Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyermekes Anyukák! Mekkora...

Többgyermekes Anyukák! Mekkora a korkülönbség gyermekeitek között? Milyen neműek? Hogyan reagált a nagyobbik, amikor megérkezett a kistestvér? Van ideális korkülönbség?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 17:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
2 hónap híján 3 év korkülönbség -soha semmi gond nem volt :) 2 lány.
2011. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

NNálunk 9 év és 2 hónap van, nagy-fiú (11,5 éves), kicsi-lány (2,5 éves) lesz.

Imádják egymást, nagy most lent nyaral az Adrián,a kicsi minden nap kérdezi, hogy hol a bátyja, de ha beszélünk telefonon a naggyal, neki is mindig első kérdése, hogy mi van a hugával.

2011. aug. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

17 hónap a különbség. Miután tervezett volt a tesó is, így már a terhesség elejétől mondogattam hogy jön a kishugi....

Semmi komolyabb féltékenység nem volt. A pici 5 hónapos, a nagy 22 hónapos.

2011. aug. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

nálunk 2 év 8 hónap lesz. (1 hónap múlva születik a pici). már most iszonyú féltékeny a kislányom, nagyon-nagyon anyás, egyre inkább, előjött a szeparációs szorongása, és nagyon nem szereti, ha a babáról van szó. hogy mi lesz konkértan, mikor megszületik, nem tudom, de sok jóra egyelőre nem számítok. amúgy én is meséltem neki, hogy így meg úgy, pici lesz, pelenkás lesz, kiságyban fog alduni, ő meg a nagy ügyes fog segíteni nekem. hát annyit értem el vele, hogy egy időre visszaköltözött a kiságyba (szerencsére erről már leszokott, cserébe iszonyú nehezen alszik el este, és ott kell mellette feküdnöm, míg ez be nem következik), a pelenkától nem hajlandó megválni, se a cumitól (merthogy ő is kicsi még)....ha véletlenül a játszón megkérdi egy másik anyuka, hogy vagyok stb, akkor ő egyből elfárad, menjünk haza, vagy egyszerűen csak el akar onann húzni, ha nem megyek, akkor meg sírva fakad (nem hiszti, komolyan elkeseredik). hát ,nem egyformák a ygerekek, bár sokszor gondolom, miért pont én szívtam meg ennyire. :S

szerintem ha korábban jött volna a tesó, akkor könnyebb lett volna,mivel még nem látta volna annyira át, hogy ez mivel jár (persze nyilván még most se látja át teljesen, de azért másfél évesen biztos nem törődött volna a dologgal).

2011. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 annamari69 ***** válasza:
88%
A lányom és a középső fiam között 2 év 4 hónap van, a középső és a legkisebb fiam között másfél év. Kicsinek is jól megvoltak, nem volt féltékenykedés, a lányom sokat segített a kicsiknél (hozta a pelenkát, a popsitörlőt vagy ha ki kellett mennem a postáshoz, figyelt rájuk...). A középső nagyon félénk volt, a kicsi meg rettenetesen vagány, így amikor nőni kezdett a kicsi, úgy erősítette a nagyobb fiút, pl. mindig megvédte az óvodában, a nagyobbakat is megrugdosta, ha bántották a testvérét. Volt egy időszak, amikor a lányom valamelyik fiút mindig maga mellé állította, és a harmadikat kiközösítették, ahogy nőttek a fiúk, most már inkább ők fognak össze a lány ellen. Most egyszerre kamaszodnak (18, 15 és fél, 14 évesek), jól megvannak, bár időnként vannak veszekedések, hol a fiúk kapnak hajba, hol valamiért a lánynak szólnak be, ő meg megsértődik... Ja, és néha mindhárman ellenünk, a szülők ellen vannak. Szóval vívjuk a csatákat. Amúgy szeretik és segítik egymást, pl. a lányom sütit süt vagy főz a fiúknak, ha nem vagyok otthon, volt, hogy megrajzolta a kisebb rajzát, amit a suliban kellett leadni, vagy megírta az angol fogalmazását, a középső segít a kicsinek beállítani a számítógépét, esténként együtt néznek filmet... jó testvérek, igazán nem panaszkodhatom :-)
2013. júl. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!