Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi volt az az összeg,...

Mennyi volt az az összeg, amit babadolgokra költöttetek?

Figyelt kérdés

Az érdekelne,hogy kinek mennyiből jött ki a babaszoba,a ruhák,a babakocsi és a többi bébidolog.

Azért szeretném tudni,mert az egyik rokonunk szerint én rengeteg pénzt akarok elkölteni erre a célra,pedig szerintem nem.


Köszönöm szépen a válaszokat :)


2011. aug. 30. 12:44
1 2 3 4
 21/33 Baranka ***** válasza:
88%
Mi is egy autó árát költöttük a bébinkre. Egy trabant árát. Ti milyen autó árát költöttetek rá?
2011. aug. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
51%

Én egyetértek a készségfejlesztő játékot vásároló anyukával! Arra én sem sajnálom a pénzt, aki pedig óvónőnek adja ki magát nyilván tudja, hogy egy éves gyerekkel nem lehet sógyurmázni...szóval no comment. A fejlesztő dolgokra ne sajnáld a pénzt, legyen az elektromos hinta, pihenőszék, stb. - kompot ne vegyél nagyon káros.

És nekem is nagyon elegem van az irigy anyukákból, akik ha meglátják, hogy van két márkanév a leírásban már fennhéjázónak, meg bántónak találnak egy bejegyzést, ami mellesleg teljesen igaz! Szóval igenis ne sajnáld a pénzt dolgokra, a teszvaterán meg fillérekért van, tehát a havi 20-30ezerből, amit az író mondott nagyon sok mindent lehet venni egy gyereknek!

Mi kb. 600-700ezret költöttünk a gyerkőcre, mindenestől, sok mindent kaptunk, de ennyiből kijött a kezdet. Aztán minden hónapban számítsatok egy bizonyos összegre, pelenka, ennivaló, egyebek, ez kb. szerintem a kezdetekben 50 körül lesz...de ez mindenkinél más.

2011. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező...nekem kicsit dicsekvés "szagú" ,ahogyan írsz...nagyon kevesen engedhetik ezt meg maguknak.

Töredékét sem költöttem babadolgokra..de van egy gyönyörű és egyészséges kilányom,akit mindenki megcsodál a 30 ezer ft-os babakocsijában..

Pedig az első és egyetlen gyerekem és én is jóval több mindent engedhetnék meg magamnak...mégis mi értelme???

Persze,ha Te ettől érzed igazán jó szülőnek magad,akkor ...a lényeg,hogy Te elégedett legyél!!

Minden jót kívánok!

2011. aug. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

150000 Ft mindennel együtt, ebben még a mosható pelus is benne van. Ügyeleten szültem.

Megengedhettünk volna sokkal többet is, de nekem nem volt fontos.

Már csak azért se költöttem volna többet, mivel először szülessen meg a pici. volt ismerősök között több vetélés, halva szülés... és biza ott árválkodott a gyerekszoba, vagy az épp elkészült két gyerekszobás ház.

2011. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Azt biztos te is látod, hogy a legdrágább cuccokat veszitek meg. Akkor ez annyira nem kérdés, egyértelmű, hogy lehetne ez kevesebb is. De biztos megengedehetitek, biztos erre tartjátok fontosnak. (én mondjuk valószínű középárkategóráis cuccokat vennék. magánklinikák közt is van olcsóbb. a különbözetet meg mondjuk félretenném a gyerekem majdani lakására - mert ez amit mindenképp szeretnék neki adni. később, de most se fontos neki, hogy többszázezres babakocsiba toljam)A rokonok meg mindent szeretnek szóvá tenni.
2011. aug. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 20.41-es válaszadó!


Miért akarnám kiadni magam óvónőnek??? Nem fogom bizonyítani a diplomámat. Minek? Van. Ebben a szakmában dolgoztam 10 évig, a kisfiam születéséig.

Nem írtam olyat, hogy egy éves gyerekkel sóliszt gyurmázzon bárki is, én sem azt játszottam akkor a kisfiammal.

És akkor mégegyszer leírom. Én nem ítélem el azt, aki gyári "fejlesztő" játékokra költi a pénzét, ha Te ezt irígységnek tekinted, az nem engem minősít, hanem Téged. De ha ettől könnyebb a lelked, hogy engem hazugnak és irígynek tartasz, hát tedd!:)


Szép napot!


14.53-as válaszadó

2011. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Megvédeném az óvónőt. Szüleink, nagyanyáink sem játszottak frischer price játékokkal, ellenben fakanállal valószínűleg igen, lehetett összesen 5-6 játékuk, feltalálták magukat, hogy mivel lehet játszani. mégse lettek gyp-sek.
2011. aug. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten ezzel egyetértek. Volt és még van is egy pár fisher price játékunk (teddy maci zenélő könyv, tanuló százlábú, stb.), és bizony nagyon ritkán nyúl hozzájuk kisfiam. Ezért nem is halmoztam el velük. Mindig is jobban érdekelték a műanyag edények, tálak, amiknek tetejük van, rakosgatta őket egymásba, rakta rá a tetejüket, mindig imádta a műanyag flakonokat, a kupakjukat, a fakanalakat, műanyag konyhai eszközöket. Állandóan láb alatt volt a konyhában, jobban szeretett a szekrényből kipakolni, mint a hiperszuper többezer forintos játékokkal játszani.
2011. aug. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Óhhh, már megint ez az összecsapás...pénz és nem pénz. Ha jómódú anyuka kérdez, vagy válaszol, az miért szúrja ennyire mindenki szemét... Ha fejlesztő játékokra van igénye egy gyereknek, vegye meg az anyuka, ha megteheti. - az én gyerekem is imádja a fisher játékokat és én is használtan veszem neki, mert újonnan nem engedhetem meg magamnak. Ha nem igényli a gyermek, mert más az érdeklődési köre, akkor minek neki, ne vegyétek meg. Kész, ennyi. De azért érdemes neki venni egy-két ilyen játékot is, mert ha soha az életben nem látja nem is tudhatja meg, hogy van-e rá igénye. A játékot a szülők hajlamosak nem a gyermeknek venni, hanem saját maguknak, (venni vagy nem venni), ez örök igazság, tehát sokszor a gyereknek lenne igénye, de a szülők elütik azzal, hogy jól elvan a fakanállal meg a tálakkal... Tehát először mérd majd fel a gyerkőcöd érdeklődését, aztán építs rá. Az első író anyuka nem azt mondta, hogy nem is törődik a gyerekkel, nyilván egy egy évessel játszani kell, magától nem jön rá dolgokra és nem lesz okos, fejlettebb a társainál. Az pedig, hogy drága játékokkal játszanak...az ő dolguk és kész.

A kezdetek egyébként szerintem tényleg ne legyenek ennyire drágák, mert inkább spórolj a többi időre, amikor minden hónapban új ruhatár kell, stb-stb. Bár nem tudom mennyiből éltek egy hónapban. Nekünk 300ezer volt a kezdet, de a teszveszről, vateráról vettem meg szinte mindent, brendonos kiságyat az új ár töredékéért, stb. senki nem mondta volna meg, hogy nem vadi új. Egy szó mint száz, szerintem nézz körül, ne az első boltban vegyél meg mindent, ami cuki, és először a feltétlenül kellő praktikus dolgokat vedd meg. Aztán később meglátod, mi hiányzik a gyerkőcödnek.

- jaj, ha már így dobálóznak vele, nekem is van diplomám, méghozzá kettő is, szociológus vagyok és szociálpedagógus -

2011. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
46%

"Elnézést kedves utolsó válaszadó, de én magamra nézve bántónak találom pár mondatodat.

nem itélem el, azt aki "fejlesztő" játékokra költi a pénzét, de te se tedd ezt azzal, aki nem ezt teszi. "


Kedves óvónő, ezeket a mondatokat te írtad és én sem tudtam ezeket hová tenni, amikor olvastam. Valaki adott egy tanácsot a saját gyerekével kapcsolatban, nyilván két egyforma gyerek nincs. Erre te betaláltad az 1 éves gyerek anyját a te két éves lányoddal szemben, aki sok mindent csinál - ahogy te is leírtad nyilván sok játékkal, hiszen a gyöngy, kréta, ceruza, aszfaltkréta is készségfejlesztő!

Egy két éves gyerek már annyival több mindent csinál, mint egy újszülött, vagy egy 1 éves, hogy az hihetetlen, nyilván te is láttad a fejlődési ugrását.

Ezért egyáltalán nem értem, hogy ha valaki készségfejlesztő játékokkal tanítja a gyermekét az neked miért "bántó" és miért gondolod, hogy ezért elítél az író bárkit is????? A válaszoló tanácsot adott a saját háza tájáról. Ha pedig a kérdező úgy dönt, hogy megfogadja és vesz a gyermekének készségfejlesztő játékot, akkor az miért a te bajod? Jóhogynem majd aki megteheti fakanállal játszatja a gyerekét...

Hozzáteszem, hogy én is a válaszolók pártját fogom, mert nagyanyáink korában nem is volt más játék, és igen felnőttek. Kreatívak lettek, mert babát varrtak, fát faragtak...de ez az idő elmúlt. De a mai világban adott egy jobb "játékpark" a gyerekeknek, amit aki megteheti kihasznál.

Nem tudom miért bántó, ha valaki használt játékot vesz a neten... a válaszoló nem is dicsekedett, írhatta volna, hogy újat vesz, - mert mindenki azt ír, amit akar, de még be is vallotta, hogy használt.

Hozzáteszem inkább a te válaszod fura, kedves óvónő, mert nem az volt a kérdés, hogy a te lányod 20 hónaposan mit csinál, te mégis litániát írtál, szemben a válaszolóval, aki csak annyit írt, hogy 1,5 éves gyermek szintjén van a fia...

Nekem is fura vagy eléggé.

2011. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!