Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódtatok, és végül egészsége...

Aggódtatok, és végül egészséges lett a babátok?

Figyelt kérdés
Ti is aggódtatok a terhesség alatt, hogy a babátok véletlenül nem lesz egészséges? És végül mégsem lett semmi baj. Igaz? Kellene pár megnyugtató válasz.
2011. aug. 11. 16:55
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Amikor még csak terhességi teszt alapján tudtuk, hogy terhes vagyok, egyik este úgy 22 után elkezdtem vérezni, persze nem rég laktam itt, s nem tudtam hová lehet fordulni, neten utánanéztünk a dolgoknak, majd telefonálgatások után megtaláltuk az ügyeletet, ahol megvizsgáltak, s mivel 1-2 hete kellett volna megjönnie, így azt mondták, hogy ez menses, de biztos voltam benne, hogy nem az. Addig addig állítottam, hogy még a vérzésem alatt is megcsináltam egy tesztet, s erős pozitív, hogy bent tartottak. Perszea lapon az szerepelt, hogy terhes (s nem az amit mondtak), s meg szeretné tartani a babát, s halvány pozitív a teszt. Hát ha mondtam, hogy erős, nem tudom a halványat honnan szedte. Másnap azzal riogattak, mivel a terhesség elején vagyok, ha az vagyok egyáltalán, akkor tuti bent fognak sokáig tartani, mert még nem biztos, hogy látszik a petezsák, s ha nem látszik, a vérzés miatt aggódnom kell.

Látszott, de még így is nehezen engedtek haza, én meg szombatra hívatalos voltam egy rendezvényre, amit 2 nappal már nem akartam lemondani. Saját felelőségre hazajöttem.

A 3 hónap után ismét vérzéssel a kórházba, más ügyeletes volt, kérdezte hol dolgozom, mondtam h munkanélküli vagyok, a válasz, hogy akkor menjek haza, mert otthon is tudok pihenni, s másnap menjek el a dokihoz, ahol megvárattak, 8-11-ig ültem ott, úgy hogy ömlött belőlem a vér. Hiába szóltunk még a megérkezésünkkor az aszisztensnek, a dokinak elfelejtett szólni, pedig még a kiskönyvemet is bevitte. SZTK-ba jártam, de a doki is ki volt akadva, hogy auz ügyleten hogy küldtek haza, s ott is várnunk kellett. Nem szólt neki senki.

UH-n megnézett, rendben volt minden.

35 hetesen azzal riogadtak, koraszülés lezs, mert 2 ujjnyira ki vagyok tágulva. 40+1 hétre született a kisfiam 9/10-es apgarral, kamrai szívsövény-hiány, s tüdőér-szűkülettel. Folyamatosan járunk kardiológiára, s mellette herezacskója születésekor nem szállt le. A szívsövényhiányt s szűkületet leszámítva egészséges, örökmozgó 6,5 hónapos kislegény.

2011. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
A fiammal 20 hetesen görcsökkel kórházba kerültem, gyógyszerekkel segítettek, hazakönyörögtem magam, itthon feküdtem inkább. Folyamatosan keményedtem, féltem, nehogy elmenjen, majd attól, nehogy koraszülött legyen. 33 hetesen a magándokim az uh-on lassúnak látta,a nyakán volt a köldökzsinór. Beküldött a kórházba NST-re, a keményedések alatt lassult szívverése, a nővér ijesztgetett, hogy már nem mehetek haza(55 km-re lakunk). A doki megnézte a papírt, végül elengedett, annyit mondott, számoljam a magzatmozgásokat. Attól kezdve hetente jártam a dokimhoz, minden alkalommal flowmetria. A lepény mellső fali volt, nem éreztem állandóan a manót, folyamatosan stresszeltem, él-e még, nem lesz oxigénhiánya a keményedésektől, nem lassul-e le túlságosan a kis szíve. 37+5-re megszületett, egy igazi életrevaló, rosszcsont! Hála istennek kutya baja! Már két éves lesz.
2011. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Kedves 09.11-es, valóban megtarthatja az ember magának a felmerült problémákat, igen, pont ezt a hozzáállást érzem az egész világtól jóideje, ne rontsam már el mások kedvét, mindenki örüljön, hogy neki nincs hasonló, és nem is akar tudni róla, ha meg látja, nem veszi észre.
2011. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és együttérzek mindenkivel, akinek beteg a babája, bár úgy olvastam, hogy végül szinte mindannyiótoknak makkegészséges lett a picibabája.

Én gyönyörű, EGÉSZSÉGES kis ikreim (lányok) is megszülettek, semmi bajuk, szépen szopiznak, minden okés.

Köszönöm még egyszer, és mindenkinek nagyon sok boldogságot! :) Utólag tényleg tök fölösleges volt parázni.

2011. aug. 17. 05:56
 25/26 anonim ***** válasza:

Gralula az ikrekhez. Nekem is ikreim vannak, két fiú, 1 évesek. :-)

Én nem aggódtam a lányommal való terhességem alatt és az ikrekkel sem. Lányommal sincs gond (3 éves) és az ikrekkel meg mindenki be volt t-va hogy bajuk lesz, hogy korák lesznek, hogy stb.. Én nyugtattam mindenkit, és lám, igazam lett.

Mindig csak pozitívan....

2011. aug. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2011. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!