Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak velem történik ez? Miért...

Csak velem történik ez? Miért nincs elég türelmem?

Figyelt kérdés
A kislányom 9hónapos és nagyon eleven,mostanában még azt sem engedi,hogy bepelenkázzam,minden öltöztetés egyenesen kinszenvedés mert ha valami nem úgy van ahogy szeretné úgy sikit mintha nyúznám.Saját magamra annyi időm se jut,hogy reggelizzek,esetleg hajat mossak.Nagyon igyekszem jó anya lenni,de úgy érzem csődöt mondok és ez iszonyú érzés,nincsen türelmem hozzáés ha már idegességemben rákiabálok rettenetesen megbánom,és egy szemétládának érzem magam,hisz ő nem tehet róla,de lassan úgy érzem minden erőm elfogy.A lakásban minden nap kupacban áll a mosogatni való,és kupi van,rettenetesen zavar,de nincs időm és estére már energiám sem megcsinálni.Ilyenkor úgy érzem,hogy én semmire sem vagyok jó.Mindössze 20 éves vagyok,nem volt tervezve a babuci,de mikor megtudtuk nagyon örültünk neki,megfogadtuk,hogy mindent megadunk neki amit csak tudunk,de most úgy érzem,hogy nem vagyok jó anyának ,és rettegeg attól,hogy nem fog szeretni.Mit tegyek?Kivagyok teljesen!
2009. ápr. 17. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én 22vagyok már kisgyerekkel és bizony szerintem ez sokunknál előfordul. Amit leírsz szerintem nagyon is jó anya vagy! Hisz a pici az első,nem a házimunka.
2009. ápr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, nemcsak veled történik ez. Nagyon sok mindenkivel. Velem is. Szinte magamra ismertem.

Nyugodj meg, biztosan jó anya vagy :)

A házimunkát én pl. fokozatosan csinálom meg, pl. egyik nap porszívózás, másik nap törölgetés ilyesmi...ráadásul az én babám kétemberes, sírós.

Hidd el, nem vagy egyedül, én is alig várom az este 10 órát.

Én is félek, hogy nem szeret a babám, de az ki van zárva :)

Fel a fejjel

2009. ápr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 vagyok, mi se terveztük a babót,de nagyon szeretjük.Nekem is néha elfogy a türelmem, mert most érettségizem és mellette szakmát is csinálok.A baba az 1., de arra gondolok, hogy ha most nem tanulok eleget, akkor nem tudok egyetemre menni, nem lesz jó állásom és nem tudok megadni neki mindent.Ez az egész elég fárasztó, néha én is türelmetlen vagyok.De ha arra gondolok, hogy hogy vigyorog rám vagy ahogy gügyög, visszajön a türelmem.

Te jó anya vagy.Ha nem így lenne, nem törődnél a lányoddal és nem írnál ilyen kérdést.

2009. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

jó anya vagy!!!

de most kéne felhívnod valamelyik nagyit vagy barátnőt vagy valakit és azt mondanod,hogy egy napot alszol,aztán elmész fodrászhoz,úszol egyet,vásárolgatsz,a délutánt a férjeddel töltöd és csak este mész haza! és feltöltődsz energiákkal,hogy újra boldog legyél,kipihent és a gyermekednek i azt tudd sugallni. Hidd el,minden anya eljut erre a pontra,emberek vagyunk,mindenkinek szüksége van néha-néha egy kis kikapcsolódásra,a gyereknek is

2009. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok,hát kicsit könnybelábadt a szemem,azt hittem,hogy csak velem fordul ez elő,azért megnyugodtam,hogy nem vagyok annyira pancser anyuka ahogy gondoltam.Köszi nektek!
2009. ápr. 17. 19:30
 6/11 A kérdező kommentje:
Néha-néha rá szoktam hagyni anyumra,de nem sokáig,de az igazság az,hogy akkor is ő jár a fejemben,hogy mit csinálhat,nem-e éhes,nem -e sir...stb,pedig tudom,hogy anyukámnál jobban senki nem tudna rá vigyázni.
2009. ápr. 17. 19:33
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
szio!csak fel a fejjel ,én is fiatalon 23 evesen lettem anyuka de nem bánom,néha érzem hogy sokkal türelmesebbnek kéne lenni...de ha nem megy mit tegyünk,nem?Ha van kedved beszélni msn vagy levél akkor irj várom nagyon.
2009. ápr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Azért vagy jó anya, mert ilyen felmerül benned.

És aki néha nem érzi így magát, az nem is anya.

Ez egy korszak, el fog múlni, hidd el, tarts ki addig:-)

Néha add apának (hol van? nem írtál róla) a gyereket, és fürödj meg egy jó meleg vízben, és jobb kedved lesz:-)

2009. ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 évesen szültem, de én is sokszor így járok. És találtam rá egy jó megoldást: egy kis szex:-)

Feltölt energiával, boldogsághormonnal, és mindjárt több türelmem van a kicsihez.

Nekünk bevált:-)

2009. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az apukája is nagyon szereti,sokat segit nekem is,a munkából rohan haza,hogy velünk lehessen...kirándulunk,hogy most bejött a jobb idő.Imágjuk egymást,és nagyon örülök,hogy ilyen párom van,csak az zavar,hogy vannak ezek a kirohanásaim,mikor már minden cérna szakad,szét tudnék durranni,utána meg zokogok,hogy -hogy lehetek ilyen...pedig boldognak kéne lennem,hogy ilyen aranyos kis családom van,bár az is vagyok,de sokszor kiborulok...
2009. ápr. 17. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!