Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik? 9 hetes,...

Miért nem alszik? 9 hetes, eddig minden étkezés után szépen elaludt. Most nehezebben alszik el, és 1 óra után felébred, sír, látom, hogy álmos, de nem tud vissza aludni. Ez megy 1 hete. Teljesen tanácstalan vagyok. Nem tudom elaltani.

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 16:42
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Most megint megszoptattam, 50 perc alatt evett 90grammot, nagy nehezen. Most betettem a kiságyába, nézelődik. De mit csináljak, ha elkezd 30 40 50 perc múlva üvölteni? Megint adjam a mellem a szájába? Akkor ez így fog menni örökké, megtanulja ha sír van cici, ezért mindig sírni fog, és nekem nem lesz 3 szabad percem sem tőle.
2011. aug. 21. 13:35
 12/34 anonim ***** válasza:

(fili)

Ez ne haragudj de butaság. Nem pavlovi reflex a szopás.

Amikor kéri adni kell mint írtam ezen átmentünk és nem lett sűrű szopi nem ravaszkodnak a babák, hogy így "kínozzák" szegény anyukájukat. DD Csak egy kis türelem kell.

A nagyon gyakori, szinte folyamatos szopást a szakirodalomban cluster feeding-nek nevezik. Nem káros, sőt, ilyenkor emelkedik a szopott tej összes zsírtartalma. Megnyugtatja a babát, segít átvészelni a nehéz időszakokat.

A fájdalmas szoptatásnak és a fejfájásnak is van oka, de itt hosszú írkálni. Azért írtam, hogy hívj egy szopis tanácsadót, hogy tudd meg mi az az örömteli szoptatás.

Az egész fejben dől el. Ha nem fájna szeretnél szoptatni?

Nagyon drukkolok, hogy ne kelljen tápoznod és élvezd a szopit.

2011. aug. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Köszi. Én élvezném, ösztönösen adnám neki a cicit. Ezért adtam ma is, de ismét elkezdődött az ami 1 hete. "Vergődik" a mellemen, megbüfizetetem, de ugyanugy vonaglik szegény. És ugyanezt csinálta mielőtt cumisüveget kapott volna. Szopott 60 grammot, üvöltött, volt még lefejt tejem a hűtőben 60 gramm azt is megkapta, és 20 gramm tápot. Nehezen elaltattam. De tudom, hogy max 1 óra múlva kiabálni fog.
2011. aug. 21. 19:25
 14/34 A kérdező kommentje:
A pavlovi reflexről meg csak annyit, hogy mondenki mást mond. Ne hagyjam sokáig a cicimen, mert később nem lehet majd leválasztani. Ne hagyjam, hogy sokat egyen, mert fájni fog a hasa, ne egyen keveset, mert ordítani fog, ne aludjon el a cicimen, mert majd CSAK úgy fog elaludni ezentúl, hagyjam elaludni a cicimen, mert az jó neki. Komolyan mondom néha falnak mennék már a sok jó tanácstól:-(
2011. aug. 21. 19:27
 15/34 anonim ***** válasza:

(fili)

Valahogy éreztem, hogy szeretnél szoptatni, csak ilyen fájdalmasan ki a fene szeretne.

Itt valóban sok "okoskodó van" ezért csatoltam a szopis oldalt. Gondolj csak bele a természeti népek és régen nagyanyáink akkor adtak amikor kért nem volt ebben semmi tudományosság meg internet meg innen-onnan jövő jó tanácsok, amibe valóban beleőrül szegény anya.

Hidd el végig csináltuk és tudod a közmondást /ez nem rád vonatkozik/ DD csak a hü... tanul a saját kárán. Azóta már nagyon sok anyukának segített a lányom is. És látod a szakmaiságom ellenére még most is rengeteget tanultam.

Nálad a nagyobb probléma, hogy fáj a fejed és a melled szopi közben. Szerintem ha ezt kitudnád lőni egyáltalán nem izgatna mikor kér cicit. A sírás, forgolódás szerintem igenis cumi zavaros lett a baba. Biztos, hogy nem adnék tápot,mert ezzel egyenesen arányosan csökkented a kiszívott tej mennyiségét. És szépen lassan elapad. Sőt fejni, fejni szopik után.

Ha fejlődik a babád csak pár hét és túl lennél ezen tortúrán.

Remélhetőleg a fejfájás pszichés eredetű, de azért egy dokival kellen konzultálnod. A melled ha fáj szopás közben az nem lehet, hogy nem jól cuppan rá?

2011. aug. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, én írtam, hogy fili milyen jókat írt.

Nálam is probléma volt a fájdalmas szopi. 1,5 hós koráig így szoptattam a babám, bimbóvédő nélkül, igaz, csak az egyik fájt, de irgalmatlanul. Sírtam néha közben, és szorítottam a fogam. Teljesen úgy nézett ki, hogy jól van cicin a baba szája, de idővel rájöttem, hogy mégsem. Ugyanis megoldódott a probléma, amint a baba megtanult helyesen szopizni. Voltam szoptatási tanácsadónál is, mivel teljesen tanácstalan voltam. Ő sem talált semmit, és nem tudta, mi lehet a gond, csak azt, hogy mégsem lehet jól mellen a baba. (Látszólag minden stimmelt!) Akkor nem hittem neki, de utána már igen...

Amit tehetsz: próbáld meg a helyes szoptatási testtartást felvenni, pl. fekvőnél a szembefordulás, a baba szája a bimbóddal egyvonalban, teste feléd fordulva. Így add a szájába, és úgy, hogy pont szabályosan kapja be. Próbálgasd ezt többszöri csúsztatásokkal, picit emeled a cicid közben, hogy lentebbről kapja be, hátha ez a kulcs.

Én úgy is kísérletezgettem, hogy fordultam. A baba velem fordított testtartásban volt, vagy rajtam, vagy alattam, stb., mindenféle pózt kipróbáltam, végül valahogy magától megoldódott a probléma. 50 perc szoptatás "nem is olyan sok", én 2x annyit szoptattam alkalmanként. :)

Fogzásnál is megszenvedtem, amikor harapta, és teljesen kisebezte az egyiket, be is szakadt a bimbóm alul, na ekkor is fordultam, hogy a sebet kihagyva legyen rajtam a szája. Csak okosan! Meg tudod te is magadtól oldani a problémád, ne félj! Ha most sebed van, kenegesd pl. Lansinohhal, patikában kapható, és ha jól van mellen a baba, akkor 2-3 nap, és begyógyul a seb.

Szerintem napok kérdése, és sikerül újra szoptatnod a babát.

Ami teljesen felesleges, az a méricskélés. Nincs rá szükség, ha a havi méréseknél meghízza a minimumot, és jó kedélye van a babádnak. :)

Olvasgass, művelődj a neten magadtól, én is tudok ajánlani honlapot:

www.lll.hu

Nagyon jó kis szoptatásbarát oldal!

Egy kérdés: azt tudod -e, hogy hol fáj a cicid? Melyik ponton? Ha nem, akkor szopi után tapogasd finoman, és ahol érzékenyen reagál, ott sebzi a baba. Nos, ha ezt tudod, eggyel közelebb vagy a megoldáshoz. :)

2011. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a bíztató szavakat, nagyon sokat segítenek:-)

Próbálom csak szoptatni, látom mennyire jó neki, mondjuk a cumisüveg is jó, mert azzal nem kell dolgozni,de a mellemen nagyon jól ellazul. És ami nem utolsó, hogy anyatejet bármikor lehet neki adni.

Fili, voltam orvosnál a fejfájással, mert nem csak olyan kóbor fejfájás, hanem hányással járó migrén. Annyit mondott, hogy a szoptatás érösszehúzó hatása miatt van. Sajnos nekem olyan fejfájás jutott ami minden egyes szoptatásnál jelen van, kaptam rá gyógyszert amikor nem múlt el a fájás, de akkor nem szoptathattam. Aztán már odáig jutottam, hogy inkább nem szoptatok, mert az ágyból kikelni sem tudtam lassan, így lett a fejés. De mivel már a fejésnél is fáj a fejem, tök mindegy, hgy mit csinálok, úgy döntöttem, hogy akkor legalább a gyereknek legyen jó,és szoptatom.

Mérés: UTÁLOM! Este nem mértem már meg, és ma reggel sem. Majdcsak legyőzöm ezt a hülye szorongást is amikor sír. Sose tudom miért sír:-(

Tegnap le kellett adnom a nagyijához, ezért kapott tápszert 30 grammot, ezenkivül csak anyatejet mellből, ma annyiszor próbálom mellre tenni ahányszor csak tudom, hogy sok sok tejem legyen, és ne kelljen neki bírkózni a szívással most, míg megszokja, hogy megint dolgozni kell a kajáért, nem úgy mint a cumisüveggel.

Mellfájás: Nekem nem a bimbóm fáj, szerintem ő nagyon jól kapja be, hanem amikor szív akkor érzek fura fájdalmat az egész mellemben, olyan mintha szívná és nem tej jönne hanem tűz szaladna végig az összes csatornán, én meg csillagokat látok.

2011. aug. 22. 08:17
 18/34 anonim ***** válasza:

(fili)

Szörnyű amit leírtál. Nagyon sajnállak nagyon beleérzek a más fájdalmába, főleg, hogy már nekem is volt migrénem.

Egyébként a cumival valóban nem kell dolgozni de ez okozza a cumizavart. Viszont az a dolgozás a cicin az állkapocs és koponya izomzatnak a megerősödéséhez vezet.

Későbbiekben nehezebben lesz pl: otitise (középfülgyulladása) a szoptatott babáknak.

a Belladona CH200 TALÁN jó a migrénedre, de ha valami nem stimmel, akkor már más szert kell keress. A patikusok helyett inkább keress egy jó homeós orvost.Ne szenvedd végig a szopit. Úgy örülnék ha már azt tudnád írni, hogy tényleg élvezel szoptatni.

A mellfájdalom és a fejfájás megszüntetése megér egy teleont egy szoptatási tanácsadónak. Próbáld meg légyszi.

2011. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Oké, meg fogom próbálni a tanácsadót. Ma csak szoptattam, megy a hiszti rendesen, de nem olyna vészes mint amire gondoltam, azt hittem, hogy az éhségtől ordítani fog egész nap, de nem. Mondjuk a mellemen van 45 percet, aztán kicsit bealszik, felébred és nézelődik. Pedig tudom, hogy nem szív rendesen, látom is, és vonaglik is szegénykém.
2011. aug. 22. 16:37
 20/34 anonim ***** válasza:

(fili)

Lehet, hogy mégis cumi zavar. Egy-két napot ha így csinálod be áll. De aggasztóbb a fejfájásod. Így nem lehetsz boldog anyuka. És a cici fájás is rossz dolog.

Próbálj más pózokat. Hónaljba fordítva a babát próbáltad már?

2011. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!