Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam most tíz hónapos....

Kisfiam most tíz hónapos. Szeretnék testvért, de még egyenlőre csak neki szeretném minden figyelmemet adni. Késő már negyven évesen szülni a másodikat, mikorra az első már részben önálló, hat-hét éves, vagy nem jó a túl nagy korkülönbség?

Figyelt kérdés
Azt mondják egy anyának két karja van,de szerintem szíve csak egy.Úgy érzem kis korkülönbséggel nem tudnék egyforma figyelmet adni.A párom felvetette a kérdést mi lenne ha mielőbb próbálkoznánk még egy babával.Úgy éreztem sírhatnékom van,mi lesz a pici fiammal ha jön egy másik baba,s őrá kevesebb idő jut.Vagy jobb ha nem szülök még egyet?
2009. ápr. 13. 20:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%
ha így érzel várj még babáz csak nyugodtan én 9 év után szültem , egy az apa és nagy a boldogssságunk
2009. ápr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%
A környezetemben több anyuka is van, akik bizony 40 körül szültek. Egy ismerősöm az első babáját 39 évesen, a volt főnököm a második gyerkőcöt 38 fölött, nemrég egy rokonom a harmadik babát közel 40 évesen. Nyilván nagyobb a rizikó és több orvosi vizsgálatra van szükség, de mindannyian egészséges kicsiket hoztak a világra, ráadásul mindhárman természetes úton. Biztosan vannak hátrányai a késői szülésnek, pl. hogy az ember az unokáit nem biztos hogy megéri, a dédunokákról nem is beszélve, viszont óriási életenergiát adnak a picik éppen ebben az érzelmileg és fizikailag is kritikus életkorban. Például a volt főnököm és az anyukám egyidősek, de össze sem lehet hasonlítani, mennyivel fiatalosabb és energikusabb a volt főnököm, akinek most van egyetemista gyereke, mint anyukám, akinek három jócskán felnőtt gyereke van, akik már mind kirepültek a családi fészekből. Az ex-főnököm egyszerűen jobban benne van a fiatalok világában, az ő gondjaikkal együtt átragad rá a lendületük, életenergiájuk. A testvérkérdést illetően, mi a nagyobbik húgommal sosem jöttünk ki jól egymással, közöttünk 2,5 év van. Életre-halálra versengtünk egész gyerekkorunkban. A kisebbik húgommal 6 év van közöttünk, mindig zökkenőmentes, jó kapcsolatban voltunk. Mindezek után mondanom sem kell, a második babát én is a harmincas éveim végére tervezem, mire a most hat hónapos kisfiam kb. iskolába megy. Reményeim szerint délutánonként majd vele is sokat tudok foglalkozni hogy jó alapokkal induljon a suliban :))
2009. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
igen most divatos a 40 körüli szülés én is 2 -tö anyukát is ismerek szépek csinosak és semmi gond nem volt velük én 36 évesen most szültem és jól vagyunk.
2009. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%
én szerintem tök mindegy mikor szülünk és mekkora a korkülömbsség ugy is jó minden változat :)
2009. ápr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A kedves dokinéninek üzenem, hogy nyilván nagyon okosnak képzeli magát, de a gyermeklélektan nyilván nem az erőssége...abban kéne okosságokat mondani amit az orvostudomány is alátámaszt!
2009. ápr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

én a dokinéni


Szerintem mindenki arról beszéljen amihez ért. (Egyébként pszichofiziológiát, gyermeklélektant, kognitív fejlődést tanítottam is, most éppen írok (nem először) azért ülök a gép előtt.) De mindegy.


Azt hiszem a mai világban egy kicsit túlbonyolítanak, elmisztifikálnak az anyák sok mindent (kezdve a teherbeesés körüli stresszeléstől a lehető legjobb etetési módszer megválasztásáig) és ebből később sok probléma, bizonytalanság adódik. Sajnos a csecsemőkre is "túl sok" idő jut és ezáltal akadályozva vannak az önállóságra való felkészülésben később az önálló döntések meghozatalában...

De ez hosszú téma és ennél a kérdésnél off

2009. ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.Valószínüleg,azért érzem,hogy nem szeretném megosztani a szeretetem másik gyerkőccel,még egyenlőre,mert nagyon megszenvedtem érte.Inszeminációs baba.De ez nem azt jelenti,hogy meg akarom fosztani őt bármitől is.Nem magunkra gondolunk,hanem arra,hogy minél több időt,törődést tudjak adni neki.Szép napot kívánok,örömteli babázást.
2009. ápr. 14. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!