Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódtatok, és végül egészsége...

Aggódtatok, és végül egészséges lett a babátok?

Figyelt kérdés
Ti is aggódtatok a terhesség alatt, hogy a babátok véletlenül nem lesz egészséges? És végül mégsem lett semmi baj. Igaz? Kellene pár megnyugtató válasz.
2011. aug. 11. 16:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó4

Enyémnek is az van!

Utolsó nap a kórházban vették észre, azóta a Madarász utcai kórházban voltunk pár alkalommal,mert mindig nézik . Űa szivénél vmi ér nem nőt máé g össze...picinek 4 mm-es volt a rés, 6 hósan 3mm... Legközelebb 1 éves korban visszük, remélem már kinőtte.


Ti jártok nézetni??


KEdves kérdező, ne aggódj, ez teljesen természetes, én is féltem nagyon,de nincs gond.

2011. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Nem szabad ilyen gondoltatokkal foglalkozni...én sem teszem a következő terhességem alatt.

Az elsőt végigparáztam. Hülyébbnél-hülyébb gondolataim voltak. Sajnos be is vonzottam a rosszat.

Miután egy nehéz, komplikációkkal teli szülés után hazahoztuk a totál besárgult, állandóan alvó, nem szopó kisbabánkat, 10 hetesen kiderült, hogy hypotón és probléma van a szemével.

Persze azóta sok-sok vizsgálaton végigmenve, fejlesztőket bejárva mára megnyugodtunk. A kislányunk rendbe jött, mindenben szépen fejlődik, úgy ahogy kell.

A következőnél a lehető legnyugisabb kismama leszek.

2011. aug. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
igen, és igen :) csakhogy egyensúlyban legyenek a válaszok, mert eddig inkább beteg kisbabákról írtak
2011. aug. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsóhoz, igen, nagyon aggódtam, mindenféle különvizsgálatokat elvégeztettem emiatt. De egészséges lett teljesen.

Viszont most is folyton aggódom, nehogy valami baja essen – szóval ez szerintem alkat kérdése, irigylem azokat, akik könnyedén veszik az anyaságot, számomra, úgy érzem, örök para lesz. :)

2011. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Az elsőnél aggódtam, ijesztgettek, de nem történt semmi baj! Pedig magas volt a vérnyomásom, fenyegető vetéléssel indultunk, koraszüléssel riogattak, de időre született, és csodás, egészséges 11 éves ma már.:)

A másodiknál minden rendben volt, majd itt is jött a fenyegető vetélés, de már nem tudtak megijeszteni semmivel, mert megfogadtam, hogy nem hagyom elrontani a 9 hónapot, minden rendben lesz! Aztán 28 hétre megszületett a kisfiam korai lepényleválás miatt. Pedig a koraszülésről még csak nem is olvastam, és biztos voltam benne, hogy velünk nem történhet meg. 10 hétig kórházban a pici, idegi összeomlás itthon, baba nélkül. Kitartó fejés 3 hónapig éjjel-nappal, el ne apadjon a tej, majd kiderült, hogy nem szoptathatom. Most 7 hónapos, minden veleszületett problémája rendeződik, a kamrai sövényhiány bezáródott, az anémia megszűnt, a szeme rendben (műtötték ROp-pal), csak a hemangióma nem változott, de biztos vagyok benne, hogy az is elmúlik majd. És még valamiben biztos vagyok. Hogy soha többet nem fogok szülni. Egyszer összetört a szívem, többet már nem bírnék ki... De jó látni, hogy körülöttem minden kismama és baba egészséges, szóval ez az én sorsom volt, és nem ismétlődik.:)

2011. aug. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Az elsőnél nem aggódtam, eszembe se jutott, hogy lehet valami baja, 20 éves voltam, minden rendben volt a terhességgel, 9/10-es Apgarral született 4 óra alatt a lányom. Aztán árnyalatnyival mindent később csinált, mégsem annyival, hogy bárkinek gyanús legyen. Erősen hiperaktív jegyeket mutatott, a figyelmét alig lehetett lekötni, több pszichológusnál, neurológusnál is voltunk, mégis csak 6 évesen mondták ki, hogy autisztikus jegyeket mutat, értelmileg sérült, középsúlyosan. A hiperaktivitás sokáig "fedte" a problémát. Nem tudni, mitől van, nincs oka... szóval az egészséges születés se garancia.

Sajnálom, hogy ilyen negatív dolgot kellett írnom, de ilyen is van sajnos.

2011. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nekem 2 babából, 2 beteg. 2,5 éves és 6 hónapos.

Nem részletezném, nincs hozzá lelki erőm. Teljesen ki vagyok borulva, most megyünk a kislányunkkal genetikushoz.

A kórházból mindkettőt egészségesen adták ki.

2011. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

szió, próbálj megnyugodni, tudom, hogy nehéz, de totál felesleges, hisz úgysem tudod ezt befolyásolni.

Én is végiggörcsöltem a terhességemet, minden vizsgálatra elmentem, sőt volt, hogy 2x is(Uh ra a kórházba, meg magánba is, hogy lássa 2 különböző doki, hátha egyik nem vesz észre vmit), genetikai vizsgálat, lepénybiopszia, minden, már mindenki rajtam röhögött, anyukám meg velem sírt, mert annyira sajnált, de azért a végére vhogy lenyugodtam, és az uccsó 3 hónap szép volt, és nagyon jó visszagondolni rá, és a kislányom jövő héten 1 éves lesz, és majd kicsattan, irtó rossz, és virgonc, kutya baja.

NEKED IS ÍGY LESZ, próbáld élvezni a babásodást, mert ennél szebb dolog nincs az életben egy nőnek, hidd el , így 1 év távlatából, már én is csak nevetek magamon, és potyognak a könnyeim, ha arra az érzésre gondolok, mikor megmozdult, meg dumáltunk hozzá, meg amikor kibújt, istenem...:-)

Minden jót, és próbálj megnyugodni!

2011. aug. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
51%

Ahhoz képest, hogy megnyugtató válaszokat kért szegény, rosszabbnál rosszabb dolgokat lehet olvasni. Elhiszem, hogy ez a valóság, de nem értem miért kell a frászt hozni másra????? Azon meg kiakadtam, hogy "az egészséges születés sem garancia!" Ezt miért nem tartja meg valaki magának??? Ha már neki nem jó, más is stresszeljen 6 éves korig? ISTENEM!

Természetesen én is aggódtam valamennyire, ez valóban mindenkiben benne van. A kislányunk egy nappal a kiírt dátum előtt született 10/10-es apgarral. Minden a legnagyobb rendben van és ez így is marad.

Javaslom csak a valóban megnyugtató válaszokat olvasd el többször, és hidd, hogy ha eljön az idő, nem lesz semmi baj! Hiszen miért lenne? :)

Akinek nem tetszettek a soraim, lehet lepontozni!


Szép Napot mindenkinek!

2011. aug. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:12



Sajnálom és nagyon sok erőt kívánok! Bár tudom, hogy ez semmit nem használ.

2011. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!