Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek szülés után...

Anyukák, akiknek szülés után a hasuk kicsit lógott és felesleg is maradt bőven, hogyan szabadultatok meg tőle?

Figyelt kérdés

Én most szültem 3 hete, de szó szerint a régi nadrágjaimból egy sem jön rám, sem szoknyák, semmi... tegnap bevásárolni akartam menni és vagy 1 órát a szekrényben turkáltam, mert még a melegitőim sem jöttek rám, sirtam, mint egy gyerek.... katasztrófa. nekem egy kicsit megereszkedett a hasam, ha felveszem a csipő nadrágjaim, fent kibuggyanok és nem tudom behúzni. nem is beszélve arról, hogy még csikos is vagyok, nagyon szégyellem magam a férjem előtt!


Anyukák, akik hasonló helyzetben voltatok/vagytok, hogyan szabadultatok meg a kilóktól a has és csipő tájékán, pláne az "lógós hastól"? (én már nem szoptatok, mert már nincs tejem, még mielőtt valaki mondaná, hogy szoptatás alatt nem lehet fogyókúrázni)


A válaszaitokat előre is köszönöm!


2011. aug. 1. 10:31
1 2
 11/15 szchylla válasza:
Ne aggódj!!! Én is így voltam. Én 7 hónapja szültem,mikor a babám 3 hós volt, nem tudtam semmit még felvenni. Nagyon el voltam kenődve.Aztán a kb 4 hónaptól rám jött az első kissé nagyobb nacim... Nagyon örültem neki! Aztán fokozatosan a többi is! Mostanra már mindent vissza tudok venni, pedig még mindig van rajtam "felesleg", ami a terhességgel jött fel! Szóval fel a fejjel, és várj még egy kicsit!!!
2011. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem szerencsére nem maradt sok szülés után, viszont a szoptatás alatt felszedtem egy pár kilót :))) Nem sokat, de ahhoz épp eleget, hogy ne legyen kényelmes egy ruhám se... a nadrágok a hasam miatt, a felsők a mellem miatt :))

Szóval félretettem a női büszkeségemet, és vettem néhány ruhát eggyel nagyobb méretben, és nem bántam meg, nagyon kényelmesek, és jól érzem magam benne :)

Most már majdnem fél éves a picim, a farmerbe már övet kell tennem, de még így is kényelmesebb, mint a szülés előtti nadrágok...


Szóval ha telik rá akkor vegyél néhány kényelmes melegítőt (úgyis legtöbbet az fog kelleni) meg egy jó farmert, hidd el megéri, főleg ha még akarsz gyerekeket ezek jók lesznek mindig szülés után :)))


A másik meg az, hogy 3 héttel szülés után még ne diétázz meg ne terheld magad, pihenj, és majd mondjuk 1 hónap múlva ha jól érzed magad akkor kezdj el kicsit mozogni, de akkor se csináld még ki magad, meg figyelj oda a kajálásodra.

Én már azt is megérzem magamon, ha egy vacsit kihagyok, de sajnos ezt nem nagyon tehetem meg, mert akkor reggelre nincs mit enni a babámnak, szóval egy ideig még muszájból kell ennem:(( De megéri, mert így is hálás vagyok, hogy tudom szoptatni :)

De ha nálad sajna úgy alakult, hogy nem megy, akkor hamarabb el tudsz kezdeni diétázni, de azért arra figyelj oda, hogy ne éhezz, mert akkor nem lesz energiád a babára.


Bocs ha kicsit hosszú lettem, remélem hamar magadra találsz újra!

2011. aug. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves és bátoritó szavakat! nagyon rám fér! Koplalni nem fogok, bár soha életemben nem fogyóztam, szerettem a 65-70 kg körüli súlyomat, ezért gondolom nekem ez nehezebben fog menni. úgy gondoltam, hogy egy nap egyszer eszem, de akkor azt, ami jól esik + nap közben gyümölcsök és persze sok folyadék.
2011. aug. 1. 13:31
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!


A 13:22 vagyok :)


Persze, hogy fog menni, csak elhatározás kérdése!

Viszont azt nem ajánlom, hogy egy nap csak 1szer egyél, mert akkor csak elfogy az energiád, és azzal nem tudsz tartósan fogyni.

Inkább egyél 5ször, de figyelj oda, hogy mit és mennyit.

Én cukros voltam a terhesség végén, és betartottam a diétát amit mondtak, és az utolsó 2 hónapban nem is híztam semmit! Ja, és persze nem is voltam sosem éhes, ez volt a legjobb benne :))

Ne egyél sok kenyeret, és ne egyél 6-7után. Vigyázz a cukros dolgokkal, szóval a szénhidráttal.


De ezt csak a gyermekágy után :)


Sok sikert!

2011. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nah, igen, persze, ahogyan te is mondod nem mindegy, hogy ki mit ért diéta alatt! kenyér nélkül szinte semmit nem eszem meg, sem húsokat, sem tésztákat semmit, az édesség megint gyenge ponton, de talán tudni fogom kordában tartani a vágyaimat. :) Köszi a tippeket!
2011. aug. 1. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!