Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi volt az az összeg,...

Mennyi volt az az összeg, amit babadolgokra költöttetek?

Figyelt kérdés

Az érdekelne,hogy kinek mennyiből jött ki a babaszoba,a ruhák,a babakocsi és a többi bébidolog.

Azért szeretném tudni,mert az egyik rokonunk szerint én rengeteg pénzt akarok elkölteni erre a célra,pedig szerintem nem.


Köszönöm szépen a válaszokat :)


2011. aug. 30. 12:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Ha mindent újonnan veszel, akkor az a félmilliót is súrolhatja. De van 300.000-es babakocsi és a többi és a többi. Több milliót is költhetsz rá. De ha semmi extra kívánság, csak minden új akkor is 300e-től indul. Rokonoknak meg "eskáhá". Megkérdezhetem, hogy a magánklinika mennyibe kerül illetve "hogy működik" Mi az amiről ti dönthettek? Pl. arról, hogy császár vagy sima szülés legyen, szintén az orvos dönt?
2011. aug. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Ha megkérdezhetem mi az amit eddig vettél, hogy már ekkora összenél jártok?
2011. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

13:17

A magánklinikán 1.5 milliót fogunk fizeti meg majd lehet,hogy a hálapénzt(a magánklinikáknál ezt állítólag nem lenne szabad,de a párom erősködik,hogy adjunk,mert jól ismerik és nem akar 'sóhernek' tűnni).

Általában ha nincs olyan tényező,ami miatt nem lehetne természetes úton megszülni a babát,akkor marad a sima szülés,de pénzért bármit meglehet kérni,nekem is császárom lesz,mert olyan szinten irtózom a fájdalomtól,hogy az szörnyű,már rosszul vagyok,ha csak rá kell gondolnom.Én azért szeretem,mert nem kell félnapokat töltenem a váróban,eddig még sehol nem vártam,rögtön fogadtak mindenhol.


13:39

Eddig csak a babakocsit vettük és a hozzátartozó dolgokat(lábzsák,napernyő,pelenkázótáska,2 db takaró,pohártartó,nyári és téli szett a babakocsihoz,kocsira rögzíthető hordozó,) és 2 db cumiláncot.Ez eddig 605 ezer volt.

Még csak egy listám volt(amit sikerült elhagynom,szóval írhatok mindent újra...),amin szerepeltek az árak is.

2011. aug. 30. 14:01
 14/33 anonim ***** válasza:
79%

Hát ez tényleg borzasztó sok, már bocs. Eleve a másfél milla... atyavilág, mennyi mindent meg tudnánk abból valósítani, ami tervben van...

És 605ezer csak ennyi dologra? Hát csak gratulálni tudok, hogy ilyen jól éltek, hogy megengedhetitek magatoknak. De ha van rá pénzed, akkor költsd ilyenekre.

2011. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Húha, ez tényleg szép összeg, de ha megtehetitek...
2011. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
50%

Hát, én elvoltam abban a pár napban a kórházban, magándokival, jó fej szobatársakkal. Erre nem adtam volna ki ennyi pénzt.

A többi a te dolgod, jó neked, hogy megteheted majd, én is nézegettem dolgokat, amik jók lettek volna, de nem vettük meg.

Viszont amire most nem sajnálom a pénzt az a játék a kisfiamnak. Vaterán-teszveszen veszem neki a játékot, de egy hónapban 20-30ezreket költök készségfejlesztő dolgokra, kisautókra, Fisher és Chicco játékokkal van tele a padlás is, mert az a kedvenc márkám. - most lehet engem ezért fognak megbélyegezni, de hidd el, hogy megéri neki jó minőségű és készségfejlesztő dolgokat venni, mert egy fakanállal is eljátszik, de nem lesz kézügyessége, formafelismerő képessége, nem hall dallamokat, nem éri sok sikerélmény stb. ezzel a szöveggel azok az anyukák vígasztalják magukat, akik nem vehetnek a gyereküknek márkás játékot. Úgyhogy ha adhatok neked tanácsot pluszban az ilyesmire ne sajnáld a pénzt! - a fiam egyébként most volt 1 éves 17-én, és a magángyerekorvos és a védőnő szerint is egy kb. 1,5 éves gyerkőc szintjén van, a korabeliekkel nem is tud játszani, mert nincs mit. - soha nem volt eröltetve!!!, de elé lett rakva minden, így eléggé figyelmes, nagyon érdeklődő és igyekszem is szinten tartani az érdeklődését. - bocs az offért.

Jaj, a kezdés nekünk nem volt sok, 100ezerből kihoztunk szinte mindent, de aztán havonta kb. 60-70ezer biztos elment a gyerkőcre + a játékok.

2011. aug. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést kedves utolsó válaszadó, de én magamra nézve bántónak találom pár mondatodat.

Óvónő vagyok, a férjem vezető beosztásban van, tehát megengedhetnénk magunknak, hogy a gyereket elárasszuk "fejlesztő" játékokkal, de nem tesszük. Hall dallamokat, sőt 20 hónaposan már több általam énekelt dalocskát tud énekelni és mozgással kisérni. Fejlődik a kézügyessége, szoktunk gyurmázni (itthon főzött szines sóliszt gyurmával), rajzolunk (ceruzával, zsírkrétával, táblakrétával papírra, járdára). Felismeri a formákat és a helyét is, kirakózik, gyöngyöt fűz. Fejlődik a nagymozgása, szem-kéz, szem-láb koordinációja mert labdázunk, fogócskázunk, motorozik, egyensúlyozik.... Fejlődik az aktív és passzív szókincse, mert beszélgetünk, olvasunk neki, mesélünk képről.

Nem hiszem, hogy ez részemről magyarázkodás. És semmi olyat nem csinálok, amihez diploma kell, ezt a legtöbb anyuka megteszi a kisgyerekével, és ettől tökéletesen képes fejlődni egy egészséges mentális, illetve testi adottságú kisgyermek. nem itélem el, azt aki "fejlesztő" játékokra költi a pénzét, de te se tedd ezt azzal, aki nem ezt teszi.

Bocs mégegyszer az off-ért, kedves kérdező!

Szép napot mindenkinek!:)

2011. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Nem én ragaszkodok a magánklinikához,hanem a párom :)

Ő mindenből a legjobbat akarja mindig,én már nem is vitázom vele ezen,hiszen így nekem is csak jobb.

Az elején én is kételkedtem,hogy lehet milliókat költeni babadolgokra,de úgy látszik,ez nekem is sikerülni fog.

2011. aug. 30. 15:04
 19/33 anonim ***** válasza:

Azért a császárt szerintem gondold meg, mert a szülésélmény az egyik legcsodásabb dolog a világon. Természetesen csak akkor, ha minden jól megy, de normális esetben minden jól megy. És itt nem azt mondom, hogy a császáros anyukák bármivel is kevesebbek lennének, mint a term. úton szültek, mielőtt még valaki kötözködni kezdene. Kivéve azt a nagyszerű élményt, amit a szülés jelent. Én is be voltam tojva a szüléstől annyira, hogy még gyereket sem akartam. Azután mégis terhes lettem, és végig titokban arra gondoltam, bárcsak császár lenne, mert az nem fájhat annyira. Azután végül is term. úton szültem, ami akkor lehet, hogy fájt, de a fájdalmat már nem tudom felidézni. Viszont azt a frenetikus élményt és megkönnyebbülést nem adnám semmiért, amit akkor éreztem, amikor kibújt a gyerek belőlem. Sőt még egyszer szülni szeretnék. Többször azért nem...:) A férjem, aki szerint én túlérzékeny vagyok, nagyon aggódott, hogy mi lesz velem, ha majd vajúdok, de végül is azt mondta, hogy nagyon jól viseltem, és ügyes voltam, stb. Soha nem látott annyira boldognak az életben, mint a szülés utáni pillanatban.


Hát ennyi. Azért gondold meg.

2011. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: bocs, a kérdésre válaszolva: 150.000 Ft-ot költöttünk, de a legdrágább cuccokat ajándékba kaptuk, normál kórházban szültem, és a dokinak csak 20.000 Ft-ot adtam. Listát az internetről nyomtattam, és két babadiszkont árait összehasonlítva vásároltam be.
2011. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!