Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érzi úgy néha, hogy...

Más is érzi úgy néha, hogy egyszerűen nem megy neki az anyaság?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, úgy érzem, semmit sem csinálok jól, nincsenek anyai ösztöneim. 11 hós a kisfiam, és mára virradóra félóránként felsírt, fogalmam sincs, miért, nappal alig alszik, ha sikerül fél órát, azalatt is kétszer kell visszaaltatni. Már teljesen kivagyok, étkezéseknél kiveri a kanalat-poharat a kezemből, hisztizik. Mostanában fogytán a türelmem emiatt, semmiben nincs sikerélményem, soha nem hallgat rám, ha azt mondom, nem szabad. Most is ordít, úgyhogy abba is hagyom az írást. Nekem nem megy ez az anyaság.
2009. ápr. 6. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nem megy. Türelem. Biztos van valami oka annak,hogy sír. Melege van vagy csak egyszerűen anyára vágyik. Ne keseredj el ez mindenkinél előfordul.
2009. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem is lennél anya, ha ez nem zavarna:-)

Amúgy én is sokat gondolkodom azon, hogy azt gondoltam jobb anya leszek.

Vannak ilyen időszakok, majd jobb lesz, tarts ki:-)

2009. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne altasd nappal,akkor éjjel aludni fog.Nem minden gyerek igényli a sok alvást.Evésnél próbáld lekötni valamivel.Adj kanalat a kezébe,vagy játékot,próbál énekelni,mesélni.A fedő,a a papírdoboz nagyon jó játék.Ha ennyit sír a gyerek,akkor valami baja van.

Nem Te vagy rossza anya.De az orvost nem ortana megkérdezni

2009. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Na én ezzel most vagyok így mikor a kislányom 2 éves. Ha már ez így bánt, az már azt jelenti hogy jó anya vagy, hiszen keresed a megoldást. Akkor lennél rossz anya ha nem érdekelne!

A kicsi meg majd túllépi, kinövi ezt a korszakot és akkor könnyebb lesz!!! Bár lehet lesz még nehezebb is, de lehet könnyebb jön majd ezután! Ezt nem tudjuk előre! Nekem idáig nem volt semmi gond a lányommal, most meg nem bírok vele! Próbálom tekerni az idő kerekét hogy hátha kinövi hamarabb! :) Nem könnyű anyának lenni, de igazán mindenki csak akkor jön rá amikor ott van az adott helyzetben!!! De a nehézségekkel együtt sok szépséget is ad az anyaság!

2009. ápr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amikor terhes voltam lelki szemeim előtt láttam, ahogyan tologatom a babakocsiban a kisbabámat, kiegyensúlyozott, szép kismamaként, mosolyogva. Ehez képest úgy nézek ki mint egy elmebeteg, a kisfiam ordít a babakocsi láttán is és igen, én is azt hiszem rossz anya vagyok, mert soha nem tudom kitalálni, hogy miért sír.

Szerintem viszont az a legfontosabb, hogy mikor sírnak, vígasztaljuk őket. Akkor is mikor úgy érzed dühödben, tehetetlenségedben kiabálni "lenne kedved", vígasztald, simogasd, beszélj lágyan hozzá. A babák nagyon érzékenyek az anyukájukra. SAjnos az én kicsim is elég "problémás" (vagy inkább én :) ).

2009. ápr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokszor érzem ezt: a babasírás olyan, mint egy találós kérdés, amire minden nap, minden percben más a válasz. Néha sikerül kitalálni, mi a baj, néha nem. Irigylem azokat, akik mindig tudják, mit kell csinálni. Az enyém nyolc hónapos lesz lassan, és csak mostanában kezdtem azt érezni, h' talán kicsit könnyebb vele, de a mai napig úgy érzem, h' nem akarok második gyereket, mert egyszerűen nem vagyok alkalmas rá. Bocs, h' segíteni nem tudtam; azt hiszem inkább csak jó volt végre leírni. Szóval nem vagy egyedül.
2009. ápr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja és előző vagyok. Lehet még hogy időváltozást érez, ők érzékenyek rá nagyon. Vagy egyszerűen csak ilyen fejlődési korszakba lépett, ami lehet csak egy két napig tart! Reméljük!

Az is lehet ahogy írták hogy lehet vmi baja van. Lehet éppen kerülgeti vmi vírus, betegség. Ha nem változik vidd el orvoshoz, max azt mondja hogy nem beteg. Veszíteni valód nincs.

2009. ápr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az előző a 17.00-ás, 2 éves kislány anyukája. Csak mire megírtam írtak közbe ketten. :)
2009. ápr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom neked Tracy Hogg: A suttogó titkai című könyvet.

Amellett,hogy tanácsokat,tippeket ad,elolvasás után igazi anyának fogod érezni magad,hiszen lekiekben is sokat segít.Kitartás menni fog!

2009. ápr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ. Az este már jó volt, nem sírt, minden oké volt Vele, remélem, holnap jobb lesz. Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül. Köszönöm!
2009. ápr. 6. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!