt, csütörtökön este utoljára, azóta semmi. bár a védőnő és a gyermek orvos is azt mondta, hogy normális az ilyen kicsi babáknál, hogy akár 4-5 napig sem kakilnak. azért ez még mindig aggaszt egy kissé, de remélem, hogy az is csak megindul már valamikor.


a fürdetést is most már bevezettem kb. 7-8 között, és bár nagy orditással zajlik az egész, de azt hiszem, kezdek bele jönni.


Most már egy kicsit nyugodtabb vagyok, és nem ugrom azonnal minden mozdulatára, mint egy idegbeteg, hogy mi baja lehet, vagy nem ellenőrzöm 5 percenként, hogy lélegzik-e még.


Vannak olyan pillanataim, amikor nagyon boldog vagyok és vannak olyan pillanataim, amikor megint rám jön a sirás és mintha depresszióba kerülnék hirtelen és nem tudok mit kezdeni ezzel az új helyzettel. én nem tudom, hogy ez normális-e.? ti hogyan birkóztatok meg az első pár nappal? mindenkinek ilyen nehéz és mindenkinek volt ilyen hangulatváltozása? ne értsetek félre nagyon szeretem a kicsit, vártuk is, hogy jöjjön, de néha, amikor nagyon fáradt vagyok és nem igazán tudom megnyugtatni, akkor nagyon nehéz és nem tudok mit kezdeni a szituációval. jah, és egyébként egyáltalán nincs segitségem.


Köszönöm, hogy válaszoltatok!

2011. júl. 18. 09:00
 17/19 anonim ***** válasza:

majd belejössz , ne aggódj :)


én pont az ellenkezője voltam, attól kezdve, hogy hazajöttünk a kórházból kettesben voltunk, férjemmel az első 3 hétben nem is igen láttuk egymást mert 15 órákat dolgozott :(

nekem valahogy minden ment, iszonyú kiegyensúlyozott voltam és minden helyzetet nagyon jól kezeltem, tudtam mikor mit kell csinálni, mi baja lehet, stb.

nagyon jó időszak volt nekem az első pár hét :)


most viszont nagyon szerencstlen vagyok, 20 hónapos a fiam, nem tudom a hisztit kezelni, nem tudom hogyan kezdjem a bilizést, alig értem mit mond :SSSSSS


boldog babázást neked :)))

2011. júl. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy írtál!

Mi is így voltunk az elején.Nem aludtam,folyton néztem a babát,hogy lélegzik e/pedig van légzésfigyelőnk :)/

Semmi baj,ha csak egyszer a héten kakál a babád.Ha nem erőlködik,nem zavarja,nem fáj a pocikája akkor nem gond.Ha esetleg azt látnád,hogy erőlködik egy kis tornával /lábait behajlítva körzöl velük/segíthetsz rajta.Pici kamillás tea is segít fél csipet cukorral elkészítve,vagy esetleg hőmérőt bedugod a popsijába és körbe mozgatod/ez a leghatásosabb :)/

Az evés köbe bealvás idővel megszűnik :)Olyan édesek ilyenkor,én hagytam a kisfiamat cicin ilyenkor is,hagy termelődjön a tej.

Látod egyedül vagy és mégis megoldasz mindent,nagyon ügyes vagy!Ez nagyon nehéz időszak,és borzasztó fárasztó!

Nekem több hónap kellett,amikor már azt mondtam,hogy nem aggódom mindenen és kezdem élvezni az anyaságot.

Ha bármi kérdésed van,itt szívesen segítenek.

Jó babázást és pihenj ha alszik a babád!

2011. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, még egyszer! a biztató szavak azt hiszem mindig jól jönnek mindenki számára. régebben is jártam sűrűn erre az oldalra, mert hasznosnak találom,főleg most, hogy tapasztalatokat válthat az ember egymással, ez óriási segitség (legalábbis számomra)!
2011. júl. 18. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!