Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegyes táplálású (anyatej+táps...

Vegyes táplálású (anyatej+tápszer) babátok hozzátáplálását mikor kezdtétek?

Figyelt kérdés
írnátok a tapasztalataitokról?
2011. júl. 27. 21:13
1 2
 11/18 xStefix ***** válasza:
69%

Te pedig annak olvass utána, kedves kommentelő, hogy a szoptatási szakembereknek (akik történetesen szintén rendelkeznek belgyógyászati stb. ismeretekkel, nem egy közülük szintén eüs végzettségű, de legalábbis van személyes TAPASZTALATA a szoptatásról), mi a véleményük az orvosi kamara gluténnel kapcsolatos álláspontjáról. Pl. itt is megnézheted:

[link]


Én mélyen tisztelem az eüsöket, magam is közeli pályán vagyok (dietetikus), de pont épp a szoptatás és hozzátáplálás tekintetében már megtanultam, hogy ne elsősorban az ő véleményükre adjak, hanem az ibclc-kére.

2011. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 xStefix ***** válasza:
69%
És magam is elég naprakész vagyok a témában, lévén önkéntes szoptatási segítő. :)
2011. júl. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hozzátáplálásról beszélünk,nem pedig elválasztásról.

Azért mert a babám kap délben almát,répát...stb még szopizik.Azért érdekes,hogy mióta mást is kap azóta nem fáj a hasa,normális a széklete,kiegyensúlyozottabb,jobban fejlődik.

Ez egy olyan téma amiben úgy is mindig megfog oszlani az emberek véleménye....

Kedves kérdező látni fogod ha a babád érett a kanalas ételre.Ha elfogadja és kéri akkor bátran adhatod neki.Ha nem nyitja a kis száját,kiköpi,nem mutat érdeklődést az új íz iránt akkor várj vele pár hetet és próbálkozz újra.

2011. júl. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok véleményt. Nem akartam vitát szítani, habár tudom ez egy megosztó téma. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha már kevesebb az anyatej és kell pótlás, ki, hogy csinálta.

A babám 4 hónapos, még nem mertem neki adni semmit, majd a védőnőt is megkérdezem.

Sokszor olvasom és hallom, és itt is említettétek, hogy a hozzátáplálás megkezdésével rendeződik a széklet és a hasfájás is csökken, ennek lehet valami alapja, vagy tényleg csak az idő gyógyító hatása??

2011. júl. 28. 11:47
 15/18 xStefix ***** válasza:
Erre a kérdésre én spec. magamnak se tudok pontosan válaszolni, úgyhogy írtam a szakiknak. Ha érdekel, neked is leírom majd, ezen is lehet gondolkodni. :)
2011. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Kedves Stefix, nagyon megköszönném, ha megírnád. Sokat pörögtem ezen a témán (sajnos) mióta megszületett a gyerek. Várom majd, hogy mi a szakvélemény.
2011. júl. 28. 12:28
 17/18 A kérdező kommentje:

Bocsi, rosszul írtam a neved,

tehát újra,

Kedves Stefi,

.....

2011. júl. 28. 12:29
 18/18 xStefix ***** válasza:

Kérdező, eddig ilyen válaszok érkeztek (tartalmilag idézek):

A hozzátáplálás megkezdésének ideje gyakran egybeesik a mozgásfejlődés hirtelen megindulásával, és az eüsök és az anyukák is gyakran (indokolatlanul) összekötik a kettőt. Azaz, valószínűsíthető, hogy nem is maga a szilárd étel bevezetése az, ami rendezi a pocakot, székletet, hanem az egyre aktívabban mocorgó baba saját maga. Tehát, bár időben egybeesik a kettő, nem lehet direkte összefüggésbe hozni őket - de sokan a látszat miatt tévesen ezzel magyarázzák a dolgot, tutifixre.


További tippként pedig a hordozókendő jött még, mert ebben egyrészt testközelben van a baba, ami nyugtatja, másrészt folyamatosan mozog, ring, így a gravitáció is segíti a táplálék mozgását, a szelek távozását.


Te nem eszel valami oylasmit, amitől fájhat a babád pocakja?


Illetve időben nem köthető össze a tápszer adása a pocakfájás kezdetével?

2011. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!