Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik? 9 hetes,...

Miért nem alszik? 9 hetes, eddig minden étkezés után szépen elaludt. Most nehezebben alszik el, és 1 óra után felébred, sír, látom, hogy álmos, de nem tud vissza aludni. Ez megy 1 hete. Teljesen tanácstalan vagyok. Nem tudom elaltani.

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 16:42
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Mindenhogy próbáltam.

Viszont most próbáltam szoptatni, és szomorúan vettem tudomásul, hogy nincs tejem, "elfogy" estére. Szegénykém ordított az éhségtől, és nem bírtam tovább, cumisüveghez nyúltam:-( Biztos nagy hiba volt, de nem tudom nézni.

2011. aug. 22. 18:58
 22/34 A kérdező kommentje:

Boldog anyuka? :-) Nem, nem vagyok igazán az a kifejezett boldog anyuka, aki alig várja, hogy a gyermeke a mellén pihenjen:-) Bár azt mondom, hogy érte akár még ezt is elviselem, de az hiszem nem fog menni.

Arra gondoltam, hogy úgy csinálom, ahogy eddig, azaz szoptatom minden egyes etetésnél, és ha úgy találom, hogy kevés volt akkor adom a tápszert, persze cumisüvegből.

2011. aug. 22. 19:00
 23/34 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos vagy, hogy ennyi mindent el tudsz viselni a babád miatt! :) Sajnálom én is a helyzetet, a migrénre sajnos nem tudok mit válaszolni. :(

Ám megnyugtatlak, ha nyűgös a baba szopik után, az pár nap alatt helyre fog jönni, amint beáll a tejtermelődésed az optimálisra. Nálunk pl. 13 napig volt nyűgös a baba a fejlődési ugráskor az 5. hónapban (nem tápláltam hozzá, csak 6. hó után. Átvészeltük, igaz nagyon rövid ideig sírt csak szopik után. Segíthet az is ilyenkor, ha vállra veszed, vagy ölbe, ahogy szereti.

Esti szopi: a nap minden szakában másféle összetételű anyatej termelődik, a reggeli a leghígabb, és az esti a legsűrűbb, zsírdús, a legkevesebb. Az esti kis mennyiség miatt ne aggódj, mert a babád valószínű ekkor nem az éhség miatt sír, hanem amiatt, hogy nem szopizhatott több ideig, vagy nagyobb mennyiséget. A zsíros tej kalóriatartalma miatt estére való a babáknak, és egészen pici mennyiség is elég belőle.

Egy mellből szoptatsz váltogatva, vagy kettőből? Én egyből szoptattam az 5. hónapig, majd onnéttól adnom kellett egyszerre kettőt is, mert így sikerült "egyenesbe jönnünk". És két cicit egymás után lerendez a babám kb. 2-5 perc alatt is akár. De gyakran, napi 9-12x szopik. Lehet nálatok is működne ez a féle módszer.


A mellfájdalom: elképzelhető az is, hogy összefüggésben áll a migréneddel a mellfájdalom, de ez csak tipp. 50 perc így végigszenvedve nagyon nehéz lehet, Te egy hős vagy!

A migréned tudod mitől van, azt meg lehetne valahogy szüntetni? Stresszelsz? (Buta kérdés, az anyák milyen gyakran kerülnek ilyen szituba. :D) Ha lazítanál, relaxálnál napi 20 percet, nem lenne kicsit jobb? Esetleg nem tudnál többet aludni, ha keveset alszol, nincs -e segítséged erre a nehéz időszakra? Az első 1-2 hónap a legnehezebb ebből a szempontból, egymáshoz kell szokjon a baba és mama.

Még egy tipp: az éjjeli fejés nagyon jó tejserkentő, nálam is bevált. Éjjel legalább egyszer kelj fel fejni, szerintem az is elég lesz, és a lefejt tejet napközben odaadhatod a babádnak, amikor úgy érzed, most kell adnod.

Én a kb. 23-24 között lefejt tejem másnap 17 körül adtam oda a babámnak kiskanállal amikor fejl ugrás volt és utána egészen a hozzátáplálásig, előtte fagyasztgattam. Nyugodtan hagyhatod a tejet a hűtőben addig, nem romlik meg, nem savanyodik meg. Csak előtte rázd össze, mert kicsit szétválnak az összetevők. :)

Remélem sikerülni fog!

2011. aug. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy zsírosabb a tej és kevesebb estére, de nem volt neki elég:( Nagyon nagyon sírt. Sajnos megint cumisüvegből kapott enni.Próbáltam pohárból, és kiskanálból is...katasztrófális lett a végeredmény.

Most reggel megszoptattam, remekül szopott, jól is lakott, ott gőgicsél az ágyon.

Már régóta kettőből szoptatok,1 mellemből csak az elején lakott jól.

Fejfájásom az oxitocin miatt van, a mellem meg fogalmam sincs miért fáj, de szokott fájni éjjel is, pedig akkor nem is szopik a kicsi. Nővéremnek is fájt mindkét gyerekénél, de ő nem is bírt szoptatni emiatt csak nagyon rövid ideig. Én kitartok amennyire csak tudok, jó lenne legalább a 3 hónapos kort elérni anyatejjel.

2011. aug. 23. 07:50
 25/34 anonim ***** válasza:
Sikerült már szoptatási tanácsadóval kapcsolatba lépned?
2011. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Nem. Keresgélem a neten, de nem találok olyat, hogy telefonos tanácsadó...Gondolom nem fontos abból a városból ahol én lakom. Ti nem tudtok valakit?
2011. aug. 24. 07:25
 27/34 A kérdező kommentje:

Azt még leírom, hogy a szoptatásban van változás. Rendesen szopizik ha van tejem. Nem köpködi, nem rángatja, nem vonaglik rajta amennyiben van benne valami. Tegnap nagyon nagyon sok levest ettem, és láss csodát estére is volt tejem. Keveset szopott, aztán kiköpte, próbáltam a tápot, azt meg szinte öklendezve köpte ki(a cumisüveget), gondoltam, hgy fel fog kelni éjjel, mert "szinte semmit nem evett" a melleimből, de nem! Aludt, reggel fél 7-ig, akkor is a lépcső nyikorgására ébredt fel:-)

Szóval remélem, hogy nem is cumizavaros, hanem nem termelődött elég tejem.

2011. aug. 24. 07:30
 28/34 anonim ***** válasza:

(fili)

Én már csatoltam neked Ibolyát. Ha ő nem tud kimenni fog ajánlani másik szopis tanácsadót. [link]

2011. aug. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Igem köszönöm, ezt valahogy átugrottam, bocs:-)
2011. aug. 24. 11:17
 30/34 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Egyébként nem telefonos tanácsadót kell keresni, hanem szoptatási tanácsadót.

Ajánlottam az lll.hu-t, ott van rengeteg önkéntes szoptatási tanácsadó telefonszámmal, e-mail címmel, van aki skype-on is elérhető...

De én azt mondom, a legjobb, a legbiztosabb, ha személyesen találkozol eggyel. Ahol szültél, biztosan van ilyen, lennie kell minden Szülészetnél szoptatási tanácsadónak, aki fogadja az anyukákat a babával, esetleg kérésre házhoz is megy, de azért fizetni kell.

2011. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!